Уиндоус Виста-изчезнаха ми запомнените отворени страници и ...?!

  • 1 587
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте, ще съм Ви благодарна ако ме посъветвате как да си пренастроя компа.

Нещо бърниках, и аз не знам какво, но вече горе където изписвам интернет страниците , които отварям не ми помни вече отворените, това е много неудобно, защото не зная всички сайтове как се изписват. Не ми излизат вече.

И, другото което ми изчезна е, долу в таск бара иконата , която като натиснеш отиваш директно на деск топа, без да се налага да сваляш един по един отворените вече страници?!

Ако някой разбира от това , ще съм благодарна ако ми помогне, че нямам възможност сега с бебка да занеса компа някъде да ми го прегледат.

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 0
Първо кажи кой браузър използваш и второ кажи дали другите бутони на таск бара стоят и само този го няма или желия куик панел си разкарала.

# 2
  • Мнения: 80
Първо кажи кой браузър използваш и второ кажи дали другите бутони на таск бара стоят и само този го няма или желия куик панел си разкарала.

За Браузър-незнам, само този бутон съм махнала, другите стоят.

# 3
  • Мнения: 388
Първо да кажа че не съм работила много с виста, ама то и при другите Windows-и е така

За таскбара е лесно:
1. с комбинацията Windows + D на клавишите можеш да правиш същото както и с ShowDesktop
2. виж дали не си го изтрила - можеш да го възстановиш от кошчето, или да си го преместила като иконка на самия десктоп или пък да си го преместила някъде между останалите иконки в таскбара ако имаш такива

За браузъра - можеш да разбереш с кой браузер работиш като видиш какво пише отгоре на синьото поле (във виста май е черно...) - Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera... все нещо стартираш за да ползваш интернет...
За това че са ти изчезнали старите адреси имам 2 предположения - или си си затрила хисторито, или пък не си ги ползвала отдавна и те са се затрили сами(мисля че поне IE и  Mozilla  го правят това). Сега помни ли поне новите страници които отваряш?

# 4
  • Мнения: 80
Първо да кажа че не съм работила много с виста, ама то и при другите Windows-и е така

За таскбара е лесно:
1. с комбинацията Windows + D на клавишите можеш да правиш същото както и с ShowDesktop
2. виж дали не си го изтрила - можеш да го възстановиш от кошчето, или да си го преместила като иконка на самия десктоп или пък да си го преместила някъде между останалите иконки в таскбара ако имаш такива

За браузъра - можеш да разбереш с кой браузер работиш като видиш какво пише отгоре на синьото поле (във виста май е черно...) - Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera... все нещо стартираш за да ползваш интернет...
За това че са ти изчезнали старите адреси имам 2 предположения - или си си затрила хисторито, или пък не си ги ползвала отдавна и те са се затрили сами(мисля че поне IE и  Mozilla  го правят това). Сега помни ли поне новите страници които отваряш?

Така, значи:
Изтрила съм иконата , обаче като я възстанових, тя отиде на деск топа, а не долу в таск бар;
Браузър е експлорер.
и, не не ми помни новите страници, които отварям.

# 5
  • Мнения: 388
За иконката на десктопа, ако искаш да си я върнеш обратно на таскбара, правиш така:
1. с ДЯСНОТО копче на мишката (предполагам че бутоните ти са стандартни, а не с разменени функции) хващаш иконата и провлачваш до таск бара там където е била преди. На таскбара трябва да ти се появи черна вертикална линия(нещо такова |) за мястото където ще бъде поставена иконата.
2. Пускаш иконата
3. Появява се меню от което избираш "Move Here" или "Copy Here" (първото е за предпочитане ако искаш да преместиш иконата, при второто ще се направи копие и иконата ще си остане на десктопа, а в таскбара ще се появи нова)

с IE  не съм работила много, но пробвай да видиш в менюто Tools->Internet Options таба General има секция Browsing History. Предполагам че там си дала Delete за да се затрият. Пробвай да си поиграеш с опциите от бутона Settings (тук ползвам IE 7, ти може да си с друга версия, но ориентировъчно нещата са такива...) - примерно тук виждам че има брой на дните които да ти пази хистори... или нещо от сорта... за съжаление не мога да дам друг съвет, защото IE почти не пускам...

# 6
  • Мнения: 80
Много ти благодаря за указанията.

върнах иконата за десктоп в таск бара, но нещо съм я разбърникала и като я чукна не ми излиза десктопа просто да виждам другите иконки, а ми излизат всички отворени до момента прозорци в каскаден вид на десктопа, и като реша да отворя нов прозорец например компютър, не ми го отваря него, а някой от вече отворените прозорци и там да ровя и да се връщам;

Бръкнах в хисторито в сетингс на интернет опшънс, както ми указа и там настройката си е да излизат автоматично?! Дните са си 30 за запазване на хисторито, но открих, че хисторито всъщност си е запазено, само, че не излиза най-горе, където въвеждаме името на страницата, а в фаворитите има отделна графа-хистори, явно нещо съм го разместила, без да се усетя.

Но много ти благодаря за помоща.

# 7
  • Мнения: 80
Опс, сега видях, че иконата която съм възстановила не е такава, каквато я виждам че е била оригинална. Аз съм възстановила иконата "Swith between windows", а в "Taskbar and start menu propertis" виждам, че изглежда по друг начин но не я намирам нея никъде, дори и в кошчето?!

# 8
  • Мнения: 917
в C:\i386 нямаш ли Show Desktop?

# 9

Общи условия

Активация на акаунт