Молба за оставане в детската градина

  • 5 086
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Мами, помагайте! Дъщеря ми е в четвърта подготвителна група в детската градина. За да не бъде изписана на 24.05.2009г. трябва да се подаде молба до директора, която по думите на госпожата трябва да е супер убедителна /причините за наложителното оставане/. Те причините са ясни, просто няма кой да я гледа. Дайте идея за най-убедителния текст! ooooh!

# 1
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Направи дарение. Работи много добре.

# 2
  • Мнения: 1 447
Направи дарение. Работи много добре.
Тези с даренията винаги се ползват с превилегии Wink

# 3
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Ами да - само си сметни една гледачка за 3 месеца какви пари ще ти вземе, отдели половината и отиди при директорката - ще има ефект!

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Добре де а защо ще изписват детето? Нали си ходи в градината?

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Добре де а защо ще изписват детето? Нали си ходи в градината?

то си ходи на градина, но есента трябва да тръгне на училище, а явно майката не иска да я дава още.

И аз освен за дарение за друго убедително не се сещам

# 6
  • Мнения: 6 031
Аз предлагам към молбата да приложиш бележки от работата, че не можеш да ползваш отпуска 3 месеца.
Декларация, че не живеете с баби и дядовци.
В молбата цитирай някой закон/имаше доколкото си спомням някаква наредба за предучилищната/.
Разговаряй с директорката и най-накрая дай спонсорство/но само в краен случай/.
Ако с  директорката не стане потърси някой от инсектората към общината.
Допълвам това, което прочетох току що цитирано от една мама по друга тема:
"от Правилника за прилагане на Закона за Народната просвета
Раздел ІІ

Детски градини
Чл. 26 (1)  Детските градини са подготвителни институции в системата на народната просвета, в които се отглеждат, възпитават и обучават деца от 3-годишна възраст до постъпването им в І клас."

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 18:41 от мими.ива

# 7
  • Мнения: 7 831
Напъват да гонят 7 годишните, защото майките на 3 годишните напъват да си дадат децата по градините.
Помисли за вариант "лятно училище" или занималня. В двореца на децата имаше миналата година, ако не се лъжа, а и по читалищата има летни занимания за ученици. В повечето училища с предучилищна също има и цените не са много високи.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Напъват да гонят 7 годишните, защото майките на 3 годишните напъват да си дадат децата по градините.

Специално за София - нали 3 годишните се приемат от септември. Така, чене виждам с какво децата от 4 група ще пречат на някой ако останат и лятото на градина. Единствено госпожите май не им се иска. Wink

# 9
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Само за това не се бяхме молили!  Close Close Close

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
И при нас беше така. Не са длъжни да ти гледат детето завърши ли предучилищна група. Това не е заради тригодишните /те, така или иначе, тръгват септември/, а заради ваканциите и отпуските през лятото, тогава са сборни групи и учителките си ползват отпуска. Общините не отпускат пари за заместващ учител, за да не са сборни групите и всички деца да могат да посещават при желание ДГ и лятото.

Децата от подготвителна група ги "изписват" от ДГ в края на май.
От началото на юни та до 15 септември да му мислят родителите!

Дъщеря ми си стоеше вкъщи сама, справяше се добре. Но си е притеснително за родителите. Чувахме се по сто пъти на ден по тел., не смееше да излезе навън, защото й беше трудно заключването на вратата и не успяваше всеки път да заключи...
Но пък се оказа, че аз останах без работа от средата на юли и се гледахме до 15 септември...Та реално е била месец и половина самичка... Wink И й беше голяма непредвидена подготовка за училище.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт