риск от забременяване?

  • 1 713
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте Simple Smile
На 19 съм и от 3 месеца ми предписаха да пия ясмин.Но напоследък ме измъчва един въпрос дали мога да забременея -прави 7дневна пауза и на 8мия ден се почва нова опаковка,попринцип ги пия следобед и се чудя дали мога да забременея при положение че имам полов контакт на този 8ми ден когато почвам пак да ги пия ,но преди да взема хапчето.Прмерно сутринта съм с приятеля ми но почвам новата опковка чак следобяда.Няма няма някакъв риск нали?И да ви питам вие всеки месец ли ги пиете по едно и също врме или може 1 месец да ги пиете сутрин а другия ве4ер примерно

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
По принцип знам, че за този вид лекарства, а именно противозачатъчните, е много важно да се спазва часът.

# 2
  • Мнения: 2 110
За мен Ясмин са най-надежните хормонални хапчета .
В упътването пише ,че е желателно да се приемат в един и същи час.Не, казвам ,че точно в 12.00 например. Не  е проблем да ги изпиеш и в 11.30 или в 12.30 ,но е добре да спазваш часа.

# 3
  • Мнения: 1 484
Аз  ги  пих  само  3   месеца  ,но  винаги съм  спазвала  часът.Но  най  добре  направи  консултация  с  доктора  който  ти  ги  е  предписал.

# 4
  • Мнения: 6 668
И аз мисля, че трябва да се спазва час за приемане, но те предпазват също и през дните, в които се почива. Така че спокойно.

# 5
  • Мнения: 1 844
противозачатъчните предпазват по всяко време-в седемдневната почивка също.
часът е хубаво да се спазва,но той е ориентировъчен,не е нужно да цепите минутата.но не е добре да се забавяте с повече от 10-12 часа,тогава ефектът отслабва значително.

Общи условия

Активация на акаунт