Пълномощно за внос на МПС от 2005г.

  • 988
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
През 2005г. съм издала нотариално заверено пълномощно на лице за внос на лек автомобил на мое име, с право да ползва митнически преференции и да регистрира колата в КАТ на инвалид.
Пълномощното не е използвано, не ми е нужно повече - има ли някаква процедура да се обяви невалидно, тъй като ме е страх от злоупотреби?

# 1
  • Мнения: 210
Мисля,че пълномощните имат валидност от една година.Документите които го съпътсват също. Peace Peace

# 2
  • Мнения: 6 155
Вземи си обратно пълномощното.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 155
Мисля,че пълномощните имат валидност от една година.
Това е вярно, САМО, ако в самото пълномощно е уговорено, че ще е за 1г. 

# 4
  • Мнения: 210
Мисля,че документите който го съпътстват-декларациите, имат срок от една година.Мисля така ,защото съм давала пълномощно, и се налага всяка година да го подменям.но по-добре е да се консултира с нотариус. Peace

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 10:39 от naskaa

# 5
  • Мнения: 410
Консултацията с нотариус беше първото нещо, което направих, но не ми вдъхна доверие - нямало нужда да се оттегля пълномощното, защото упълномощеният така или иначе не можел да направи нищо без мен (абсурд, та нали затова му отсъпвам пълномощия, за да действа сам от мое име!).
Междувременно се консултирах с друг нотариус и той потвърди съмненията ми, че е необходимо т.нар. "съобщение за оттегляне на пълномощното", така или иначе аз пазя копие от последното.
Благодаря на всички, които се включиха.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт