Имам широки каналчета и нужда от помощ

  • 400
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте! За втори път станах майка преди 2 седмици. С баткото се кърмехме година и половина и минах през доста проблеми. Гърдите ми се разраниха още в началото и 6 месеца не можах да ги излекувам. Пробвах различни методи и благодарение на форума успях, за което много благодаря!  bouquet Обаче ми останаха широки каналчета на едната гърда.  Сега с малкият съм непрекъснато мокра. Дали има начин това да се "оправи" и кога да очаквам кърмата ми да се поурегулира...знам че е още много рано, но наистина съм прогизнала през 20 часа от денонощието Cry

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито бебенце Hug
Няма нито широки, нито тесни каналчета - съвсем са си нормални Laughing
Течовете са естествено явление на толкова ранен етап, макар че наистина е ужасно досадно постоянно да си мокра и да се разнасяш в облак миризма на вкиснато мляко. Ще се оправи и без да взимаш никакви мерки - вероятно още към края на първия месец или скоро след това.
Опита ли да носиш добре прилягащ сутиен - при някои майки лек натиск върху зърната спира изтичането на млякото. Подплънките вършат работа обикновено, също както и да сложиш сгъната на 2 ката голяма хавлиена кърпа под теб в леглото, че поне чаршафи да не сменяш посред нощ.
Добре е да не доизцеждаш гърдите, за да не стимулираш още повече кърмата.

# 2
  • Мнения: 22
Благодаря ти, hedra! Чувствам се по-спокойна от отговора ти...  bouquet Приятен ден от мен!

Общи условия

Активация на акаунт