Запек при бебе на кърма ?!?

  • 18 939
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Бебчето ми вече 5-ти ден не е ходил по голяма нужда . Четох къде каквото намеря и все пише, че при бебета изцяло на кърма е нормално да не ходят по няколко дни, защото кърмата се усвоявала много добре от организма. Но мен все пак ме притеснява този факт и реших да се допитам дали е нормално или да търся помощ от педиатърката? Не ми се иска да го насилвам по какъвто и да е начин - било то с клизми или друга външна намеса. Опитвам се от два дни да ям уж разхлабващи храни, за да му повлияе ако може, но знам ли... Какво ще ми препоръчате за хапването?

Иначе си пръцка доста, дори доста звучно . Не изглежда болен, смее се и гука постоянно, когато е буден, спи си нормално, суче си, не реве, няма температура, не повръща, абе изобщо си е съвсем весел и добре. След два дни сме на ваксина и се притеснявам дали това няма да е проблем, знам ли, може и смешно да звучи, ама като не съм имала подобен случай  

Между другото той от новороден не е от акащите бебета - още отначалото си акаше по 2-3 пъти най-много на ден, после разреди до 1-2, дори по веднъж само. И друг път е пропускал един ден, но чак 4 .

Пробвах с гимнастика с крачетата и с масаж с корема - не помага, само пръцка
 

Моля, дайте съвет!

Редактирам, за да добавя, че бебето ми е на два месеца.

# 1
  • Мнения: 211
Моят съвет е да дадеш на бебчето сок от круша-макар че сега не е сезона на крушите сигурно се продават някъде вносни.Поне Вики, когато се запече така я оправихме-аз я кърмих до 1г и 1м:)дано имаш успех.Друго което ни оправи но за малко бе прецедена вода от овесени ядки.
Късмет

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
dodo_dodo беше решила проблема като пи Дуфалак. Пусни и ЛС за дати каже, колко и кога го е пила. Иначе, ако акито не е твърдо - нямате запек.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
водата от овесени ядки също върши чудеса:)
с малко захар....ако не иска да я пие иначе...че си е гадна..

# 4
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Dory_27
Моят съвет е да дадеш на бебчето сок от круша-макар че сега не е сезона на крушите сигурно се продават някъде вносни.Поне Вики, когато се запече така я оправихме-аз я кърмих до 1г и 1м:)дано имаш успех.Друго което ни оправи но за малко бе прецедена вода от овесени ядки.
Късмет


Ами той е на два месеца и аз още не му давам никакви сокове, така че този вариант отпада. Мерси все пак.

# 5
  • Мнения: 211
Щом като е малък прецедената вода от овесени ядки с малко захар е подходяща-аз харесвам финните овесени ядки, подслади ги с 1 ч.л. захар и му дай прецедената вода в шишето.
Ако и това не помогне се обърни към педиатърката ви-тя няма да препоръча лекарство, не се безпокой, а може би ще ти даде някой и друг съвет Wink

# 6
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Dory_27
Щом като е малък прецедената вода от овесени ядки с малко захар е подходяща-аз харесвам финните овесени ядки, подслади ги с 1 ч.л. захар и му дай прецедената вода в шишето.
Ако и това не помогне се обърни към педиатърката ви-тя няма да препоръча лекарство, не се безпокой, а може би ще ти даде някой и друг съвет Wink


Аз засега пробвам, като тъпча себе си с овесени ядки  Grinning . Но ако се наложи, ще звънна на педиатърката да я питам.

# 7
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Raya
dodo_dodo беше решила проблема като пи Дуфалак. Пусни и ЛС за дати каже, колко и кога го е пила. Иначе, ако акито не е твърдо - нямате запек.


Да, тя ми каза, и аз ще пробвам така, защото не ми се иска директно на детето да давам нещо.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
според мен нямате запек.моето момиченце доскоро беше само на кърма и също акаше през няколко дни.случвало се е да минат 5-6 дни.аз също се притеснявах,но е нямало защо.това е мое мнение.бебето ще си покаже ,ако има запек.след като акито не е твърдо ,а и ти пишеш,че е весело бебенце,според мен всичко е ОК.аз пък по препоръка на педиатърката първо правих клизма на бебенка и се чудех ,защо нищо не излиза,а само и причиних болка.направо се превиваше душичката.след като това не помогна,педиатърката ми препоръча ,да и давам Дуфалак,но отново си акаше през няколко дни.така,че спокойно.нормално е при бебчета на кърма,да се получи това.мен сега ме е яд,че съм я измъчвала.успех!

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
малеее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
какви клизми на бебета-кърмачета, какви 5 лв!
тези лекари добре ли са?????

ако бебето има наистина запек, ще е кисело и ще плаче, ще се напъва.....
ако няма такива неща всичко е ок.

Водата от овесените ядки съм я давала на Елина само като очевидно и ставаше гадно и много се напъваше и плачеше.....а това се случваше рядко....

# 10
  • Мнения: 3 379
Цитат на: svetlana79
според мен нямате запек.моето момиченце доскоро беше само на кърма и също акаше през няколко дни.случвало се е да минат 5-6 дни.аз също се притеснявах,но е нямало защо.това е мое мнение.бебето ще си покаже ,ако има запек.след като акито не е твърдо ,а и ти пишеш,че е весело бебенце,според мен всичко е ОК.аз пък по препоръка на педиатърката първо правих клизма на бебенка и се чудех ,защо нищо не излиза,а само и причиних болка.направо се превиваше душичката.след като това не помогна,педиатърката ми препоръча ,да и давам Дуфалак,но отново си акаше през няколко дни.така,че спокойно.нормално е при бебчета на кърма,да се получи това.мен сега ме е яд,че съм я измъчвала.успех!


Мерси! И аз разсъждавам, че няма начин да е точно запек (т.е. твърдо), защото е на кърма, няма от какво, ама знам ли. Точно затова не ми се иска да го измъчвам с клизми и т.н., но ще пробвам аз да взема разхлабващи (например сок от сливи и т.н.). Все пак търсех подобни случаи, за да съм сигурна, че не е само при нас така...

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Reza
водата от овесени ядки също върши чудеса:)
с малко захар....ако не иска да я пие иначе...че си е гадна..


Аз не бих дала на бебе под 6 месеца овесена вода. Овесените ядки съдържат глутен!!! Rolling Eyes

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
незнам за глутена....може би е опасен, ако бебето е алергично, но ако не е....има ли значение?

на мен това ми го казаха педиатърката, майка ми и една-две баби и работеше идеално:)

# 13
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Reza
незнам за глутена....може би е опасен, ако бебето е алергично, но ако не е....има ли значение?

на мен това ми го казаха педиатърката, майка ми и една-две баби и работеше идеално:)

Да, има значение. Няма как да разбереш дали ще реагира ако не пробваш, но тогава давай спокойно и глутенови каши.
Точно лекарите препоръчват да не се дава глутен на деца под 6 месеца. За това и кашите за тези деца са безглутенови.

# 14
  • Мнения: 3 379
Цитат на: cheta
Цитат на: Reza
незнам за глутена....може би е опасен, ако бебето е алергично, но ако не е....има ли значение?

на мен това ми го казаха педиатърката, майка ми и една-две баби и работеше идеално:)

Да, има значение. Няма как да разбереш дали ще реагира ако не пробваш, но тогава давай спокойно и глутенови каши.
Точно лекарите препоръчват да не се дава глутен на деца под 6 месеца. За това и кашите за тези деца са безглутенови.


Аз не бих и пробвала да му дам каквото и да е освен кърмата засега. Аз, обаче, си хапвам овесени ядки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт