Разделно хранене-част 34

  • 18 035
  • 369
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 787
Заповядайте в новата темичка, момичета, и добре дошли на новите попълнения Hug

Това са нашите СНИМКИ
Юзър:razdelno
парола:razdelno

Ето го нашият БЛОГ НА РАЗДЕЛНИЧКИТЕ ОТ БГ-МАММА,създаден от Кюбит за удобство на всички ни   bouquet

Съвети към начинаещите
Съвети при проблеми с отказаване от сладкото
Разделно хранене по системата на Шелтън
Основи на Разделното хранене
Таблици за комбиниране на храните
Книги за Разделното хранене
Още за Разделното хранене в Интернет
Разделно хранене и спорт

Тук може да намерите какво да си сготвите вкусно и разделно:
Рецепти

Рецепти за суровоядци и не само

Химичен състав на често употребяваните хранителни продукти - Ако се колебаете за някой продукт към коя група спада, тук можете да видите състава на някои основни хранителни продукти

Старата тема - Разделно хранене-част 33

Успех в РХ на всички Hug

# 1
  • Мнения: 505
ха честита ви Баба Марта в новата тема,  Hug

ние по празниците поболедувахме от скарлатина... та затова не ми беше до форум...но се стараех да съм разделна...с малки изключения  Blush

# 2
  • Мнения: 63
Привет  Hug

Алекс благодаря за линка, приготвих си ги тези картофки, наистина се получи вкусен обяд заедно със една зелева салатка   chef

искам да се допитам, някой пробвал ли е сушен ананас или манго; купих си да ги пробвам, но дали съм направила правилен избор...  newsm78 newsm78 newsm78

# 3
  • Мнения: 1 495
Ехо , здравейте момичета. Нямаше ме 4 дена по празниците , само ядене , пиене и лежане Embarassed. Нямах търпение по едно време да идва сряда да почнем малко работа  , че иначе само се чудех какво да ям . Тук поне в офиса се ограничавам , като обядвам и после следобед някой плод , вечерта нещо по - леко и така . Нямам мърдане в кг , за сега задържам , къде ме изкарва 52 къде 53 кг. Няма значение де, сега искам малко стягане само и то това ще да е. За моята височина 160 - 161 ги докарах що годе прилични кг , като се има предвид , че бях 63 кг преди да започна РХ , така че съм доволна и от това . Искам да посмъкна до 50 , но много ще си изтормозя организма , трябва да мина на доста по - строг режим от който съм в момента , а не ми се ще. Вярвам , че постепенно и с времето е възможно да ги сваля .

# 4
  • Мнения: 191
Привет и от мен в новата темичка.
Ками  bouquet...как сте? Премина изцяло шарката, нали?  bouquet
Алекс, поздравления, че и толкова твърда с постите! Peace Аз все не се престашавам, най-вече заради месоядния ми мъж Embarassed, но се възхищавам много на постещите! Peace
Кюбит, Мади и Лени, как сте милички? Hug
Елизабет, килограмите, които си стигнала са направо непостижима мечта за мен! Браво на теб! Peace
wily дано сте добре вече и не боледувате от нищо.  bouquet

Аз съм разделна...вчера правих мусака с тиквички, днес ще има пилешки дробчета с много лук и салата. Единственото, което ми е трудно са плодовете сутрин...не мога да свикна да ги ям и това си е. Надявам се, когато излязат ягодите, черешите и любимите ми летни плодове да ми е по-лесно, но сега е направо мъка и често има дни, в които до обед съм само на кафе и вода.
Другото, което ми е трудно са часовете между храненията. Вечер няма проблеми, но на обед хапвам по нещо мъничко и два часа след това съм гладна, а обикновено не е достатъчно това време от предното хранене...надявам се да регулирам и това Rolling Eyes.

