Ясли № 19 в Пловдив

  • 6 122
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
 Здравейте ,
предстои ни да тръгнем на ясли скоро и в тази връска
искам да попитам има ли мами ,чийто деца посещават ясли № 19 в Пловдив , доволни ли са от обгрижването на децата и от персонала?
Колко време след подаването на молба ви приеха ? Има ли начин да бъдем приети по-бързо от очакваното ?
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 477
Здравей,от тази ясла нямам лични впечатления,но отзивите са много добри.Ние сме подали молба,когато малкия беше на 4 месеца(скоро ще стане на 2),но няма надежда скоро да ни приемат.Има явно много желаещи...

# 2
  • Мнения: 1 477
panty,и ние сме приети в тази ясла.Присъединявам се към теб.Нека мамите с повече информация споделят лични впечатления.Вие кога ще тръгвате.В списъка отпред пише 20 март  newsm78Утре ще ходя до директорката и ще пиша  Peace

# 3
  • Мнения: 229
Моето дете е в тези ясли. Какво по-точно ви интересува?

# 4
  • Мнения: 1 477
Моето дете е в тези ясли. Какво по-точно ви интересува?
Доволни ли сте от грижите за детето си(как се чувства то там),отношението на персонала.Има ли по-специални изисквания при прием(моето дете е все още с памперс и трудно заспива на обяд-дали това ще е проблем).За сега това се сещам...

# 5
  • Мнения: 74
Росита Аз днес ще проверя в списъка дали въобще сме приети. Последния път като ходих , директорката ми заяви , че разглеждат молби от 2006 година  Shocked . Странно как  newsm78, защото тези деца сега за на 3 години и са за градина , но щом казва !? Та след това нейно заявление не съм особено обнадеждена. Ще пиша какво е станало след обяд .

# 6
  • Мнения: 74
 За съжаление не сме приети , но няколко неща ми направиха впечатление и мисля смело да ги споделя с вас. Росита моля те да пишеш кога си подала молбата и под кой номер е заведена , ако възразяваш разбира се! Не се съмнявам ,че сте от редовните , просто нагледно да покажем колко време и как се чака за прием в яслата.
Нашата молба подадохме юни 2008 .
Та , списъка изнесен на вратата съдържа единствено име и дата на раждане. А кой е входящия момер ? На какъв принцип са класирани точно тези деца ( привилегии да или не ) .Кога е подадена молбата ? Ако изобщо има такава , или молбата е била устна от страна на някой "наш човек".  Да не говорим , че директорката на въпросната ясла се държи меко казано нечовешки ( ако въобще пожелае да приеме някого) . И какво значи " Разглеждаме молби от 2006 г" ? Децата за който са подадени молби тогава - сега са на по 3 годинки и вероятно вече търсят градина!
Не пиша всичко това , защото не сме приети , а просто ми писна да си мълча. Има тотална непрозрачност в действията на  завеждащите и е крайно време това да се промени.  Не ,че немога и аз да пристъпя към втория начин, но не там е въпроса . Според мен не е редно всеки сам да се спасява и по този начин да даваме шанс на едноличното управление, на яслата ,да продължава да се развива.
Единици са майките с който съм говорила и са приети в тази ясла без връзки !!! 

# 7
  • Мнения: 1 477
panty,разбирам възмущението ти...подали сме молбата юни 2007.Малкия беше на 2-3 месеца.Като погледнах списъка децата бяха родени началото на 2007  PeaceНормално е след като вашата молба е от 2008 да не ви е дошъл реда.

# 8
  • Мнения: 74
PocuTa Попитах те кога сте подали молбата , за да разбера найстина ли разглеждат такива от 2006 год. и ето ,че лъжата им е факт.  Интересно ми стана ,че в списъка имаше деца с рожденни дати от януари до август 2007 год.  и се запитах , по какъв ли критерии ги класират . Иначе ми е ясно, че скоро няма да ни приемат , аз не съм се и надявала на такова чудо ,може би като направим 2 години и половина - тогава. Тросто ми омръзна да си затварям очите за някой неща  Tired
Иначе Ви моля да подкрепите петицията за ПОВЕЧЕ детски заведения (градини и ясли) в Пловдив
http://www.bgpetition.com/detski-gradini-iasli-Plovdiv/index.html

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Детето ми посещава същата ясла, както и голямата ми дъщеря преди нея. Персонала е невероятен   bouquet

Относно обявените списъци - винаги са били така обявявани.  Tired

# 10
  • Мнения: 74
*Devil*  , сигурна съм ,че са професионалисти , затова и толкова наплив има при тях. 
Но пириема , приема ме тормози много. Никога ли , никой не си е задавал въпросите които аз си задавам ? И ако да , защо си мълчим ?
Можем да изискваме по-голяма яснота за критериите и списъците .

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Двете ми деца, както казах, са били там ..
и въпреки всичко, което съм чувала и все още чувам влязоха без грам връзки ....
както и децата на много от познатите ми там ...

и преди списъците са се обявяли така - за малката ми дъщеря - излезе списъка юни, много от децата /както е ясно от предните постове/ бяха около 2,5 г и 3 години, след уречения краен срок се обадих и се оказа, че от 20 приети деца, само няколко са се записали и така молбата на дъщеря ми се придвижи напред ...

Но и аз съм ЗА относно яснота при приема!  Peace

# 12
  • Мнения: 74
 Именно , да вземат да си подредят нещата. Естествено ,че много деца няма да се запишат  , кой ще чака детето му да тръгне на ясла на 2 години и 11 месеца , и след един месец да го мести в градина.
Може би трябва да се пресяват старите молби , да се осъществява връска с родителите , и ако молбите не са актуални , да се приемат деца , които найстина ще посещават яслата.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И в яслите и в ДГ не се осъществява контакт с родителите - залепят се списъците, който е потвърдил до указаната дата е вътре ... остналите не, дори и да са искали да ходят ...

Така с голямата щях да остана без ДГ - по случайност една майка ми каза за списъка и в последния ден се обадих да потвърдя ... иначе губех мястото  ooooh!
А сега както списъците за яслата са сложени март, а не в обичайното по старата наредба време юни и септември, може да се окаже, че доста родители не знаят, че децата са им приети ....

# 14
  • Мнения: 74
 *Devil*  А дали ще изнесат списък с децата който попълват незаетите места или трябва родителите да се усведомяват по телефон за това ?

Общи условия

Активация на акаунт