KANDIDA V YCTATA

  • 20 176
  • 12
  •   1
Отговори
MOLIA AKO NIAKOI E IMAL TAKAV PROBLEM DA CPODELI  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Какво точно Ви интересува? Лечение? Насоки към стоматолог?

# 2
Отново съм аз.Само искам по подробно да ви кажа колко време съм се лекувала.Преди 1год имах кандида албиканс в устата масово.Започнах лечение с фунголон два пъти го пих правих изследване и  кандида не се изолирваше.Но някак си пак не се чувствах конфортно и обикалях по лекари в следствие се оказа алергия.Известно време след това пак започнахи едни симптоми  и аз реших сама да отида и да си направя едно изследване за кандида.указа се отново кандида в гърлото масово от тогава 6 мес. се лекувам.Първо ми назначиха фунголон да пия 14 дена и после  веднъж седмино по 2 таблетки в продължение на 3 мес.След което правих изследване и се оказа че се изолира кандида албиканс 10/4.Отново ми предписаха лечение този път с Орунгал който пих три месеца по схема.4 пъти дневно в продължение на 1 седмица.Преди няколко дена правих изследване и отново се оказа че се изолира кандида 10/4.Вече незнам какво да правя и при какъв лекар да отида за да ме излекува.Спазвам всичко много стриктно.Посъветваха ме да си направя изседване за захар и това направих в норма ми е.Незнам каква е причината за да не се оправям.Вече направо се плаша .Правих си и антибиограма.Моля някой ако е имал такъв проблем и може да сподели или да ми помогне. Praynig

# 3
Ами какво да ви кажа всичко ме интересува.Аз сега се лекувам при кожен лекар.От Бургас съм.

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Не съм имала подобен проблем, но като зъболекар бих ти препоръчала да направиш първо почиставане на зъбен камък и плака с ултразвук, разбира се; след това да излекуваш всички зъби в устата, ако има кариеси и други проблеми. Няма вариант, в който да не се изолира кандида в устата, защото тя е нормален обитател на устната кухина. Въпросът е да не е в болестотворна концентрация. След всичко по зъбите и венците трябва да се поддържа и адекватна орална хигиена.

# 5
Да имам един корен който е за вадене но не ми прави проблеми и аз си го държа.И днес така и на мен ми мина през ума да не би да ми прави някакъв проблем.Имам и два моста който са отблизо 2 години и сега си мисля да не би  и те да ми правят тази инфекция.Те са метални  и се чудя дали трябва да ги сменя с керамика.Ми при мен кандидата е 10/4 и според моята лекуваща лекарка трябва да не се изолирва защото ако не се лекувам пак може да стане масово.А от тези силни хапчета който пих като че ли ме наболява черния дроб ипсега смятам да си пусна едно изследване.То изпих един куп лекарства и няма оправяне.Благодаря ти за отговора но и аз не знам при кого да отида май найстина трябва и при стоматолог.

# 6
tezi hap4eta naistina sa hepatotksi4ni t.e. zasjgat 4ernijt drob, no tova e obratimo.  napravi si izsledvanij /AST ,ALT/. ako sa zavi6eni ima6 nujda ot 4ernodrobni lekarstva i te 6te se normalizirat.opitvala li si s daktari oral gel-lokalno mazane na ustata? i vse pak trjbva da se otkrie pri4inata za6to te napadat tezi gabi neprekasnato???

# 7
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
А бихте ли казали какви са симптомите на кандида в устата. Защото мен ме изкараха алергична към кандида и сега си правя изследвания за гъбички. Бях на преглед при гинеколог, където ми казаха, че едва ли имам гъби /със сигурност ще разбера идната седмица/, та сега се чудя къде да ги търся....

# 8
  • Мнения: 2 110
Ето това намерих,много интересен материал!
http://biocitrin.com/kandida1.htm

# 9
  • Мнения: 2 272
Здравейте, и аз бих искала да знам какви са симптомите на Кандида в устата, какви изследвания се правят за да се установи тази кандида?

# 10
  • Мнения: 4 328
здравейте!
кандидата е няколко вида в устата,според причината,която я  образува.обикновено се вижда по лигавицата като напръскана с вар.може да се усеща сухота в устата,парене по езика,болки при хранене..изследва се лабораторно(микробиологично)-взема се посявка.
характерна е за кърмачета,бременни, при физ.слабост,напреднала възраст.провокира се от ниска хигиена,тютюнопушене,антибиотици,кортикостероиди,въглехидратна храна.среща се при диабет,хиповитаминоза,хипотиререоидизъм,носене на протези..

# 11
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Благодаря за написаното от вас, но аз нямам нито един от посочените симптоми. Единствено отвратителни по-скоро слузни храчки вече 4-ти месец. След купища изследвания /май само гърлен секрет не ми е взет/ последно излезе алергия към кандида, която лекувам 2-ра седмица и имам много малко подобрение. Не знам вече към кой доктор да се обърна Sad.

# 12
Ами какво да ви кажа всичко ме интересува.Аз сега се лекувам при кожен лекар.От Бургас съм.
.Направи си чернодробни иследвания.

Общи условия

Активация на акаунт