Опитомиха ли ви?

  • 3 308
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 175
Въпросът за верността ме провокира да си изтикам една стара тема, която все още ми е актуална..

Опитомиха ли ви?
Изпитвате ли усещането, че сте опитомени??

Спомняте ли си "Малкия принц"?..

Лисицата го молеше да я опитоми..за да изпитват необходимост един от друг....:

"Какво значи "да опитомиш"?
- Това е нещо отдавна забравено. Значи "да се обвържеш".
- Да се обвържеш ли?
- Разбира се - потвърди лисицата.- За мен ти още си само момченце, което прилича на сто хиляди други момченца. И нямам необходимост от теб. А и ти нямаш необходимост от мен. За теб аз съм лисица, която прилича на сто хиляди други лисици. Но ако ме опитомиш, ние ще изпитваме необходимост един от друг. За мен ти ще бъдеш единствен на света. За теб аз ще бъда единствена на света..."

"- По-добре идвай в един и същи час - каза лисицата. - Ако идваш например в четири следобед, аз още от три часа ще започна да се чувствам щастлива. Колкото повече наближава часът, толкова по-щастлива ще бъда. В четири вече ще се вълнувам и ще се безпокоя, ще открия цената на щастието! Но ако идваш, когато ти хрумне, никога няма да зная за кога да подготвя сърцето си."

"Необходими са обреди.
- Какво е обред? - попита малкият принц.
- И това е нещо отдавна забравено - каза лисицата. - Именно то прави един ден различен от другите дни, един час различен от другите часове."


http://malkiqtprinc.atspace.com/21.htm

# 1
  • Мнения: 2 448
Опитоми ме животът по странен и неподозиран начин ...

# 2
  • Мнения: 4 965
Да чукам на дърво,все още не се чувствам опитомена. Дано никога да не се почувствам така...

# 3
  • Мнения: 721
в този ред на мисли да,опитомихме се взаимно и това ми харесва

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
опитомихме се взаимно. понякога си мисля, че това е плашещо.

# 5
  • Мнения: 133
определено ДА! аз него все още го опитомявам и е доста забавно. Grinning

# 6
  • Мнения: 1 558
Опитват се, пък аз се опитвам да се дърпам! Blush

# 7
  • Мнения: X
Сама си седнах на задника...Тежко му и горко на този,който позволи друг да го ограничава!   

# 8
  • Мнения: 1 896
Не знам как да отговоря. За мен 'опитомен', 'обвързан','необходим' и 'единствен' не са сионими. Дори и в контекста на "Малкият принц".

# 9
  • Мнения: 721
тук не става въпрос за това някои да ти налага ограничения а ти да почувстваш че искаш сама да го направиш и това да ти харесва.поне аз така разбрах въпроса,или греша. newsm78
'опитомен', 'обвързан','необходим' и 'единствен' не са синоними-разбира се че не са синоними -символика

# 10
  • Мнения: 2 401
Опитомиха ме решително и безкомпромисно.  Много трудно го преживявам.. но няма връщане назад.  Confused

# 11
  • Мнения: 10 512
Поопитомиха ме....мъжът....животът.....детето.
Но от известно време все ми звучи в главата песента на Роби Уилямс Feel - I've got so much life, running throught my vanes, going to waste....
Та...очаквам да издивея пак  Wink

# 12
  • Мнения: 1 844
и двамата сме "опитомени",и то не по само по волята на другия,а по собствено желание и вътрешна потребност да си седнем на дупетата в хубавия смисъл. Laughingмакар че разбирам въпроса,а и темата е интересна,не мисля,че точната дума е "опитомен"... Thinking

# 13
  • Мнения: 247
Опитомявам, за мен е равно на съзрявам или придобивам по-голям социален опит, а оттам и самочувствието. Неопитомената енергия за мен е загуба на време, но понякога  в живота е задължително да я включиш на 100 процента, ако всички други варианти не помагат.

# 14
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз не съм опитомена, аз съм завладяна  Sunglasses, но никак не се дърпам. Явно имам робска душа  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт