Боя върху ПДЧ??

  • 3 733
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 576
Имате ли опит, или идея дали обикновена алкидна боя ще се задържи върху ПДЧ материали??

Случая е следния: харесах мебел, която е последна бройка, мостра, устройва ме като цена, модел, всичко, но не е в цвета, който искам.
И понеже не ми се занимава да чакам нова поръчка, ми хрумна "гениалната" идея да я пребоядисам в бяло (какъвто е цвета на останалите в стаята)...

Дали ще се получи или по-добре да поръчам все пак? Thinking

# 1
  • Мнения: 8 999
Май е по-добре да си поръчаш нова, в желания от теб цвят. Едва ли ще можеш да го направиш така, че да изглежда "фабрично". Тези корекции на мебели са удачни за стари неща, които нито ти се хвърлят, нито пък имаш възможност в момента да си купиш нови. Ако така или иначе ще плащаш за ново, по-добре е да такова, каквото би го харесала. Не си прави експерименти.

Иначе за възможно, възможно е да боядисаш. Виж в темата за преправяне на стари мебели.

# 2
  • Мнения: 18 542
Ако можеш да изчакаш, поръчай. Никога няма да стане като фабрично. Щом става въпрос за нова мебел...ако беше стара, да.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 692
Наистина, няма смисъл да купуваш нещо ново с идеята веднага да го преправяш.
По-добре изчакай, няма да можеш да го докараш като "фабрично" и да изглежда ново, няма да можеш да го докараш и като цвета на останалите мебели. Ще изглежда нещо средно и пак ще те дразни.

# 4
Имате ли опит, или идея дали обикновена алкидна боя ще се задържи върху ПДЧ материали??

Случая е следния: харесах мебел, която е последна бройка, мостра, устройва ме като цена, модел, всичко, но не е в цвета, който искам.
И понеже не ми се занимава да чакам нова поръчка, ми хрумна "гениалната" идея да я пребоядисам в бяло (какъвто е цвета на останалите в стаята)...

Дали ще се получи или по-добре да поръчам все пак? Thinking
Хубаво е първата ръка да я разредиш така ще проникне и импрегнира по лесно.Пробвай с Авто емайллак на Оргахим.поне в лако-бояджийската продукция няма кой да ги пребори.

# 5
Ако можеш да изчакаш, поръчай. Никога няма да стане като фабрично. Щом става въпрос за нова мебел...ако беше стара, да.
За постигане на невероятен гланц се ползва разредена боя,"протекта" например.Като преди това си е боядисано две ръце с неразредена.

# 6
  • Мнения: 3 576
Отказах се от идеята.

Сега чакам препоръки за мебелни фирми, които работят бързо и качествено   Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 1 254
Ела при нас - бързо и качествено Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт