За овулацията...

  • 794
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Момичета, имам един въпрос за тестовете за овулация. Понеже до днес не бях ползвала такива...а трябва да правя изследване на прогестерон ..както каза докторката  - на 21-вия ден (21-23) Да, ама на мен цикъла ми е по-къс (обикновено). И понеже тук прочетох някъде, че прогестерон се прави 7 дена след доказана овулация, реших да си взема от тия ову-тестове. Днес на 12-ти ден имам почти еднакви 2 4ертички (втората мааалко по-бледа).
И се зачудих сега - ако утре станат двете чертички еднакви..и броя седем дена след това..ми то не влизам в 21-23-тия ден. Какво да правя сега?? Sad
И още нещо - сигурно ли е че ще има овулация при 2 еднакви чертички..или както пише на теста "ще има вероятност" ? newsm78

И изобщо - надеждни ли са тия тестове?

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Прогестерона задължително се изследва на 7-ми ден след доказана овулация, а не по схема на 21-ви ден. Просто при нормален цикъл с овулация на 14-ти ден, 7-мият ден след овулацията е именно 21-ви ден.
Имай предвид обаче, че прогестерона се изследва след доказана овулация само с преглед на ултразвук, тестовете за овулация не са 100% достоверни.

Успех и късмет!

# 2
  • Мнения: 526
аз точно това се чудя.. Защо не ми каза докторката за това..

Сега видях че на упътването на тестовете пише, че след като има 2 еднакви чертички "в следващите 24-48 часа е възможно да настъпи овулация".. с една дума...я настъпи, я не..

Сега четох една интересна статия в която пише :

"Ако се докажат ниски нива на прогестерон, често пъти има изкушение да се “лекува симптомът”, като на пациента се дават прогестеронови добавки по време на лутеалната фаза. В случай на неадекватно функциониране на жълтото тяло, допълнителният прием на прогестерон може наистина да бъде подходящо решение. Обаче, неадекватното развитие на фоликула може също да причини ниски нива на прогестерона. Следователно, от значение е да се измери размерът на фоликулите в средата на цикъла (чрез ултразвук) и нивата на естрадиол (чрез кръвен тест)."

ето я цялата : http://solley.wordpress.com/2009/01/04/%D0%B4%D0%B5%D1%84%D0%B5% … 0%B0%D0%B7%D0%B0/

# 3
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
nlight тестовете за ову, само следят покачването на ЛХ хормона в урината ти. Като пиковото ниво е след обяд между 2-4. Възможно е да има ЛХ покачване и фоликула никога да не се спука, или по това време да не е узряла яйцеклетката, а също така тъй като при жени с по-къс цикъл всичките хормони не са в баланс в точно определеното време, то може и да на стъпи оплождане на яйцето, но пък да не може да се имплантира заради дисбаланс на прогестерона, и естрадола. За да е сигурно, че овул. е настъпила освен тестове за ЛХ хормон, трябва да се проследи дали доминантният фоликул се пука, с УЗ, и когато се пука какъв е бил размера му. След това прогестерона.

Общи условия

Активация на акаунт