Главоболие при детето - 8 години

  • 1 221
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, хора!
Търсих във форума информация за детско главоболие, но попаднах на много други главоболия, главно при възрастните. От мигрена при бременните и майките, до "онова" главоболие интимното...
Въпросът ми е за детското главоболие. Детето е на 8 годинки, второкласник натоварен. Оплаква се от главоболие повече от две-три седмици. Без други неразположения. Може би само хрема съпътстваща...
Домашните ли, компютъра ли, стреса, храненето, кръвно, очила ли... Не знам откъде да я започна темата.
Ако някой от вас се е сблъсквал с такъв проблем, или по-успешно то мен борави с търсачката, да пише тук! Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 526
И ние бяхме така, отидохме на очен и се оказа че имаме нужда от очила а сме първокласници. Понякога е и на психическа основа, когато няма желание за домашни.

# 2
  • Мнения: 97
Дъщеря ми се оплакваше от главоболие още в детската градина, едва при профилактичен преглед като ученичка в 6 клас разбрахме, че има проблеми с очите и то диоптърът и беше нарастнал доста. Естествено купихме очила, които тя не носеше много редовно. След пубертета всичко се оправи, сега чете без очила.
Само споделям, но според мен е добре да го заведете и на очен лекар, то мисля че и личния може да направи този преглед и ако има проблеми да го изпрати на специалест.

# 3
  • Мнения: 9 776
При дъщеря ми също имаше период, в който се оплакваше от главоболие. Беше мисля във втори клас. Не сме я водили на лекар /сега като ви чета е трябвало на очен вероятно/, но си мина от само себе си. Скоро не се е оплаквала. Аз го отдавах на всичко, изброено от авторката.

Общи условия

Активация на акаунт