платен отпуск за таткото

  • 559
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Някой знае ли как се действа в следния случай:
Моят съпруг е в платен годишен отпуск,а на мен ми предстои раждане.Как трябва да стане прекъсването на този отпуск,за да ползва 15-те дни,които се полагат от тази година на татковците.Автоматично ли се прекратява текущата отпуска или трябва рапорт за прекратяване на едната и молба за другата.
Имам и още един въпрос:Какви документи се подават за този 15-дневен отпуск и от кой ден може да се ползва от таткото.

# 1
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Попитай в майчино счетоводство. Там ще ти отговорят Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 292
15 календарни дни отпуск, брои се от деня на изписване, на основание Чл.163, ал.7 от КТ - подава се молба до работодателя. Това е отпуск "поради раждане на дете" - с обезщетение от ДОО, a бащата подава:
1.Молба-декларация (проект на образец, приложение №13 към НИИПОПДОО)
2.Заповед за разрешаване на отпуск (заверено копие от работодателя)
3.Удостоверение за раждане (заверено копие)
4.Документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване
За прекъсването най-добре от рано да попита и той в неговото счетоводство, или се обадете в НОЙ.

# 3
  • Мнения: 181
Благодаря.
А колкото до счетоводството-питахме,но ни казаха че не са запознати и все още не са имали такъв случай.Да се интересуваме ние.Или казано иначе-във наш интерес е сами да разберем какъв е реда.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
Благодаря.
А колкото до счетоводството-
тя вероятно е имала предвид да попиташ в конкретната тема за това (майчинството счетоводно) а тя е тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376322.0
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт