Любими мюзикъли/музикални филми и песни към тях

  • 2 707
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Аз лично имам два- Коса и Ах, този джаз.Не вярвам, че по-младите съфорумци са ги гледали, но те определено са класика.
Аз харесвам много финалната песен от Ах, този джаз, от Коса са повече - Дона, Коса и др.

# 1
  • Мнения: 4 841
За мен на първо място е "Jesus Christ Superstar" - особено версията с участието на Йън Гилън...

Иначе харесвам много "Уестсайдска история", "Стената", "Коса", "Ах, този джаз"... Но понеже границите на жанровете все повече се размиват, не мога да не спомена саундтраците към "Матрицата" и "Заразно зло" - слушам ги с невероятно удоволствие.
Трудно ми е да отделя по една конкретна песен от всеки, защото е въпрос на настроение все пак - харесвам ги като цяло, но в различни моменти правя "replay" на различни песни.

# 2
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз съм голям фен на мюзикалите, особено на Андрю Уойд Уебър. Препоръчвам освен Исус Христос супер звезда , Котки, Йосиф и шареното палтенце, Евита (особено с Антонио Бандерас и Мадона - любимите ми превъплъщения и на двамата) и Фантома на операта (разбира се)
Обичам и детските мюзикъли: Мери Попинс (на Дисни с Джули Андрюс), Магьосникът от Оз. Има и много други, но в момента не се сещам за точни имена, ако никой друг не ги спомене ще допълвам после....

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ооооо любимата ми тема за разговор. Естествено на първо място "Уестсайдска история". След това е "Аз пея под дъжда". На трето място ми е "Коса". На четвърто е "Исус Христос - суперзвезда". "Мулен руж" също е сред любимите ми. Мога да изреждам и още доста, но тези до тук мога да ги гледам стотици пъти без да ми омръзнат.

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обожавам мюзикъли. Много харесвам Авеню Кю, филми... Мулен Руж ми идва веднага на ум, но той по скоро като цялостна визия, костюми, актьори, хореография, всичко. Естествено и други, но сега не ми се мисли. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 675
Специално за Ах, този джаз четох, че са правили театрален вариант с участието на балет Арабеск в България.Потрудили са се хората, но оригинала си е оригинал.Ако някой е гледал тази постановка нека сподели дали му е харесала.

Общи условия

Активация на акаунт