Отново въпрос за кърменето

  • 470
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте, момичета! Честита Баба Марта! Пожелавам на всички да сте живи и здрави, бели и червени, и като мартенички засмени! Simple Smile
А сега по същество! По линийката се вижда, че имам вече едно пораснало бебе, което скоро ще навърши годинка! Все още се кърмим на поискване, т.е. макар и да е голяма, Вики доста често суче. Това от една страна й нарушава режима на хранене, защото има дни, в които иска предимно да суче и отказва да яде друго. Вземам й храна от детската кухня, обикновено изяжда половината манджа, по-рядко цялата, и после с голям кеф си се дохранва с кърма. Идва, вдига ми блузата и започва да си се самообслужва. И с един такъв дяволит поглед ме гледа и се хили, понякога просто дръпва няколко пъти не защото е гладна, а ей така за спорта. За това искам да попитам майките с по-голям опит и стаж от мен, ограничавате ли децата си по-някакъв начин, в смисъл по-големите деца само сутрин и вечер ли ги кърмите или когато те поискат? Тъй като дъщеря ми се роди по-малка я кърмих на поискване, понякога и през 1,5 часа. Но сега се чудя дали да се опитам да не й давам да суче поне следобед, защото тя има доста кърмения, сутрин, преди обяд понякога за кеф или за да заспи, следобед, привечер, за заспиване, нощем да не говорим - непрекъснато иска. Направо си се храним като новородени. Онзи ден пробвах да я приспя следобед без да е на гърдите ми, такива писъци и сълзи имаше. Вики легна на мен, сложи си главата на гърдите ми, плачеше и ми вика "ам-ам" и ми дърпа блузата.  Sad Стана ми толкова жал и накрая й дадох пак. Не знам правилно ли е да я кърмя по сто пъти на ден! newsm78 От една страна и аз съм виновна, защото ми е хубаво и й давам винаги, когато нещо й е криво или й се спи. Но това според мен й влияе на храненето с преходна храна, защото малко или много се засища докато суче и после не си изяжда манджите. Не знам, да намаля ли кърменията или не? Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 328
Това все едно аз съм го писала.. Simple Smile
Ако и на двете ви е приятно не виждам пречка да продължавате в същия дух Simple Smile
Аз успях да премахна изцяло нощното по 100 пъти.., но той беше станал вече на 1г. и 10м.
Иначе за недояждането - аз също съм си мислела в периодите, когато не хапва нищо друго освен кърма (както последните 3-4 дни..), че все пак е по-добре кърма отколкото нищо. Ааа, друго много важно - според мен пак.. да не се поддаваш на солети и пуканки и всички други забранени неща, само и само да хапне нещо.
И все някога ще премине това - непрекъснатото искане Simple Smile

# 2
  • sofia
  • Мнения: 562
Според мен правилен отговор на въпроса ти няма! Зависи от много неща-дали майката я притеснява такова поведение на бебето, дали има намерение скоро да се връща на работа или да пуска детето на ясла.
На малката ми дъщеря точно на тази възраст и редуцирах кърменията. Заигравах я с нещо и я разсейвах от набезите  Wink. Престанах да и предлагам да си досуква след хранене. Останаха кърменето преди следобеден сън, вечер и нощното.
Съветвам те само едно нещо-бъди последователна, ако си решила да не кърмиш колкото и да плаче не се поддавай. Плакала е, т.е. се е измъчвала и на края пак е станало на нейната, т.е. сълзите и са били напразни, а и и създаваш погрешна представа, че всичко се постига със сълзи! Това са си мои разсъждения, заради, които трудно взимам такива крайни решения.

# 3
  • Мнения: 356
Vesi_25, не очаквай да получиш еднозначен отговор. Ти ще вземеш решението за храненето на твоето дете, постъпи така, както смяташ за правилно.
Понеже сме от един град, ако искаш, ще те запозная с дъщеря си, която на възрастта на твоята Вики се хранеше основно с кърма. Никога не съм й отказвала гърда и не съм я оставяла да плаче заради режим или защото някой някъде писал, че трябва да се храни с това или онова и в еди-колко си часа. Със здравето й мога само да се хваля  Heart Eyes
Честита Баба Марта  Hug

# 4
  • Мнения: 1 938
vesi_25, все едно съм писала аз тези думи. Дъщеря ми беше така до 2-годишна възраст - дотогава я кърмих. Peace Едва като я отбих на 2 години, започна да яде "човешка" храна като хората. Laughing

# 5
  • Мнения: 2 829
Веси, и аз няма да ти дам еднозначен отговор.
Очевидно, детето ти е здраво и жизнено, дали и кога да ограничиш кърменията си зависи от теб-постъпи така, както ти е удобно и приятно. Детето е достатъчно голямо да приеме някакви правила и ограничения, както и да яде повече твърда храна, но пък от друга страна-няма никаква пречка да продължите с кърменето както досега.
Помисли сама-какви са плановете ти, удобно ли ти е така, както досега, имаш ли нужда да се отделяш вече от детето за по няколко часа денем, пречи ли ти постоянното кърмене...
Отговорите ги знаеш само ти!!! Hug

# 6
  • Мнения: 317
Благодаря ви момичета! newsm51

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравей,
същата ситуация беше и при нас, с тази разлика, че аз изобщо никога не съм се тревожела, че не иска да яде "нормални количества" друга храна. Кърменето си беше основно ядене при нас почти две години (по-точно докато тръгна на ясла на 1,9 год. Всякакви други храни бяха просто допълнение към кърменето, малки количества. Като тръгна на яслата кърменията си продължиха, де!

Иии, подкрепям напълно предишните постове, че от теб си зависи как искаш да се развие по-нататък ситуацията - ако искаш основно да кърмиш - спокойно си продължавай така, от личен опит-добър вариант е.
Ако ти искаш да ограничиш кърменията - направи го, просто трябва да налучкаш по какъв начин е удачно при вас да ограничиш кърменията. Мисля, че е добре да си изработиш предварително някакъв план и да си го следваш стриктно. Защото си мисля, че ако ту не даваш, ту в следващия ден се разколебаваш и даваш, то детето ще получава противоречиви сигнали и още повече ще се тормозите.
При някои става лесно, но при нас такъв вариант не можеше да има. Моя Мър толкова категорично и жално си искаше кърменето, че никога не съм го спирала, когато веднъж си казах, абе, я да видя дали ще могада му махна нощното кърмене. Вслушвах се за всичко в неговото мнение и никога за нищо не съм му налагала режим.

Общи условия

Активация на акаунт