Хубава вечер на всички!  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 380
Запис и от мен....
Снощи бяхме на Рд и ядох какво ли не.....банички, пица, пуканки, торта..... Sick Sick Sick
Като ненаситна бях,ама аз съм виновна....цял ден бях на фрешове и вечерта вече бях умряла от глад....
Сега се сещам Алекс беше казала, че гладуването не е добра идея.....е не беше определено, особено, когато те очаква парти... Mr. Green
Днес пък съм болна и пак "прегреших" с баничка и кифла с шоколад....но това ми е за целият ден....пак съм на фрешове..... Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 3 988
Аз съм все така разделна... просто 'щото карам на плодове и ядки общо взето.  Mr. Green Рядко салата.
Сутрин съм добре, но след обяд ми се гади често и така си откарвам до късно вечерта.  Sick
Мади и Лени са по-напред с материала и сигурно са го минали ии забравили тоя неприятен период.  Grinning

Ками, мерси за новата тема.   bouquet
Поздрави на всички.  Hug

# 7
  • Мнения: 559
Здравейте!
Партито по случай рожд.ден на дъщеря ми,стана страхотно!Всички бяха много щастливи и въобще беше...нямам думи.Малкият духна свещите преди каката и беше много смешно.Докато тя се намъдрува за желание и той...и ги духна.Та после пак трябваше да ги палим!!! Grinning
Днес направо със сигурност ще сготвя нещо леко за Всички,защото не са много в кондиция Laughing
Може би един ориз със зеленчуци.Чудесен е за преяли хора(но аз не!)и салата с много водно съдържание-домати или марули!Ееех,готините дни минават бързо,тъпите-бавно.Както казва и вече 12-ет годишната ми дъщеря. Embarassed
Ками верно -кажи какво стана със шарката!?
Кюбит-мила това с гаденето е ужасно,но майка се става трудно.А това далеч не е най-трудната част.После ще се почувстваш по-добре.А ако това ще те успокои,щом ти се гади-значи с бебчето всичко е ОК Simple Smile
sladkish4e -трябва да не мислиш за това,като наказание!В РХ е важно да се чувстваш удовлетворена!Щом се чувстваш така  от кифла - яж понякога.Въпроса е в менюто ти изобщо за деня около 70% да са храни -пресни и несготвени.Другите 30% може и кифли да са! Simple SmileКураж!
van4etto88 -за сушеният ананас и манго.Става ,но не прекалявай.Имай предвид,че е плод-да,НО ВОДАТА МУ Я НЯМА.А тя е жизненоважна.
Elizabett -тези 52кг.сигурно ти отиват за тази височина.Браво на теб!!!
Поздрави на всички.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 17:47 от antoan2006

# 8
  • Мнения: 1 380
antoan2006 честно казано, ям кифли не ям, пак съм си 53 кила и няма мърдане....
Явно спорта регулира яденето на не дотам полезни храни.... Обаче сега нямам сила да съм само на плодове.....ужасно ме боли глава и едвам дишам от тази хрема....

# 9
  • Мнения: 63
честно да си кажа взех ги тези сушени ананас и манго, за да ги пробвам какво представляват... за ананас бих повторила, но манго НИКОГА... едно такова странно на вкус  ooooh! ooooh! ooooh!
все пак всеки си има вкус, дали има някой на който му харесва???  newsm78

и аз да се оплача вчера и онзи ден ме мъчеше едно главоболие, направо ужас  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 724
Добро утро Hug.
wily, добре ли сте вече?
Ванчето, опитай сушен пъпеш, аз много го харесвам, също кайсии и смокини ,но да знаеш, доста са калорични, затова ги хапвай като бонбончета, само да заситиш глада за сладко Peace.
Elizabett,  дай си известно време почивка, организмът ти да свикне с тези килограми и после постепенно сваляй останалите .
sladkish4e, ти не постиш ли или греша?
 antoan2006, колко си права, годините мнават неусетно ...
Ками, прекараха ли ви водата в новия апартамент?
Ние сега ходим по мъките ,тъкмо си изберем нещо и после сменяме, защото няма подходящ цвят за другото нещо/ ама че го обясних  ooooh!/.
Аз продължавам да си постя ,чувствам се добре, засега не изпитвам никакви липси.
Хубав ден ви пожелавам с чашка ароматно кафе.
 
