Отпускане на обувки...

  • 27 653
  • 15
  •   1
Отговори
  • Провинция
  • Мнения: 509
Момичета,здравейте!Вчера си купих обувки(очевидно от изкуствена кожа),които много ми харесаха.Но има един проблем-много се чудех кой номер да си взема 38 или 37.Пробвах и двата,но при по-големия размер кракът ми влизаше свободно и даже малко ми хлабчиха отзад.По-малкия обаче ми беше супер на крака.Жената от магазина ме посъветва да взема по-малкия номер,защото все пак обувката ще се отпусне и 38 после ще ми са мхлабави.Послушах я,но отпред(носа на обувката) пръстите имам чувството,че са се свили и един вид едва ли не ми са ми "къси обувките".Майка ми ми каза една "рецепта" с памук натопен в спирт или ракия(но не е сигурна точно в какво) и го слагаш вътре в обувката и обуваш и се разхождаш в къщи,за да се отпусне малко кожата на обувката.Ако някой е чувал за този метод моля да сподели,или да даде някоя друга идея,защото много си харесвам обувките и искам да ги нося.

# 1
  • Мнения: 149
Ако обувките "са къси" както си написала няма да ги разтегнеш с нищо  Peace
Иначе да със спирт става разширяват се но ако са от естествена кожа за изкуствена незнам.

# 2
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Натопявай си краката /обути с чорапогащника или чорапи/ в ракия, без мъжа ти да те види, скачай в обувките и ходи с тях из къщи. Ще стане номера. Пробвала съм.

# 3
  • Мнения: 1 447
Аз също съм пробвала с ракия и се получи,но не си спомням от каква кожа бяха обувките,защото беше преди доста години.
Чувала съм още да се намокрят с гореща вода,но това не съм го пробвала.

# 4
  • Провинция
  • Мнения: 509
Благодаря много,момичета  bouquet

# 5
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
С ракия става най-сигурно, но само и единствено ако обувките са от етествена кожа. Може би по цената сама ще определиш какви са или по етикета, който обикновено лепят. Ракията може и да съсипе изкуствената кожа и пак нищо да не стане. Но ако са ти "къси" на дължина, определено са ти малки. Обувките на дължина не се разтягат. Все пак успех  Peace.

# 6
  • Мнения: 144
Получава се и с чорапки напоени с оцет, има и спрей за разширяване на обувки... аз скоро си взех такъв за едни проблемни обувки и има резултат! Спрея е марка Silver, доста известна марка за аксесоари за обувки! Успех! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 111
Получава се и с чорапки напоени с оцет, има и спрей за разширяване на обувки... аз скоро си взех такъв за едни проблемни обувки и има резултат! Спрея е марка Silver, доста известна марка за аксесоари за обувки! Успех! Simple Smile

Пробвала ли си това с оцета? Аз скоро си взех обувки, които в магазина ми бяха добре, но вкъщи като ги обух и малко ми стягаха. Мъжът ми ми каза това с оцета, но още нищо не съм направила. Естествена кожа са. Ако не, с ракия може да пробвам.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 152
И аз имах този проблем скоро. Моят номер обувки, в магазина ми бяха точно, а после леко ми стискаха. Реших си проблема със шпрей за отпускане н аобувки. Четох и за разни други варианти, но са доста скъпи обувките и не посмях. Със сигурност повече няма да се мъча да разтъпквам обувки в къщи. Пръскаш с шпрея и обуваш!

# 9
  • Мнения: 144

Пробвала ли си това с оцета? Аз скоро си взех обувки, които в магазина ми бяха добре, но вкъщи като ги обух и малко ми стягаха. Мъжът ми ми каза това с оцета, но още нищо не съм направила. Естествена кожа са. Ако не, с ракия може да пробвам.

Да имам личен опит с оцета.. както и с ракия.. и последният ми опит беше със спрея за отпускане на обувки.. мога да кажа, че всеки опит ми е бил успешен.. дори с обувки от изкуствена кожа.. а какво остава за тези от естествена кожа! Но за всеки случай с обувките от естествена кожа трябва да се действа по внимателно.. да не стане така да се разширят повече от необходимото!   Peace

# 10
  • Мнения: 10
Аз съм пробвала с мокри вестници и има ефект. Правиш топки от вестник,мокриш и натъпкваш колкото се може повече. Оставяш ги така да изсъхме вестника и това е. Надявам се да съм помогнала Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 111
Rozi_Rozi_R, благодаря!

# 12
  • Мнения: 144


Няма за какво!   bouquet

# 13
Аз също съм за мокрите топки от вестници, но те се мокреха или с ракия или с оцет, за да има по-дъбър ефект. Дано да се включат и други.

# 14
  • Мнения: 1 941
Обувки от естествена кожа разширавам като с памуче намазвам там където убива с течен парафин. Но, за изкуствена кожа незнам дали ще действа....

Общи условия

Активация на акаунт