Впечатления от о-в Корфу

  • 51 017
  • 63
  •   2
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте Simple Smile
Искам да си избера дестинация за майските празници и за сега съм се спряла на о-в Корфу и по-специално ""AQUIS SANDY BEACH RESORT" 4*,  - видях го в офертите на Globe Travel...

Ще ми е много полезно, ако споделите впечатления от острова и хотела??? Simple Smile

Мисля да стигнем със собствен транспорт така че, ако има и нещо особено в пътуването...???

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 17:10 от Cherish

# 1
  • Мнения: 502
aз посетих острова преди 2 години и то в края на сезона. бяхме на оранизирана служебна екскурзия като имахме първо 1 нощувка в Гърция в Янина и след това с ферибот от Игуменица. много ми хареса острова, и тъй като вече не ставаше за плаж само сме обикаляли по забележителности. има какво да се види, но само за почивка и плаж не ми допада. вече не помня името на хотела ни, но си беше хубав.
по мое мнение няма проблем да се отиде самостоятелно, удобно е и пътуването с ферибота. само ми направи впечатление че има един участък с доста завои, който е преди Янина, ние го минахме като нощен преход, но си е доста гадничко.

# 2
  • Мнения: 87
Лили,и аз съм се спряла на същия хотел,но се двуомя за туроператорската фирма,нищо не ми е известно за нея! Ти имаш ли някаква информация?Има и други фирми,к'о предлагат тази оферта!

# 3
  • Мнения: 3 094
Корфу най си заслужава по Великден - гърците не са прекъсвали православната традиция, а освен това поради дългите години Венецианско "робство" има много типично римски обичаи, които са попроменени. Островът е малък - бързо се обикаля. Има места с уникална природа - Палеокастрица, Канала на влюбените , Мишия остров. Кой знае какви исторически забележителности няма - има дворец на австрийската императрица Сиси, близо до главния град (също Корфу), който е посветен на Ахил- нарича се Ахилеон, в който императрицата се оттегля след като синът й Рудолф (мисля, че му беше името) се самоубива. Самият дворец няма изобщо да впечатли тези, които познават имперските дворци във Виена, но има красива градина и прекрасна гледка към залива и морето.

# 4
  • Мнения: 660
И аз съм замислила майско пътуване до Корфу , но с България Травъл . Притесняват ме тези завои , за които е писала elidivka , тъй като имам кошмарни спомени от едно такова нощно пътуване към Дубровник . Обаче в името на това да видя и преживея нещо ново съм готова да ги изтърпя.

# 5
  • Мнения: 198
И ние сме се запътили на там за майските празници. Ще пътуваме със собствен транспорт, а резервацията правим чрез една бургаска агенция.  ""AQUIS SANDY BEACH RESORT" 4*,  това е хотела, в който ще бъдем. Дано да е хубаво времето и плажче да направим Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 362
yoanka какви са цените? Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 13 129
Бяхме на Корфу в началото на юни. Ставаше за плаж, но чак да е било топло морето - не беше, поне за мен. Доста валеше - изсипе се порой за 2 часа, после слънце... А позната беше за Великден - било е студено и мрачно. Става въпрос за 2008 година. Тази може да е по-добре. Иначе си зааслужава - много красиво и романтично местенце. В момента, който оправят магистралата /в темата за магистралата някой писа, че е готова, но ме съмнява/ непременно ще отидем пак. А за Великден правели невероятни тържества и си заслужава да се отиде.

# 8
  • София
  • Мнения: 721
Момичета, на мен ми казаха, че магистралата е завършена и вече не се минава през ужасния участък със завоите (Катара). Няма ли някой с прясна информация да го потвърди.
Иначе остовът е разкошен, заслужава си всяко усилие Simple Smile

# 9
  • Мнения: 934
А на какви круизчета до съседни острови може да се отиде от Корфу?
И от кои пристанища точно тръгват?

Например до Пакси и Антипакси интересно ли е да се отиде?

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 11:17 от scorpios

# 10
  • Мнения: 930
ще може ли да кажете впечатленията си като се върнете Thinking

# 11
  • Мнения: 265
И аз резервирах за същия хотел,който сте споменали за майските празници.Надявам се да бъде хубаво.Само не знам дали ще се справим до там с кола без навигация.Дали има достатъчно табели и дали може да се объркаме?Споделете,момичета.Аз резeрвирах през Софиялуксуритравел-sofialuxtravel.За пръв път резервирам с тая агенция.Имате ли отзиви за тях?

# 12
  • София
  • Мнения: 13 129
А на какви круизчета до съседни острови може да се отиде от Корфу?
И от кои пристанища точно тръгват?

Например до Пакси и Антипакси интересно ли е да се отиде?

Ние бяхме на организирана екскурзия и на круизчета не сме ходили. В единствения свободен ден си наехме кола, с която обиколихме северната/туристическата/ част на острова. За Пакси и Антипакси екскурзоводката ни каза, че няма някакви забележителности. Било просто красива природа и частни вили. Дори за някои от островите спомена, че са изцяло частни. Иначе докато чакахме да се качим на ферибота в Лефкими/между другото разбрах, че е по-евтин от този до Керкера/ имаше корабчета за тези острови.

Сега се сетих, че предлагат приятна разходка с лодка от плажа в Палеокастрица, като лодката влиза в няколко малки пещери. А от Керкера имаше развлекателно корабче Калипсо, което е с прозрачно дъно и се виждат риби, огромни раци и има представление с тюлени.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Бяхме на Корфу в началото на юни. Ставаше за плаж, но чак да е било топло морето - не беше, поне за мен. Доста валеше - изсипе се порой за 2 часа, после слънце... А позната беше за Великден - било е студено и мрачно.
Явно зависи. Ние бяхме в края на май - доста топличко си беше, без шапка не ставаше. А за водата- първия ден влизах в морето с кеф, втория....беше кошмарно студена. Местните обясниха, че там по принцип водата е студена, 17-18 градуса макс и през август дори. Така че първия ден е бил случаен, а вторият нещата са се нормализирали (там имало много студени течения около острова и от планините към морето).

# 14
  • Мнения: 934
Явно зависи. Ние бяхме в края на май - доста топличко си беше, без шапка не ставаше. А за водата- първия ден влизах в морето с кеф, втория....беше кошмарно студена. Местните обясниха, че там по принцип водата е студена, 17-18 градуса макс и през август дори. Така че първия ден е бил случаен, а вторият нещата са се нормализирали (там имало много студени течения около острова и от планините към морето).

В края на август м.г. бяхме на о.Закинтос, по-южен йонийски остров и по източното крайбрежие
беше идеално. Но по западното шнорхелувахме  Grinning в едни фиорди, пещери и беше доста студена
водата.
Сега за майските празници на о.Корфу нямаме големи планове, само да е приятно времето.

Общи условия

Активация на акаунт