Биберон-залъгалка и сън???

  • 4 454
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте майчета

С моя малчуган който е на 10 месеца се опитваме да се отучим от биберона. Научила съм го да заспива с биберон иначе през другото време не му давам. Смятам че вече е във възраст в която си изгражда навици и затова реших да го отучвам от бибката. Но се оказа много трудно през деня дори и да му се спи плаче и не иска да заспива без нея аз съм упорита и го галя пея му и какво ли още не и така след около час заспива но не за дълго а преди заспиваше веднага и  спеше по 2-3 часа а през ноща положението е доста тежко буди се по няколно пъти и не иска да заспива издържах 4 нощи но тне знам още колко ще мога. Лошото е че като се събуди и дори и да му дам вода след това не заспива успокоява се за малко после пак се буди и така цяла нощ галим се и какво ли още не. А преди като се събуди дам му бибката и той се успокои. Споделете своя опит и ми дайте съвет най-голямото ми притеснение е че ще свикне с нея и няма да мога да го отуча а се притеснявам да не му се деформират зъбките. Да го мъча ли още и да го оставям да плаче то е ясно че рано или късно ще свикне но ми е жал.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони е с половин година по-голяма от твоето детенце, а все още заспива само с биба. Не съм се разбързала да я отучвам - просто не мога да си представя какъв кошмар ще е, когато поредните зъбки тръгнат да пробиват!
Аз съ била с биберон (постоянно) да 1,6 год. и нямам деформирани зъби.

# 2
Pep4o utre navyr6va godinka, ot mesec izpolzvame bibata samo predi da zaspi ve4er, no toi taka i ne q iska. Okaza se, 4e sami mu q slagame. Zaspiva sled kato si e izpil dozata sok, prez no6ta kato se sybudi sy6to ne q tyrsi. Sam se otkaza, a kato malyk ne moje6e bez neq. Zabelqzala sym,4e vinagi kato go sloja v ko6arka6a si tyrsi pliu6enoto zai4e da go gali. Mislq, 4e to mu zamesti biberonkata.

# 3
  • Мнения: 7 831
Според мен детенцето ти е малко още, рискуваш да си лапне пръстчето, докато избиват зъбите. А ако го направи проблема ще е много по-голям. Ако детето само заспива с биберона, не мисля, че има какво да те притеснява.
Наблюденията ми върху големия ми син и други деца е, че биберона се маха много по-лесно и безболезнено между 1,5 и 2 г., когато детето разбира защо е дошло "време за промяна"  Simple Smile.
Успех в избора.

# 4
  • Мнения: 955
Докато му растяха предните зъби, мажех бибата с обезболяващ гел. На около годинка реших от раз да му иззема бибата и стана безпроблемно. Може би сте още малки за това начинание  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 621
Мойта си заспиваше с бибката до годинка и месец, адски и беше любима Mr. Green И през нощта като се будеше това ни спасяваше. После много безпроблемно си свикна и без нея да спи и много бързо я забрави. Е, верно поплака си 2-3 дни , но и аз се притеснявах да не и се изкривят зъбките ( тогава и рястяха горните 4 резци) и реших да я махна. После пък си мислех, че ще започне да си смуче пръстчето, но и това не стана за щастие. Можеш да изчакаш още 2-3 месеца и пак да пробваш ако не стане сега.Успех! Sunglasses

# 6
  • Мнения: 2 755
Аз наскоро успях да откажа детето от биберона. Мисля, че 1,2 г. е добра възраст за отказване от бибата. Отидохме преди 2 седмици на вилата и там, докато малкият все още не се беше ориентирал в новата обстановка, мама бързо скри биберона. Мислех, че ще плаче за нея, но.......извадих късмет. Разминахме се с малко мрънкане и така, докато детето се усети, забрави за нея.
По мое мнение, рано е да отказваш бебето ти от биберона. На тази възраст, както вече са те предупредили, е възможно бебето да си захапе палеца, а това вече е проблем.

