може ли майка от 0 кръвна група да роди дете аб кръвна група

  • 16 032
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Здравейте момичета.Може ли някоя от вас да ми каже възможно ли е майка от кръвна група 0- и баща Б+ да се роди дете АБ+кръвна група.Като останалите им деца са или 0 (+,-) или Б(+,-).И дали е възможно при директно кръвопрелитие да се измени кръвната група на детето.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Много не съм наясно с тези нещо,но голямата щерка е  0 група а малката А кръвна група като моята и на баща и.Голямата щерка е с кръвната група на свекър ми.

# 2
  • Мнения: 1 512
Не е възможно.За да е детето АБ+ трябва майката и бащата да са с кръвни групи А и В; А и АВ;В и АВ; АВ и АВ. А относно това дали е възможно при директно кръвопреливане да се измени кръвната група може да каже специалист по въпроса.

# 3
# 4
  • Мнения: 222
тя сестра ми е АБ+ ,а всички останали сме или Б или 0.но когато се е раждала в седмия месец е била много зле и някаква сестра и е преляла кръв директно от нея,и затова питам дали е възможно тогава да се е изменила групата и.или това не е възможно.

# 5
  • Мнения: 4 753
Мисля, че не може... За да е детето АБ, би трябвало единият от родителите да има поне А, а другият - поне Б, т.е. ако единият е 0 (няма нито А, нито Б), няма как детето да е АБ... За кръвопреливането - също смятам, че не е възможно...  Peace

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Виж ТУК има таблица за съчетанието на кръвните групи, както и за унаследяване Резус-фактора.

# 7
  • Мнения: 222
според тази таблица сестра ми,не ми е биологична сестра.остава въпроса дали не е сменена в болницата с някое друго бебе.дали някъде там имам още една сестра или брат?защото майка ми е влязла в болницата да ражда и тя е 4 дете на майка ми.не е нормална тази разлика в кръвните групи както каза останалите или имаме кръвната група на майка ми или на баща ми.какво ли е станало тогава?

# 8
  • Мнения: 25 447
Сигурна ли си, че няма грешка при определянето на кръвната група на сестра ти? Ако е определяна само веднъж, може и да е объркана пробата...
Най-добре е да се увериш коя е точната и кръвна група, пък след това да се вкарваш във филми.  Laughing

# 9
  • Мнения: 222
сигурно е че е тази кръвна група.не е проверявана само веднъж.просто досега не сме се замисляли.или по точно не сме говорили на тази тема.за 3 път ще ражда и скоро пак си направи изследване за кръвна група защото не е запазила документа от предишните раждания и пак резултата е АБ+ не е грешка всеки път резултата от изследването е едно и също.аз не знаех че майка от 0 не може да роди дете аб,гледах 1 филм и той породи този въпрос.

# 10
  • Мнения: 917
ех тези турски сериали  Whistling

# 11
# 12
  • малко градче
  • Мнения: 188
Аз знам , че кръвната група не се унаследява. Не е задължително да речем  майката да е А , бащата да е В ,  а детето да е А, В или АВ. Кръвната група между родители и деца няма нищо общо.    Така , че според мен това е възможно. По дадената по- горе таблица сестра ми трябва да е кр. гр. А или В, а тя е О( при майка АВ и баща О) .

# 13
  • Мнения: 1 820
Що пък да не може?Може да  я е взела на някой баба или дядо  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 753
По дадената по- горе таблица сестра ми трябва да е кр. гр. А или В, а тя е О( при майка АВ и баща О) .

Имаше един виц - "жена, детето не е от теб"... При вас важи в прекия смисъл на думата...   Laughing

При родители АБ и ОО може да се получат двойките АО и БО, т.е. А или Б кръвна група, но не и ОО...

Общи условия

Активация на акаунт