има ли застраховани при AIG Life

  • 9 106
  • 61
  •   1
Отговори
Здравейте, имам застраховка живот в тази компания от преди 5 години, до тук съм внесла 6 300 лв, реших да прекратя договора си с тях и се оказа, че ще ми изплатят само 2000лв. Знам, че това не е банка, но въпреки това очаквах да са повече, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 2 175
Запис, щото и аз искам да ги разкарам..и водим едни телефонни спорове постоянно

# 2
  • Мнения: 592
въпреки пословичната ми дипломатичност, успяха една година почти да ми досаждат, даже и две срещи направихме, но беше преди 2-3 години. Добре са ги обучили, но нещо не ми харесаха - нищо конкретно, шесто чувство просто. Имам застраховка но към други. Принципа е че рисковия фактор в началото е по-голям и затова се удържат тези суми, към края на периода стават по-големи. Пък и те хляб и лютеница ядат все пак.

# 3
  • Мнения: 940
Записвам се да следя, защото ме навиват да им ставам застраховател. На мен нещо ми понамирисват.

# 4
  • Мнения: X
По принцип удържат наказателна такса,за това,че прекратяваш договора предсрочно.Но ми се струва много малка сумата на фона на това ,което си внесла.Може би е добре адвокат да погледне договора.Или специалист застраховател от друга компания,как точно са изчислили процента наказателна такса.

# 5
  • Мнения: 44
Ние имахме застраховки в AIG. Първо направих на децата, а след това  на мен и мъжа ми. Инициаторката бях аз, но ми трябваше доста време , за да убедя съпруга ми, че е нормално, а на запад задължително да имаме и ние такива застраховки. Идеята да плащаме 10 години на сина ми и като стане на 24  да вземе накуп едни пари ми се стори много примамлива. Нашите застраховки и на дъщеря ми бяха за 20 години. В края на втората година усетихме,че няма да можем да плащаме сумите, която си бяхме определили и започнах да се замислям дали пък да не си изтеглим вложенията до момента. Оказа се , че можем да направим това след като сме плащали 3 пълни години , а не по-рано. Наложи се да изчакаме като през това време доста агресивно се мъчеха да ме обработят да не се отказвам, а само да променя застрахователната сума. На третата година ако изискаш средствата си неустойката е най-голяма, следващия период, след който може да се изискват суми е след петата година и после мисля, че беше десета. Накрая взехме почти 50% от това, което бяхме вложили. Щях да умра - В нашия случай да си ги бяхме  спестявали в банка щеше да е по-добре и нямаше да имаме такива загуби. Аз исках да се застраховам защото бях убедена че това е правилно и не ми беше нужно някой да ме агитира, но се оказа , че съпругът ми излезе прав. Доста скъп опит направих, но се радвам , че се отървахме.

# 6
  • Мнения: 25 571
За тези ли досаждат от БТК по телефоните, да сме се застраховали при тях?

# 7
  • Мнения: 1
Е те тези са собствениците на БТК. А тези са компанията в коята САЩ наляха 60 милиарда и сега се канят да вкарат още 50, за да не фалират.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 020
Това все пак е най-голямата застрахователна компания в света. Затова и наливат толкова пари, щото ако те фалират щяло да стане много страшно за целия застрахователен бизнес. Нямам представа, обаче, дали тези в България са читави.

# 9
  • Мнения: 44
До сега американското правителство е отпуснало 150 млрд. долара заем за AIG чрез закупуване на преференциални акции. AIG обяви рекордни за цялата история на САЩ загуби от 61.7 млрд. долара за четвъртото тримесечие на 2008 г. За цялата година те са 99.289 млрд. долара.

# 10
  • Мнения: 1 334
Мъжът ми има застраховка при тях, и на мен не ми вдъхват особено доверие, но как дасе откажем вече, платили сме вече 4 или 5 вноски, загубата ни ще е огромна, ако прекратим сега. Живея с надеждата, че всичко ще е наред...доста глупаво май....

# 11
  • Мнения: 592
Това е като пътуващите търговци - всичко е супер, но на живо лампите светват. Трябвало е да си прецените възможностите, а не да мечтаете за пачки след 10-20 г.
trevichko - напротив, направили сте втора грешка с мъжа си. Много правилно си решила че щом на запад е едва ли не задължително, трябва и тук да е така - и е така! Само си помисли ако нещо се случи, недай Боже с някой от вас двамата - кво правим тогава?. Че са агресивни, нахални и така отблъскват е вярно, но принципно застраховката живот си е много правилно действие за всеки човек. Колкото по-млад, толкова по-добри са условията. Имам два примера по темата, но да не се разпростирам. Добре щеше да е да намалите вноските, а не да се откажете. И не мислете, че от банките щяхте да вземете повече - днес може и така да ви изглежда, но нека да мине тази година и пак ще говорим!

# 12
  • Мнения: X
notar,е ,ако вложиш 6000 ,определено няма да ти дадат 2000  ...

# 13
  • Мнения: 44
И аз тръгнах с идеята да си застраховаме първо здравето и след това да имаме някаква спестовност, но нещата се промениха и не можехме да продължаваме да плащаме толкова големи вноски. Не очаквах , че неустойките са толкова големи - за плащани от нас 18 000 лв ни върнаха 8 000 лв.
Really според мен ако се откажеш след няколко плащания (както казваш -4 или 5 ) загубата ти ще е  само въпросните вноски, които си направила до момента.

# 14
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
От приятелка, работила като техен агент знам, че с най-малко загуби може да прекратиш договора ако е изтекло поне половината време от застрахователния период.
Смятам да си поддържам застраховката, но им отказах индексационната клауза - предвид състоянието им в момента печалба едва ли ще видя.

Общи условия

Активация на акаунт