Зъби?

  • 1 415
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 336
Здравейте, както се вижда нашият син е на 5 месеца и половина. Откакто стана на 4 месеца започнах да го дохранвам, тогава започнаха и да растат зъбите и да го болят венците. Тогава и повърна на фонтан за пръв път - 2-3 часа повръща, имаше и малко диария. От тогава си ака по 1-2 пъти на ден, но изпражненията му са малко по-течни от преди. Средата на Февруари пак повърна на фонтан, същото се повтори и вчера като пак си продължи около 2 часа. Заведох го на много лекари, като всички изписаха различни лекарства, които аз си давах прилежно. Няма бактерия, не е вдигал Т, дохранвам с АЛ110, не е имал обриви, за да е АБКМ.
Според майка ми и мъжът ми всичко било от зъбите и да съм спирала да го тъпча с лекарства и да се тревожа. Наистина има доста слюнка в устата си, чак се дави и кашля от нея, блузите му са мокри отпред и определено го болят венците. Какво е вашето мнение? Да продължавам ли с лекарствата, да ходя ли до София за още изследвания или просто ще го израсте? Какво се промени при вас като започнаха да растат зъбките?

# 1
  • Мнения: 5 985
посъветваха ли ви да повдигнете матрачето му,това е за повръщането

# 2
  • Мнения: 6 274
Ако няма данни за инфекция, не виждам смисъл да го тъпчеш с лекарства....
За какво изобщо са му изписани тези лекарства ???
  newsm78

# 3
  • Мнения: 9 973
 Confused как да ти кажем дали да лекуваш детето,не сме лекари все пак

# 4
  • Мнения: 1 336
Не става въпрос за лекуване, лекарствата не помогнаха, интересно ми е дали някое друго дете е повръщало като са му растяли зъбки и въобще има ли връзка между двете неща?

# 5
  • Мнения: 6 274
Не става въпрос за лекуване, лекарствата не помогнаха, интересно ми е дали някое друго дете е повръщало като са му растяли зъбки и въобще има ли връзка между двете неща?

Според мен няма връзка...

# 6
  • Мнения: 1 447
Не става въпрос за лекуване, лекарствата не помогнаха, интересно ми е дали някое друго дете е повръщало като са му растяли зъбки и въобще има ли връзка между двете неща?
За пръв път чувам за такъв случай.Сигурна ли си,че точно това е причината?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 524
Повръщане от зъби - не съм чувала, но пъвръщане от АМ - възможно. Защо не си сменила млякото? Все си мисля, че това е първото, което докторите съветват.

# 8
  • Мнения: 1 336
На няколко места четох, че бебетата повръщат повече, когато им растат зъби: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874. Какво мляко се дава при повръщане - Фризовом? Или вместо да дохранвам да започна да давам твърди храни?

# 9
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Недей да сменяш млякото, според мен. Храни си детето, както досега.
Нормално е, когато растат зъби, да има редица усложнения и промени в обичайното му състояние/поведение.
При едни има повръщане, при други - спад в апетита, при трети - трето.
За слюноотделянето - при нас също беше изключително обилно и започна много преди да пробие първия зъб.
Права си, че ще ги израсте тези проблеми.
Просто, при някои деца за жалост зъбоникненето е по-трудно, с повече болка, за разлика от други.
Зареди се с повече търпение и не давай лекарства излишно. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Така е много кофти - по едно и също време са започнали зъбките да пробиват и сте започнали да дохранвате. Сега не се знае кое точно предизвиква повръщането на фонтан. А може да е нещо банално като преяждане например. Посъветвай се с педиатъра си, но аз специално не бих давала лекарства заради епизодични повръщания. Дано имаш вяра на твоя педиатър и ти помогне, аз винаги си слушам моя.

# 11
  • Мнения: 431
Давид беше спрял да повръща,но сега при никнене на кътниците отново започна.Яде много мъничко и храненето е трудно.Така че, според мен, има връзка.
Също сме правили изследвания.Давам лекарства за понижаване на киселинността,а сега и пробиотици,но след консултация с лекар.Видим резултат няма-повръщането продължава,както и газове,оригване,бурна перисталтика.Ако до 10-12 дни няма ефект ще ги спра пробиотиците.
Зависи какви са ви лекарствата.Ако ги даваш от месец,примерно и няма ефект-трябва да споделиш с лекаря и да ги спрете.
Ал110 е лечебно мляко,безлактозно,така че трябва да го даваш,щом него са ти препоръчали.В случая и аз мисля,че е най-подходящо.

# 12
  • Мнения: 105
За повръщането -защо не се консултираш с гастроентеролог? Ние от 3 месец точим лиги, смучехме пръсти, но първия зъб се появи в края на 7месец.

# 13
  • Мнения: 616
Какво пюре даваш купено или си го правиш вкъщи?

# 14
  • Мнения: 7 723
Повръщането няма общо със зъбите и лигите.
Добре сате посъветвали да го заведеш на гастроентеоролог.
Моята малка дъщеря така повръщаше без видима причина.
Оказа се, че някаква клапа, която се намира на на стомаха
от хранопровода не се била затваряла плътно,
което предизвиква такова връщане при поемане на повечко храна.
Изписаха ни едни прахчета, които се приготвят в аптека
и проблема се реши от раз.

Общи условия

Активация на акаунт