 
 


# 11
  • Мнения: 505
добро утро  Hug

Алекс, мерси за кафенцето..браво на тебе продължавай все така с постите, а за ремонта и избора на подходящите материали се въоръжи с голямо търпение  Peace, Диди се оправя от скарлатинините последствия, остана още малко от карантината и , но важното е че вече е добре и ни подлудява в къщи  hahaha Joy

днес мисля да съм на плодове през деня, а довечера ще спретна едни разделни спагетки  Hug

# 12
  • Мнения: 1 495
aleks , какво имаше предвид под това да си дам почивка ,смисъл да не се ограничавам съвсем , а да си карам на РХ пък той организма ми ще си ги смъкне във времето това ли имаше предвид? Като се замисля може и да не ги смъкна , а да задържа на това ниво , аз за това не искам да свалям сега с по - драстични мерки , защото мисля , че ако тръгна още да се ограничавам ще ми се срине имунитета. Не знам защо се получава така , но от както отслабнах много ми стана кофти лицето , то е нормално човек като отслабне да му ги няма вече бузките , но моето лице не е толкова свежарско като преди . Майка ми постоянно казва , че изглеждам на болен човек , а се стремя да се храня максимално здравословно , салати , плодове, месо , риба. От нищо не се лишавам и почти до минимум съм свела вредните храни (без шоколада, без него не мога Embarassed) . И така де, вместо резултата да е свежо и красиво лице , нокти и т.н. при мен има обратен ефект . Та какво ще кажете момичета , при вас как е , някъде греша, може би в приема ми на вода, ама не мога да пия много вода на ден , гадно ми става , най - много литър, даже и толкова няма .

# 13
  • Мнения: 559
Добро утро,разделни хубавици!Гордея се с вашите постижения -БРАВО Hug
Elizabett - ако може и аз да кажа!ВИНАГИ съм била слаба.Дълги години тренирах художествена гимнастика,знаете те какви режими имат.Но метаболизма явно се променя след раждането.Когато започнах РХ през 2003 год.тежах.62кг.Имах едно дете и бях на 24год.Не бях дебела,а мама все казваше,че "много ми отива"!За около 6 мес.станах 48-49кг.Чувствах се прекрасно,тичах по 12км.,ходих на фитнес 3 пъти седмично сутрин от 6 до 10ч,после на работа и тн.Кипях от енергия и се чувствах страхотно!Но всички познати ме питаха дали не съм болна,естествено и майка ми.Майките са такива.Ако ти се чувстваш добре и не се чувстваш болна,не се впечатлявай от думите на хората.Това е твоят живот и ти си знаеш най-добре.
Поздрави. Hug

# 14
  • Мнения: 2 724
Elizabett, точно това имам предвид, карай си на РХ, без да прекаляваш с количествата, нека организмът свикне със сегашните ти килограми .
Обикновено това става за около три месеца, но все пак всичко е индивидуално.
За водата си права ,трябва да поемаш много течности. Ако не ти е приятно да пиеш само вода, подправяй си я с прясно изцедени плодове .
wily, въоръжена съм с търпение, по принцип аз много обичам тази част от ремотна, но този път направо се изпокарахме с мъжа ми  ooooh! hahaha...
Била съм от голямото дубрутро, разбира се ,това го казва на шега . Grinning
Всъщност, става въпрос за втора кухня у дома, като кажа това, много хора реагират така Shocked, но голямата ми тераса постепенно я превърнах в кухня и така ми е много добре, защото вкъщи не се цапа и вмирисва .Oсвен това мъжът ми е изявен кулинар, на когото са му нужни поне две хигиенистки след поредното му творение ooooh! hahaha... Така се зароди идеята да я направим втора кухня .

Общи условия

Активация на акаунт