За преносването

  • 1 702
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мами термина ми беше на 1 март,но бебо неиска да излиза,знаетели кога се постапва в болница и какво се прави

# 1
  • Мнения: 822
Аз също преносвах и ми бяха казали, че ако не родя до 7 дни ще ме приемат в болница за предизвикване на раждането.Аз родих на шестия, като през това време ходих всеки ден на запис на тонове и ме гледаха с ехограф.

# 2
  • Мнения: 2 172
Трябва да ходиш всеки ден при гинеколога ти на запис на тоновете на бебето  ,за да се види дали всичко е наред (поне при мен така се процедираше).
И след около 7 дена се предизвиква раждане медикаментозно,ако бебето не е тръгнало още.Моето тръгна само  Peace

Но всичко това е много индивидуално.Най-добре акушер-гинекологът ти да каже какво да правите  Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Седмица след термина трябва да постъпиш в болница за предизвикване на раждането, а до тогава всеки ден е нужда да се правят записи на тоновете на бебето.

# 4
  • Мнения: 1 317
Преносих 6 дни и на 7мия ми го предизвикаха, иначе ходех всеки ден след термина на запис на тоновете и ехограф (ама ехографа май не беше всеки ден).
Но това с преносването е много относително, води се така ако си с цикъл 28 дни и вулация на 14 ден, а не се взима предвид точната дата на зачеването, защото ако ти не знаеш кога е станало не може да се определи. Така че ако всичко е наред - води бистри и достатъчно и тонове на бебето добри не бързай с предизвикване, ако и лекаря ти склонен да изчака.

# 5
  • Мнения: 1 512
Седем дни след термина се постъпва в болница.През това време наблюдаващият те лекар следи тоновете на бебето ( при мене през ден).Аз родих на 7 ден след термина.

# 6
  • Мнения: 32
Аз с първото дете преносих 9 дена и на път за болницата ми се пукна водата.След това ме сложиха на системи и вечерта родих.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Седем дни след термина се изчаква. Peace

# 8
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Чака се докато не реши лекар според мен.Аз преносих 5 дни , като на първия ден от преносването ме вкараха в болница.
Консултирай се с лекар.
Успех и леко раждане. Hug

# 9
  • Мнения: 30 965
Консултирай се с лекар.Късмет.  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
От деня на термина всеки ден се ходи на запис на тоновете. Т.е. трябва да си ходила 3 пъти до сега....
Обикновенно чакат 7 дни, като на 7-мият те приемат в болница и решават дали да предизвикат раждане или да чакат още.

# 11
  • Мнения: 267
Aз преносих сина си 5 дни,а ме взеха в болница 1 ден преди термина,защото имах високо кръвно.Практиката е да се изчака 7 дни,като през това време всеки ден се следят тоновете на бебчето и количеството околоплодна течност.След седмия ден влизаш в болница за индукция(предизвиквзне на раждането).Преносването е много индивидуално.Въпреки,че аз преносих се оказа ,че всъщност не е така(аз си и знаех де).Когато цикълът ти  е на 29 или 30 дни всичко останало се размества-и овулация и термин.

# 12
  • Мнения: 220
Би трябвало да те преглеждат доста често. Rhiana е права че термина е относително понятие. Ако водите ти са достатъчно и плацентата не е 3-та степен, т.е. бебето се храни добре и не изпитва дискомфорт няма нужда да бързаш. Но това го преценява АГ-то. Има жени с ранна овулация има и с късна. Аз родих 6 дни след термина и съм много благодарна на моя АГ че не ми предизвика раждане.

# 13
  • Мнения: 9 390
Мисля,че трябва да си при гинеколога си ,а не пред компютъра Rolling Eyes
Успех и да се похвалиш!!!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 428
Пренсих 10 дена.След 7 ден ме приеха в болницата.Всеки ден ходих на запис на тоновете.Не са ми предизвиквали раждането.

Общи условия

Активация на акаунт