Спомняте ли си кой е Никола Вапцаров?

  • 8 196
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 447
Честит ви празник с ето тази новина:

Оскверниха гроба на поета Никола Вапцаров

Гробът на поета Никола Вапцаров в Софийските централни гробища е бил осквернен.
Това са установили днес негови роднини, съобщи БНТ.
В момента липсват каквито и да било знаци, че поетът е погребан там.
Близките на Вапцаров казаха, че имат съмнения дали костите на поета са все още там и настояват да бъде направена ексхумация.
Гроб на поета Никола Вапцаров на практика вече няма.


Продължението - ТУК:


# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Прочетох го сутринта във вестника. Това е просто ужасно!
Нищо свято / или уважавано поне / не остана в нашето малко общество. Нищо!

# 2
  • Мнения: 4 892
Много жалко!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много,много жалко.Наистина нищо свято не остана Sad

# 4
  • Мнения: 7 107
Вандали винаги ще има. Не подбират чий последен дом ще разрушат и какво ще причинят на близките на покойника. 
В тази "новина" и друго ми направи впечатление. Ако роднините му не знаят къде се намират тленните му останки, къде всъщност е гроба на Вапцаров?

# 5
  • София
  • Мнения: 888
В моменти като този ме е срам, че съм част от тази миризлива нация. В събота гледах предването на Мартин Карбовски: "Емигранти". Даваха австрийското гробище  и го сравняваха с българското - разликата няма как да се опише - надгробните им плочи са от бронз и мед, а някой надписи са със златно покритие.  Познайте дали там се оскверняват гробове.

# 6
  • Мнения: 25 447
Там е работата, че това свинство не е дело на вандали, а на... роднини с благословията и дейното участие на гробищната управа.

# 7
  • София
  • Мнения: 888
Там е работата, че това свинство не е дело на вандали, а на... роднини с благословията и дейното участие на гробищната управа.
Искаш да кажеш,че роднини са оксвернили гроба ли?В статията не го прочетох или не съм довидяла.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Погребали са племенницата на Вапцаров, и не са оставили никакви следи от него. Затова роднините се притесняват, дали не са изхвърлили костите му.  Sad

Много грозна история, откъдето и да я погледнеш  Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 888
Погребали са племенницата на Вапцаров, и не са оставили никакви следи от него. Затова роднините се притесняват, дали не са изхвърлили костите му.  Sad

Много грозна история, откъдето и да я погледнеш  Sad
Аз пък толкова се ядосах,че четейки статията разбрах, че роднините искат ексхумация, защото са ограбили гроба му. Сега при втори прочит разбрах Embarassed

# 10
  • Мнения: 335
Роднинска история.
Излиза гледната точка на друг племенник (син на племенник) на Вапцаров по повод погребението на племенницата. Не е ясно какво се е случило, освен че не се разбират чий е гробът като собственост.


# 11
  • Мнения: 7 107
Сега прочетох и информацията на news.bg. Сутринта видях кратката сводка от дир-а, която се припокриваше от цитираното в първото мнение. Новинарско търсене на сензация.
Роднинските простотии са голяма простотия. Кой да кара влака? Tired
Музеят в завода, където е творил от много време е смешно нещо. Даже не знам дали съществува, защото самия завод вече е минало.
 
Въпреки всичко Вапцаров ще остане не заради плоча и символи, а заради останалото на хартия.  
  

# 12
  • Мнения: 335
Оскверняването на името на Вапцаров е много по-отдавна.
И не само на неговото.
Пренаписването на учебниците по история и литература е малка част от това.



ПП Имало е теми и за Ботев, все пак, не по повод на гроба му...

# 13
  • Мнения: 227
Щом роднините му не зачитат неговата памет...какво остава за другите.

# 14
  • Мнения: 322
'' ...и ето аз дишам , работя живея, и стихове пиша ,тъй както както умея...''

Общи условия

Активация на акаунт