нощното хранене

  • 1 393
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
здравейте, мамчета! предварително се извинявам на модераторите ако е имало такава тема (сигурно е така), но просто н емога да ровя в момента...

та въпросът ми е такъв: от известно време, моята щерка намали нощните хранения. например снощи яде около 20 часа, после промрънка около 24 часа, но даже не се събуди, а стана около 2.30; после около 5 часа. след това се нормализираха кърменията. аз по принцип си я кърмя на поискване, което значи на около два часа и половина- до три. притеснението ми е следното- като разредим нощните хранения кърмата ми ще намалее ли прогресивно и накрая да не би да спре?!?! много се страхувам от това, момичета, честно. аз искам да си я кърмя до шестия месец поне, след това да захранвам- мисля, че е най- добре за детето.
да я будя ли нощем на три часа да хапва? заспиването иначе ни е много трудно, не сме от поспаливите, през деня спи за по половин час в най-добрия случай и през останалото време играем. та затова се радвам като започва по малко да спи нощем, но пък това хранене...
и друго- педито ми каза, че трябвало всеки път да давам и двете гърди, защото иначе кърмата ще намалее. но пак при нощните хранения бебешора често суче по малко от едната гърда и после си заспива. даже не се оригва.
 
забравих да кажа, че бебка е на три месеца и три дни  Wink .

ще съм благодарна на всички, предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравей!
Не забравяй, че всички бебета, както и гърдите на всички жени са различни. Всички гърди (и майчини тела) се дирижират от бебето при кърменето на поискване.
Щом това си е режимът на твоето бебе, значи е правилният. Не се притеснявай, няма да ти намалее кърмата. В момента, в който започне да не му стига, бебето ще зачести кърменията и ще "каже" на тялото ти, че му трябва още. Това си е межлу бебето и тялото ти, остави ги да се оправят сами!
Това с двете гърди на едно кърмене, което ти е казала педиатърката не е правило за всички. Когато бебето ти има нужда от двете гърди - ще си ги изпива, когато не - не!
Давам пример с моята сестра и мен:

Племенникът ми е на 5,5 мес. Откакто е навършил 3 мес. спи като пън нощем - заспива към 8 вечерта и се събужда към 6 сутринта. Денем сучи през 3-4 часа. Изпива и двете гърди, но преди третия месец пиеше по една през същия интервал. Спокоен, засмян и самостоятелен, не можеш го вдигна от леглото, защото изглежда толкова щастлив там, по цял ден може да си лежи там САМ и да си гука на играчиците. Кърмен изцяло, без води и биберони. Всъщност сам се научи преди месец да си смучи пръста. Изобщо - най-доброто бебе на света, аз като него не съм виждала досега.

Аз - кърмене още отначалото с двете гърди на всеки 2 часа денонощно. Мъри изобщо в легло нямам спомен да е лежал. Вечно изискваше да бъде разнасян и занимаван с нещо. Още от първия месец го разнасях постоянно с мен в кенгуруто. Ако някоя нощ заспеше по-дълбочко и не се събудеше на втория час, на третия вече гърдите ми шяха да гръмнат, толкова бързо бяха свикнали да се пълнят!

Така, че, съветът ми е да се водиш по детенцето и да не се притесняваш с бели кахъри!

п.п: Поздрави за решението ти за късно захранване и това, че си имаш план, харесвам майки, които знаят какво искат.

# 2
  • Мнения: 567
Ние станахме на 4 месеца и все още яде на хранене само от едната гърда-явно и стига:).През ноща се будим различно и през 3 часа и през 5-6 часа. Като даде пауза от 5-6 часа и се изцеждах но по малко колкото да ми стане по леко. Не съм я будила , тя сама си прави режима-като е гладна яде

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Най-голямата опасност за спиране на кърмата е дохранването с АМ или даването на вода. Ако нищо друго не даваш освен гърда няма какво да се притесняваш. Кърмата не спира от една по-голяма нощна пауза. Имаш късмет, че не ти се препълват гърдите, както е писала ludmilana и както се случва и при мен. Аз ако не стана да цедя нощем не мога да спя.
При по-големи паузи кърмата може да намалее, но не и да спре. Което е обратимо.

# 4
  • Мнения: 149
Най-важното според мен е да се успокоиш  Wink Кърмата не спира ей така. Наистина води се по бебето и забрави за съществуването на часовниците. Ако пък ти се струва голям този интервал може да пробваш да спиш с бебо - гарантирам, че няма да имаш толкова дълги паузи  Crazy

# 5
  • Мнения: 106
Най-голямата опасност за спиране на кърмата е дохранването с АМ или даването на вода.

Не съм много съгласна, че спирането на кърма е от даването на вода - аз съм давала вода от първия ден и ето че все още кърмя.
Няма нужда да будиш бебчето, ако е гладно - то само ще писне. Проблем би било препълването на гърдите - при мен беше ужасен проблем, защото не можеш да спя от болки и правех локви на леглото. И нямаше как ставах и се цедях. Това е вариант - цедиш и замръзяваш във фризера - за момента, когато няма да имаш толкова кърма.

# 6
  • Мнения: 9 776
Аз самата си задавам такива въпроси и ти благодаря, че пусна такава тема. Иначе щях да пусна аз. При нас се случва точно това - бебето прави по-големи паузи нощем, дори се случи в две поредни нощи да яде към 21 часа и после се събуди чак в 8 сутринта и съответно яде към 9 /оставям го да рита по памперс, изхожда се, докато го измия и т.н.тоалети и времето минава, но и той не дава зор/. Резултатът не закъсня - както предния ден буквално преливах /заради нощната пауза/, така на другия ден нямаше почти нищо в гърдите. Започнах кърмене през час, през два, днес малко се нормализираха сякаш нещата. Истината е, че бебето не дава признаци на глад. Даже да знам, че е сукал много малко преди това. Тая нощ пък се събужда два пъти да яде. Явно за да компенсира малкото ядене през деня. Най-често се събужда по веднъж. Засега не се тревожа. Е, много по-спокойна съм, когато гърдите ми са по-пълни. А иначе като наближи часа за хранене и виждам, че са меки и се чудя дали ще има какво да яде. Той започва да суче, съответно мляко не потича веднага, добре, че не се нерви, а си дърпа спокойно, докато млякото слезе.
Успех, мамче! Ще се справим Peace.

# 7
  • Мнения: 285
Здрасти,Mary M! Моята дъщеря почти не се буди да яде през нощта от самото и раждане,само няколко вечери правят изключение! Все още си кърмя успешно! Дано и занапред да е така! Така,че не се притеснявай излишно! А с голямата ми дъщеря...преди толкова години...захраних рано,замествахме кърмения почти всеки месец и пак я кърмих до 1 година,не е пила АМ! Карай я по-спокойно,бебо си знае работата!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
polin_a,
искам да ти кажа, това, че са ти по-меки гърдите не значи, че не произвеждат мляко.
Не е нужно през цялото време да са ти тежки и наляти гърдите. По време на самото сукане се произвежда кърма.
За твое успокоение искам да ти кажа, че гърдите ми след годинката просто се спихнаха. Бяха меки и спихнати все едно няма нищичко. Но Мъри като засучеше се чуваше едно гъл-гъл-гъл все едно от чешма пие.
Та, дори и да ти изглеждат празни, пак му давай да суче - дали ще изсуче за една нощ 2х200 мл или 4х50 мл е едно и също.
Просто не се притеснявай, бебето си има начини да си вземе това, което му е нужно, само го "слушай" какво ти казва, а не се опитвай ти да му наложиш някакъв режим. Както знаеш всеки от нас има дни в които не му се яде много или обратното, както ние не сме роботи да огладняваме на точно определен интервал, при бебетата е същото.

# 9
  • Мнения: 306
благодаря ви, момичета! бебка снощи пак заспа към 8 и нещо, час преди това беше хапнала. после се събуди в 1, после в 5 часа. след това яде в 9 чак, защото пак спа. и сега не дава признаци на глад...пробвах към 12 да я кърмя- не искаше. сега пак ще пробвам. а не е болничка, защото и това ми мина през главата...де да го знам това дете. нещо не мога да му вляза в час?!?!?!

# 10
  • Мнения: 9 776
polin_a,
искам да ти кажа, това, че са ти по-меки гърдите не значи, че не произвеждат мляко.
Не е нужно през цялото време да са ти тежки и наляти гърдите. По време на самото сукане се произвежда кърма. ...
Та, дори и да ти изглеждат празни, пак му давай да суче - дали ще изсуче за една нощ 2х200 мл или 4х50 мл е едно и също.
Просто не се притеснявай, бебето си има начини да си вземе това, което му е нужно, само го "слушай" какво ти казва, а не се опитвай ти да му наложиш някакъв режим...

 Peace
Истината е, че той си яде на три часа, откак се е родил. Меки, не меки, като минат три часа си яде. На моменти, като виждам, че намалява, съм му давала на 2 часа да речем. Засега се справям. И то много добре, благодарение на форума Simple Smile. Дъщеря ми не успях да я кърмя, ама толкова и исках тогава Wink, затова.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Mari_M, все пак е възможно при няколко големи паузи кърмата ти да намалее. Имай го предвид и имай готовност да реагираш с по-често кърмене. Общо взето кърмата намалява когато кърменията паднат под 6 на брой за денонощието. А залъгалка ползвате ли докато спи и изобщо?

# 12
  • Мнения: 306
не ползваме залъгалки. нито като спи, нито докато е будна. не иска,а и аз не настоявам.

Общи условия

Активация на акаунт