Простихте ли се днес?

  • 1 939
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
....И какво според вас е непростимо в отношенията ни с близките?
Това са въпросите.

# 1
  • Мнения: 398
 Много е хубаво , когато простиш на някой.Става ти едно леко и приятно.Едно невероятно облекчение.

 В същото време някак си не прием ,че трябва профилактично на определен ден да прощавам на ред.

 За жалост има хора на , които още не съм простила , а полагам много усилия за това.И по точно може би съм и простила , но не съм го забравила още.Но да простиш се изисква да имаш невероятно сърце и душа и да изхвърлиш негативизъма от себе си. Трудно е , но си заслужава да опитаме.

# 2
  • Мнения: 15 619
За мое си съжаление и аз не мога да се освобождавам лесно от обидата.......

# 3
  • Мнения: 194
За съжаление, не мога да простя на всички Rolling Eyes


# 4
  • Мнения: 2 478
Нямам какво да им прощавам и ми е лесно.Но би ми било трудно да простя предателство на моя близък човек и дори на ден като днешният пак не бих била сигурна,че ще го направя.Непростимо ми е,някой от семейството да се държи унизително и обидно към мен.

# 5
  • Мнения: 581
 Днес не възнамерявам да се прощавам с никой.Правя го когато вътрешно изпитам това чувство.Досега никой не е извършил спрямо мен нещо жестоко и непростимо.
 В отношенията с близките не бих простила голяма лъжа, психически и физически тормоз.

# 6
  • Мнения: 15 619
На мен ми е по-трудно да прощавам дреболиите. от тях е изтъкано ежедневието ни, затова може би... Thinking Thinking Thinking

# 7
  • Мнения: 323
Простила съм нещата,които могат да се простят.И на хората,които заслужават това.Винаги,когато чувствам,че трябва да простя или да поискам прошка го правя,без значение какъв ден е от годината.Има хора,с които насила мога да бъда учтива,но никога няма да им простя. newsm25

# 8
  • Мнения: 15 619
Не идва ли прошката съвсем естествено, ако усетиш, че човекът отсреща е искрен до дъното на душата си? Аз само тогава успявам да ликвидирам всяка лоша помисъл спрямо същия този човек.

# 9
  • Мнения: 1 447
Не идва ли прошката съвсем естествено, ако усетиш, че човекът отсреща е искрен до дъното на душата си? Аз само тогава успявам да ликвидирам всяка лоша помисъл спрямо същия този човек.
Напълно съм съгласна с теб Луна.Когато видя ,че човекът наистина е искрен съм готова да му простя.
А на днешният ден всеки може да каже,че прощава,а дали наистина вътре в себе си го чувства това е важното.

# 10
  • Мнения: 4 292
Не! На никой не съм искала прошка, нито пък на мен са ми искали. Този празник ми е безкрайно противен и не спазвам обичая. Когато има за какво, се извинявам на момента, не чакам определен ден в годината.
В отношенията с близките много неща мога да простя и съм прощавала. Важи и в обратен ред.

# 11
  • Мнения: 293
Старая се да не тая грешките на другите и болката от тях дълго в мен.Веднага щом усетя,че мога да простя го правя.Почти винаги.Така,че днес...поисках прошка на приятеля си,на свекърва си и на татко.  На тях нямам какво да дам,защото нямам за какво да им простя,мога само да им благодаря !

И аз мисля,че не трябва да чакаме определен ден за да простим нещо на някой....Това е нелепо.

# 12
  • Мнения: 64
не - безгрешна съм Simple Smile

# 13
  • Мнения: 370
Да, със свекито Laughing
За съжаление има хора,които са ми по близки,но с годините много сме се огарчавали и няма как да си простим.Може би някой ден...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Днес не.Не виждам смисъл в това един ден да е наречен за това и хоп-прошка.Прошката трябва да се иска и дава от сърце и да се почувства.

Общи условия

Активация на акаунт