# 7
  • Мнения: 5 183
И аз мисля 4е е рано да изтормозваш детенцето с дисциплина и оту4ване от бибката. Моя Томи никога не залюби бибероните, въпреки 4е се опитвах да му набутам не веднъж /и даже имам 3 купени/ ... Нито е смукал пръст4е.
Но съсед4ето ни заспиваше с биберон, играеше с биберон, разхождаше се с биберон... забелязах 4е му е доста захабен и запитах маика му, с която сме си доста близки, няма ли друг и що не му купи. Тя ми отвърна 4е големия така го оту4или - захабил се, прокъсал се и му казали КРАЙ, бибата се скъса. Хвърляме я, ти си ве4е голям... и то като знае 4е няма - зна4и няма... Нали заедно с мама са го изхвърлили, та то си знае детето 4е няма ве4е.
С малкия така ... беше им писнало да стават ве4ер да го търсят тоя пуст биберон...и един ден просто го хвърлили /не помня дали каза да е бил скъсан 4ак/ най-демонстративно. Тои страда две ве4ери, но тя не купи друг - бяхме решили 4е ако се заку4и много, ше дам аз от нашите три по4ти неизползвани...но не се наложи... А тя не искаше да купува, за да няма как да се смили и да му го даде по нощите. така де, като няма - няма. Отде да го вземе?!

# 8
  • Мнения: 1 383
И ние късничко се отказахме от биберона - на 1г 9м. Тогава вече стана съвсем съзнателно, не знам на по-малка възраст как бих му обяснила.

# 9
  • Мнения: 2 255
Дори не си и помислям засега да махам биберона, защото не само, че заспива с нея, най-добре си чеше венците ( тя е цялата силиконова) , ами и в много ситуации се оказва единствената тапа и спасение за малко тишина  smile3514 
Има време ще се отучи, брат му сам я заряза понякое време без да го насилвам.

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 10
  • Мнения: 236
Mislia che ste pravi
zabeliazah che kato ne mu davam bibata i toi si namira prasta koeto e po losho
Mersi za savetite!

# 11
  • Мнения: 396
Вани беше на годинка, когато "завря" някъде бобата и никой не беше в състояние да я намери, а тази му беше любимата, така че опитите да я заменим бяха неуспешни. И той като твоето бебче не искаше да заспи и в просъница започваше да си цока езика и изведнъж скачаше с плач. Започнах да го преспивам в количката. През деня беше лесно, нощем обаче- кошмар! Това продължи около 10-тина дни, след които за мое щастие той откри за много забавно да си цока езика и започна така да заспива. Сам намери заместител на любимата му залъгалка. Мисля, че и твоето бебче така ще направи. Малките деца са много адаптивни, само ти трябва да имаш търпение!

Успех!

P.S.
Около седмица след като бебо беше свикнал да заспива без боба (както той й викаше), все пак я намерихме в една кутия.... Живота си прави такива шегички.

# 12
  • Мнения: 3 932
Около седмица след като бебо беше свикнал да заспива без боба (както той й викаше), все пак я намерихме в една кутия.... Живота си прави такива шегички.

 Joy Joy Joy

И нашият синковец още заспива със залъгалка Cry

# 13
  • Мнения: 410
Бях категорична, че биба няма да давам. Особено с майка зъболекар! Но в 4ти месец Борис взе да се опитва да си лапа пруста и аз ли1но го научих на биба. От тогава спим с биба, или бубата, както ние си и викаме. Сега е на 1г5м и щом кажа хайда да си лягаме, отива да я търси. Вечер заспива сам, но с една в устата и една в ръката, да я гушка. Голям кеф му е да ги хвърли и да ме вика да ги събирам из под леглата.
Няма някой дето на 20 г да ходи с биберон, но има такива, дето си сму1ат пръстите. Затова реших да не бързам.
Ето и как една приятелка отказала сина си. Към 2 годишен. хайде да хвърляме бибата, вече си голям, хвърлили я през прозореца. Една врана я взела, и я изтървала в морето, и една риба я глътнала, и рибата в Природонаучния музей, та ходили да я видят рибата...Абе историика детска. на децата много им е забавно в Природо-научните музеи.
Успех на всички в измислянето на историйки,
други постепенно режат върха на бибите, докато на бебчовзи не им харесат и сами си ги хвърлят.

# 14
Цитат
Една врана я взела, и я изтървала в морето, и една риба я глътнала, и рибата в Природонаучния музей, та ходили да я видят рибата...Абе историика детска. на децата много им е забавно в Природо-научните музеи.


Страхотно е ! newsm62   newsm74

Общи условия

Активация на акаунт