Как се дава Дактарина?

  • 4 894
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Здравейте!
Имаме си млечница и въпреки мазането с разтвор сода и вода, не отминава. Май ще трябва да приложа Дактарина все пак Sad
Моля ви, кажете ми как се прилага това нещо? На консултация сме чак на 04.03. и ме е страх дотогава да не пламне по-страшна инфекция, не ми се чака за обясненията от доки...
Също така, в листовката прочетох, че се дава на кърмачета над 6 месеца. Моя юнак е на месец и малко и се чудя дали е притеснително да го мажа?

Много благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 220
Най-лесно се маже с клечка за уши. Намазваш клечката и обтриваш хубаво устата отвътре. Може и след хранене защото клечките са тънки и бебето не повръща. Питах педи за листовката - каза ми да не съм гледала какво пише  Laughing

# 2
  • Мнения: 176
 Щом в листовката пише, че не става, по добре недей да го мажеш, въпреки че това лекарство има много ниска степен на резорбция.
 Доколкото знам против гъбички се дава Nystatin, едно време имаше разтвор, но май сега се приготвя екстемпорално в аптеката с рецепта от лекар или стоматолог Peace

# 3
  • Мнения: 822
Това за над 6-те месеца е защото преди тази възраст бебетата нямат развит гълтателен рефлекс и могат да се задавят. Но ако мажеш по малко и внимателно, това няма как да стане. Аз мажех с увита на пръстта си стер. марличка и съвсем малко количество от гела. Небцето НЕ се маже!
Обади се на педиатъра си, за да чуеш и неговото мнение все пак.

# 4
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Отмерваш на мерителната лъжичка една четвърт (има си чертичка), мажеш бибата и пъхаш в устата - дактаринът е сладък и хлапето го изсмуква, мажеш и пъхаш. След това е хубаво да му дадеш вода (ако пиете) или кърма, че все пак е гъсто и може да му заседне на гърлото. При нас мина за 3 дни.

# 5
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Можеш да намажеш внимателно с марля, но гледай да не е много дебел слоя, който остава по бузките, за да не се задави бебчо. Стерилната марля се увива около показалеца и на нея изстискваш малко от тубичката, след това мажеш отвътре, където е бялото от млечницата, като при нас ефект имаше не толкова от Дактарина, колкото от почистването с марличката.  Дактарин бях сложила много пестеливо, от страх да не се задави.

# 6
  • Мнения: 316
Ако е предписан от педиатъра, няма проблем! Нашият педиатър обясни, че ограничението за 6 месеца е сложено, за да не се продава безразборно без рецепта, а иначе Дактарина е точно за кърмачета.
Аз слагах Дактарин върху навлажнена с преварена вода марля, след което търках по езичето /при нас то беше най-големия проблем/. Преди това детето изяде 2 тубички Дактарин, мисля че ползата е и от самата марля, с която се премахват полепите.

# 7
  • Мнения: 467
И ние сме с млечница и Дактарина много не ни помага.Малкия има само по езичето.Педито каза да слагам на биберона и така да давам.Така и правя,но резултат май няма.Отделно си мажа и зърната,но положението е същото.Трябва ли да оставя гърдите открити като ги намажа?

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз също давах Дактарин, но не съм мазала, а давах с лъжичката. Наистина за три дни се справих с проблема, при все, че не бях мазала себе си.
Но то вече е отминал 4.03 и ти си се срещнала с доки.

# 9
  • Мнения: 1 558
Аз слагах на биберона Peace

# 10
  • Мнения: 264
Аз съм мазала с дактарина, когато бебето беше на 1-2 месеца. Мазах с пръст и имаше голям ефект, с едно, две намазвания мина.

Общи условия

Активация на акаунт