Цветовете в кухнята и дневната

  • 6 737
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 319
Здравейте Simple Smile
Имам въпрос, свързан с избора на цветове в кухнята и дневната, които са в едно общо помещение.
Мебелите сме решили да са комбинация от избелен дъб и венге (и в кухнята и в холната част). Пода на кухненската част е плочки - бели на бледи чертички - общото впечатление е кремаво - сив цвят (ако не се взираш за чертички и прочие Simple Smile)
За стените на цялото помещение сме избрали много светъл жълт цвят (от тези в най-горната част на каталозите с цветове Simple Smile) - с лимонов оттенък. Обаче... Започнах да се чудя дали този лимонов оттенък ще се върже добре с останалите цветове... Дали не е по-добре да бъде в по-пастелен нюанс, нещо не толкова ярко..
И другото ми чудене е какъв цвят на ламината за холната част да изберем - дали пак нещо светло, което да наподобява цвета на плочките в кухнята или нещо контрастиращо. Ако е контрастиращо ме прититеснява, че цялото помещение ще се насече от тъмни светли цветове и няма да е приятно...
Надявам се, че съм описала ясно това, което ме вълнува Simple Smile и ще съм много благодарна на мнения и предложения.

# 1
  • Мнения: 721
след ката кухнята и хола са заедно мисля ,че е по добре подовите настилки да са в близки цветове.контраста ще ги отделя,а в крайна сметка са едно общо помещение.в къщи разположението е същото със същите цветове на мебелите,подовете (ламинат/теракота) са в близки светли цветове,а стените са в св.бежово и мн.светло оранжево.

# 2
  • Мнения: 8 999
Ако подът е в контрастиращи цветове, ще се смали оптически. По-добре е да е в един нюанс.
За стените - не знам това лимонено... Аз по принцип не обичам цветни стени. У нас мебелите са венге, дамаските и другите текстилни аксесоари са мръсно бели. Стените ни са цвят "оризова хартия" - това е най-бледият нюанс на венгето. Подът е средно тъмен.
Щом твоите мебели са избелен дъб и венге, мисля, че по-топла гама за стените ще стои по-добре. Лимоненожълтото студенее.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз не бих избрала лимонено жълт цвят за стените. Такова жълто ме докарва до ръба на лудостта и ми напряга ужасно очите, особено, ако помещението е добре осветено.

# 4
  • Мнения: 21
Според мен за стените можеш да избереш светла охра.
А относно плочките и ламината - светлите отварят помещението оптически, но можеш да направиш следното: купуваш светъл паркет но на места с по тъмен правиш някаква фигура за да има по-интересен вид и повечко цвят.

# 5
  • Мнения: 319
Е, нюанса е много светъл - не е ярко лимонено, а е от тази гама... Надявам се да няма полудели в нас Wink
Но както казах, се съмнявам, че е добре.
Затова моля за идеи...
Благодаря за първите 2 отговора - специално мненията за пода... Честно казано почти никога не съм мислила за обзавеждане и сега когато имам тази възможност взех да се съмнявам малко в естетическия си усет... Blush
Дано се включат още опитни дами Simple Smile

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Лимоново жълто на стените с мебели в цвят венге и избелен дъб...Не ми се връзва. По-добре някакъв мнооого блед цвят в бежовата или кремавата гама, прасковено, лилаво или зелено. Сивкаво също ще върви. Вържи си плочките и ламината, ако не в една гама, то с общ нюанс или шарка.

# 7
  • Мнения: 319
Благодаря момичета...
Да не пиша излишни глупости, но мисля да обсъдим в къщи варианта с бежови или кремави стени... Или пък по-меко жълто.. Не знам защо така ме тегли това жълто Grinning.
Но всичко ще е съвсем бледо като цвят де, какъвто и да изберем...
Надявам се, че с аксесоарите по-нататък ще успеем да внесем повече живот и индивидуалност... Защото само бежово-кафявите мебели, настилки и стени малко ме притесняват, че ще стоят безлично...

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Благодаря момичета...
Да не пиша излишни глупости, но мисля да обсъдим в къщи варианта с бежови или кремави стени... Или пък по-меко жълто.. Не знам защо така ме тегли това жълто Grinning.
Но всичко ще е съвсем бледо като цвят де, какъвто и да изберем...
Надявам се, че с аксесоарите по-нататък ще успеем да внесем повече живот и индивидуалност... Защото само бежово-кафявите мебели, настилки и стени малко ме притесняват, че ще стоят безлично...
Ако искаш по-интересни стени, сложи бледо лилаво или зелено(може и не много бледо).

# 9
  • Мнения: 721
и аз се притеснявах за крайния резултат да не стане някак безлично,заложих на картините да са акцент в интериора и аксесоарите.получи се много стилно и изчистено без излишни шарении.успех и после да покажеш резултата

# 10
  • Мнения: 319
Мерси zllate - определно ми действа добре мнението ти, че при теб е сходно и ти харесва - аз също не си падам по шарени неща и по-силни цветове - харесват ми някои по-смели решения, но не бих искала да живея в такъв ярко решен дом... Мисля си, че ще почне да ми се натрапва след време.
А резултат ще мога да покажа след повечко време Wink
П.С. Ти дали би могла да сложиш тук снимчица или линк?

# 11
  • Мнения: 721
няма проблем,но не се справям сама затова утре

# 12
  • Мнения: 680
Предлагам ти  на стените да сложиш цвят мляко с какао.
У нас също  кухнята и дневната са на едно.Цялото помещение го боядисахме в този цвят.Кухнята ми е светла(бреза),гранитогреса е избелен дъб.Паркета  в хола е цвят орех. Макар,че се отделя категорично,стои много хубаво,но ако е с цвета на плочките в кухнята според мен ще е страхотно..Ние го решихме така,защото паркета ни  е масив и трябваше да се тонира,иначе седеше малко жълт,а аз не исках нищо жълтеникаво. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Лично аз не бих избрала лимонено жълто, защото е студен цвят, зависи как е осветено помещението, а и е по-капризно като подбор на останалите мебели...Моето непрофесионално мнение е, че или избираш студена визия за жилището и оставяш жълтите стени и съответно друг цвят модернистични мебели (сиви, черни, бели), или правиш нещо топло и уютно, но не с лимонено жълто. Ако сега обзавеждах, нямаше да избера венге. Вече излиза от употреба, много се поизтърка като концепция. Бих избрала орех, дъб, но не и венге. Ако искаш, пусни снимки на помещението, мисля че така по-добре ще се ориентираме и за цветове, и за плочки, и как функционално да се раздели....

# 14
  • Банкя
  • Мнения: 823
Вкъщи дневната-кухня е точно с мебели избелен дъб+венге. Подовите плочки са бежови към сиво. Ламинатът е в същата гама - някакъв дъб беше, но не помня точно - избирахме го с плочка в ръка.
Стените са в шампанско и какао (от готово оцветените латекси на Мегахим). Имам само няколко снимки, качени с друга цел, и то с лошо качество, но ще ти ги покажа - снимка1, снимка2, снимка3, снимка4, снимка5. Peace

Общи условия

Активация на акаунт