Взаимоотношенията - да посрещнем всичко с усмивка !!!

  • 1 452
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Едва ли съм единствената,която се дразни от постоянно намръщените , мрънкащи и  критикуващи хора. Знам че на никого не е лесно в този живот , но трябвали да обременяваме  околните с нашите проблеми , който често си създаваме сами . От известно време  всяка сутрин се сблъсквам  с постоянното мрънкане на  някой от колежките ми . В момента, в който пристигнат на работа се започва - вечно са недоволни от какво ли не ,  всеки ден напускат , постоянно злословят по някоя друга колежка и т. н. Усмихват се само на чуждото нещастие . Така че аз самата се ограничавам от контактите си с тях . Реших да се разтоварвам в форумите  -тук срещнах  хубави хора,  с който се общува лесно - но се появиха и тези , вечно мрънкащите и недоволни. Явно и тук е пълно с такива ,който  гледат да избият комплексите си като търсят недостатъците на другите.  и знаете ли кое е най -лошото - че този негативизъм  го предаваме и на децата си . Срещнах една колежка с дъщеря си  (12 годишна) , която  говореше точно като майка си -  тоя така облечен,  оня  беден , другия много богат , а какви приказки чух за собствения и баща .  Не може ли  вместо постоянно да мрънкаме и да  търсим чуждите недостатъци , да се вгледаме в себе си  , сигурна съм че и  Simple Smile Simple Smileте не са малко. И да се усмихваме повече  , дори когато  ни хулят - повярвайте ми  това изнервя повече  нашите  " доброжелатели"          newsm10       

# 1
  • Мнения: 857
Аз също се дразня от мрънкащи и негативно настроени хора. Гледам да ги избягвам винаги когато мога. Това с веченото недоволство само задълбочава проблемите, а не ги решава. Това е грозен и подтискащ навик непрекъснато да намираш кусурите на другите и все да се оплакваш от нещо /аз също имах такива колежки - сега обаче съм в къщи и съм далеч от техните злословения/.  А това, че ги има и тук е логично - тези хора са повече от другите. Гледам да не ги забелязвам, най лесно е така.
За мое щастие, повечето хора, с които общувам са с позитивни нагласи и това е доста приятно.

# 2
# 3
  • Мнения: 207
Благодаря

# 4
# 5
  • Мнения: 24
Не мислиш ли, че подхождаш твърде негативистично към мрънкащите хора и на практика поста ти си е едно голямо оплакване?...Аз лично обичам да мрънкам и да се оплаквам и го правя с голям кеф, понеделник сутрин съм същински буреносен облак в офиса и развалям настроението на всички лъчезарни гугутки, които ми се изпречат пред погледа.

# 6
  • Мнения: 755
Не мислиш ли, че подхождаш твърде негативистично към мрънкащите хора и на практика поста ти си е едно голямо оплакване?...Аз лично обичам да мрънкам и да се оплаквам и го правя с голям кеф, понеделник сутрин съм същински буреносен облак в офиса и развалям настроението на всички лъчезарни гугутки, които ми се изпречат пред погледа.

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Това пък е голяма "гордост"! Laughing

# 7
  • Мнения: 207
Не мислиш ли, че подхождаш твърде негативистично към мрънкащите хора и на практика поста ти си е едно голямо оплакване?...Аз лично обичам да мрънкам и да се оплаквам и го правя с голям кеф, понеделник сутрин съм същински буреносен облак в офиса и развалям настроението на всички лъчезарни гугутки, които ми се изпречат пред погледа.
     И каква е твоята полза от това .Или си  от хората, който са толкова плитки и безинтересни , че не могат да привлекат вниманието на другите с нищо друго освен с мрънкане и оплакване. 

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 13:21 от kiraa

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не знам за мрънкащите и вечно недоволни, но първият и последният пост на авторката на темата са нищо друго освен мрънкане и оплакване. Нарича плитък и безинтересен събеседник, който й казва истината.
Сигурно и аз ще попадна в тази графа.
Аз обичам да критикувам и да аргументирам критиката си. Но не обичам да натрапвам неволите и неуспехите си - не бих се оплакала тук от 12 годишно дете.
Отивам да избия комплексите си в другите теми, тази мислех за позитивна.

# 9
  • Мнения: 207
Всеки има право на мнение , но не мислите ли че вместо да се мрънка и оплаква  човек би трябвало да се опита да промени  нещата  ,които не му харесват.  Как ще си помогне по този начин освен да обремени и близките си .  Лили , не съм искала по никакъв ничин да засегна никого , напротив да накарам тези хора да разберат , че по този начин не си помагат. Искам да ги накарам да се усмихват повече , защото  съм сигурна , че самите те така ще се чувстват по добре.  Аз не съм конфликтна личност и мразя  скандалите  и се извинявам ако съм засегнала някого .  Но предполагам ,че на никой не му е приятно да отиде на работа (примерно) и някой да се опитва  да си изкара събраните на друго място нерви  върху него.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 13:33 от kiraa

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всеки има право на мнение , но не мислите ли че вместо да се мрънка и оплаква  човек би трябвало да се опита да промени  нещата  ,който не му харесват. 
Точно това мисля да направя - няма да се оплаквам от неправилното използване на "й" и ще чета нещо друго.

# 11
  • Мнения: 207
 newsm10  Благодаря , че ме поправи !

# 12
  • Мнения: 12 648
Не мислиш ли, че подхождаш твърде негативистично към мрънкащите хора и на практика поста ти си е едно голямо оплакване?...Аз лично обичам да мрънкам и да се оплаквам и го правя с голям кеф, понеделник сутрин съм същински буреносен облак в офиса и развалям настроението на всички лъчезарни гугутки, които ми се изпречат пред погледа.

Надявам се, че не работят за теб. Лъчезарните гугутки, де.  Защото ако искаш да получиш нещо от тях - друг трябва да ти е подходът.

# 13
  • Мнения: 274

Поздрав и от мен. Аз така посрещам нещата.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Съгласна съм с всичко, което казва авторката, само това ми е много трудно:

И да се усмихваме повече  , дори когато  ни хулят

Общи условия

Активация на акаунт