"Хъшове"

  • 1 661
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Харесва ли ви телевизионната реализация на постановката? Откакто го дават от два дена насам, съм залепена пред екрана. На мен доста ми харесва, особено подборът на актьорите, но установявам, че позабравила повестта. Да отбележа, че по принцип не съм гледала и самата театрална постановка, заради което си пиша черна точка и обещавам да се поправя.

# 1
  • Мнения: X
Не очаквах да го кажа, но.. не особено. Като допускам, че може да е защото не мога да седна и да я изгледам спокойно.
В края на февруари гледах постановката в Народния театър, великолепна е, силно ме впечатли, запланувала съм да я гледам поне още веднъж.
Истината е, че въздействието изобщо не е същото, в театъра беше много емоционално, а тук.. на моменти ми фалшивее дори. Но може би няма начин да се сравняват и е нормално да се възприема така.
А на теб щом така ти харесва, представи си как ще се чувстваш да я гледаш на живо. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 14
Предполагам, че е различно въздействието. Няма как да е иначе. Все ми хареса това, което видях до сега. А пък иначе аз определено си падам повече по театър. Ако наминат към Варна или аз се сурна към София някой слънчев ден, се надявам да ги гледам Simple Smile

# 3
  • Мнения: 413
Le`Ciel Ела в София и гледай задължително - въздействието от театралната сцена е наистина неповторимо. Цяла зала на крака крещи "Да живее България!" и пее.....

По темата: Харесах филма в момента, в който успях да се абстрахирам от постановката. ТВ-версията си има своите предимства - повече сцени, които липсват в театъра, близки кадри на любимите ми образи, виждам герои, които иначе само се споменават.

Но вълнението, което изпитвам в залата, е недостижимо. Затова след сериала отивам да ги гледам пак (3-ти път)  Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Хареса ми като се има предвид, че навремето тази книга я четох по диагонал и то през няколко страници. КАто цяло не харесвам повестта, защото не усещам нищо патриотично в героите,  но филмът е впечатляващ, защото не е скучен като учебно помагало.

# 5
  • Мнения: 13 171
Четири пъти съм гледала постановката- след нея друга не мога да харесам. Страхотна енергия лъха от актьорите, тук във филма е малко по-меко въздействието наистина и ми липсва актьора, който играеше попчето.

# 6
  • Мнения: 14
Момичета, благодаря за мненията.  Hug Наистина ме надъхахте да посетя постановката. Те са били тук 2005 на Варненско лято, само че аз тогава още човек не съм била, дето се вика (всъщност тъкмо завършвах гимназия  Laughing).

# 7
Хареса ми! Една великолепна възможност да си припомним повестта в съвременен и оригинален прочит. Хубаво, че е направена ентусиазирано, с желание. Много неща наистина не си спомням, звучат ми като прибавени. Но е впечатлително, че има препратки към образите на велики български революционери и известни на всички ни случки с тях - Ботев, Левски. Драматичното, героичното и трагичното се смесват в историята за любовта към България.
Това ме мотивира да гледам и театралното представление.
Филмът впечатлява, защото в момента много малко се екранизират дори класически български автори. В Англия например на 3-4 години, а и през две правят нова  екранизация на класики, които публиката вече знае наизуст като "Гордост и предразсъдъци", "Джейн Еър", да не говорим за Шекспир. Важен е новаторският прочит, ефектите. Постановките са спонсорирани  обикновено от държавата.
Последно гледах "Българи от старо време" в отделенията. Да не говорим за всички други чудесни творби!
Време е да се помисли и по това!

Общи условия

Активация на акаунт