Ка се грижите за сухата кожа?

  • 9 469
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Имам суха кожа. Допреди да родя беше суха само на тялото, но вече 2 години ми е суха навсякъде. Дайте идеи как се справяте вие. КАкви продукти използвате за миене, къпане, за общо казано - мазане ( как звучи само...).

# 1
  • Мнения: 4 068
Записвам се да следя защото от тази зима съм със същия проблем. Кожата на тялото ми е изключително суха и на моменти след баня чак сърби. Мажа разни лосиони уж, но явно не съм попаднала на подходящия. Последно се чудех дали да си взема на Гарниер за екстремно суха кожа лосиона.

# 2
  • Мнения: 30
И аз съм със същия проблем суха кожа след баня та чак лющеста се ще следя и аз темата. За този лосион за тяло на Гарниер чух страхотни отзиви на скоро и мисля и аз да си го взема. Попивал много бързо изобщо не е мазен и кожата миришела невероятно ще го пробвам скоро и аз. Поне така съм решила че немога да я понасям и аз вече тая суха кожа. ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 388
Аз също съм с много суха кожа на тялото. На лицето не.

Ако става въпрос за червения изобщо не съм доволна. След няколко часа мога спокойно да "пиша" по кожата си. Смятай колко е ефективен.

За този лосион за тяло на Гарниер чух страхотни отзиви на скоро и мисля и аз да си го взема. Попивал много бързо изобщо не е мазен и кожата миришела невероятно ще го пробвам скоро и аз. Поне така съм решила че немога да я понасям и аз вече тая суха кожа. ooooh!

# 4
  • Мнения: 223
за лицето се справям с това засега- http://www.nivea.bg/products/show/12271 води се nivea visage for dry and sensitive skin, - тоник, дневен крем и много мек ексфолиант има от тази поредица който е като крем без абразивни 4астици. опаковките са в бяло и розаво.
а за тяло- само олиото за тяло ми действа най-продължително като време след като попие отколкото с разни млека или кремове. харесвам бебешното на джонсън за след къпане, както и тези на Casiopea ако ги знаете...

# 5
  • Мнения: 310
Аз имах ужасно суха кожа на лицето -  от октомври до май все си имах лишеи по лицето,  на моменти червени и много сърбящи. А през лятото просто не бяха червени, но си ги имаше. Беше ужасно! Помогнаха ми два продукта, които ползвам и до днес, напук на дерматолозите и козметиците, които твърдят че постоянната употреба на един и същ продукт води до алергизиране. Нищо подобно, поне при мен!  Това са алое активатор и крем с алое и прополис. Всеки ден си мажа лицето първо с активатора, той е с консистенция на лосион, и след това нанасям от крема. Ефекта се появи едва в края на зимата, но пък и до днес кожата ми е нормална и нямам вече подобен проблем.  Hug

# 6
  • Мнения: 97
Аз пък точно в червения лосион на Гарние за много суха кожа намерих спасение, а какво ли не бях пробвала преди това, даже и бебешко олио не помагаше. Ползвам го почти две години и горещо го препоръчвам. Изобщо не се колебайте!

# 7
  • Мнения: 144
Помогнаха ми два продукта, които ползвам и до днес,   Hug

може ли малко повече инфо за тези два продукта.

# 8
  • Мнения: 636
Записвам се да следя защото от тази зима съм със същия проблем. Кожата на тялото ми е изключително суха и на моменти след баня чак сърби. Мажа разни лосиони уж, но явно не съм попаднала на подходящия. Последно се чудех дали да си взема на Гарниер за екстремно суха кожа лосиона.

Аз го ползвам в момента и нямам забележки. Кожата ми е екстремно суха.

# 9
  • Мнения: 310
Помогнаха ми два продукта, които ползвам и до днес,   Hug

може ли малко повече инфо за тези два продукта.
Да, аз съм ги написал по-нагоре. Активатора е лосион, който е екстракт от чисто алое. Освен  гела от алое вера в него има и алантоин – органично вещество, подпомагащо растежа и обновяването на клетките. Активатора е отлично овлажняващо средство, защото в алоето се съдържат ензими, аминокиселини и полизахариди. Аз го ползвам и до ден днешен всеки ден - сутрин след като си почистя лицето първо нанасям активатора (направо от шишенцето върху лицето да не съсипвам материала по памуче) и след това нанасям крема от алое и прополис. Крема също е богат на алое вера, всъщност това е основната му съставка и освен това е добавен пчелен проолис, който допълнително действа стягащо на кожата. Понеже крема е гъст, може да се разреди малко с активатор. Но не е задължително. Даже така е по-подходящ за зимата, все пак има студ, вятър. Аз лично го разреждам много малко с активатор и добавям няколко капки масло от жожоба от аптеката. Става най-страхотния крем за лице и шия, а може и тялото да се маже с него.

# 10
  • Мнения: 144
извинчвам се , не се изразих правилно каква марка са на коя фирма това ме интресуваше.

# 11
  • Мнения: 186
Аз използвам лосиона на SVR-XERIALINE с урея.Това е френска медицинска козметика,подходяща за много суха и чувствителна кожа,вкл. и за бебета.Аз лично съм много доволна.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз сега се мажа с един стягащ крем за тяло за суха кожа на Колистар. Никак не е лош, но кожата на корема ми си остана белеща се, а си слагам крем по цялото тяло. Най-добре се получава като си направя внимателно пилинг с мокра хавлиена кърпа, после се намажа с олио за тяло и накрая с крема за тяло. Тогава нямам и помен от суха кожа горе-долу за 2 дни напред (къпя си се през тях и си слагам само крем след банята). Само че много време трябва за такива работи. А нямам... И за това търся най-ефикасните продукти, които не отнемат време.
Олио за тяло ползвах от на детето - Бебе кучоло, Себа мед. После ми подариха един Декубал. И още имам от него. Само че е с минерално масло и наистина кожата не се бели, но пък изглежда една изстрадала, прозрана, посърнала, с лош тен. И за това го спрях.

Някои пробвал ли е лосионът за тяло за суха кожа на Авен?
А на Нюкс?
Пробвали ли сте олио за душ?
Аз миналата година пробвах едно олио за душ на Себа мед. Но изхвърлих почти пълна опаковката. Не измиваше миризмата на некъпано от тялото, а кожата не се подобри... Може пък на друга марка да има хубаво олио  newsm78 Според мен някакъв измиващ продукт с масла би действал добре. Водата, когато е повече от 30-35 градуса измива естествените липиди от кожата, а в добавка и с обикновен душ гел или сапун положението сатва неконтролируемо... Хвърлила съм око на едно олио за душ на Колистар. Проблемът е, че не знам дали измива добре. НАмазва се преди баня и после се отмива само с вода... Странна работа.

# 13
  • Мнения: 310
извинчвам се , не се изразих правилно каква марка са на коя фирма това ме интресуваше.
Продуктите са на фирма Форевър Ливинг Продъктс

# 14
  • Мнения: 97
Не искам да оборвам качеството на продуктите на Форевър..., защото съм ползвала само един. Ще споделя нещо за цените. Поръчах си гела за пиене Алое-вера. Продажната цена беше последно преди около 2 месеца около 48 лв., а на мен ми го доставиха на дистрибуторски цени за 30 лв. Коментар не искам да правя.

Общи условия

Активация на акаунт