Час за вземане от ясла / градина ?

  • 6 428
  • 89
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 710
Здравейте, предстои ми да пусна детето си на ясла. Имам безброй притеснения, с които не смятам да ви занимавам. Темата ми се ще да е за друго. Това, което чувам е, че трябва да си вземам детето най-късно до 16.30-17.00!
На моя приятелка преди няколко дена и се обадиха в 16.45 , за да и кажат, че само тя не си е взела детето и да побързала, че само нея чакали! Та като отишла и били облекли детенцето и я чакали пред яслата, въпреки , че работното им време е до 19.00 часа.
Вие в колко вземате децата си и имали натиск от страна на лелки и учителки за часа на вземане?
Аз се притеснявам, че няма да мога да вземам детето си преди 18.30 и ще си навлека гнева на персонала, от което ще пострада най-вече детето ми.
 

# 1
  • Мнения: 9 814
Работното време на детските заведения в 90% от случаите е от 07 до 19 часа. А причини децата да се вземат по-рано, персонала може да измисли хиляди. Лошото е, че наистина ДГ, особено яслените и І-ва група опустяват рано-рано. А абсолютно недопустимо е някой да позвъни в 16,45 ч. да ходиш да си прибираш детето при положение, че има два часа до края на работното време.  ooooh! Направо се чудя на своеволието на тези хора, които плачат за писмена жалба поне до директорката на въпросното детско заведение.
В яслата и в І-ва група и аз вземах дъщеря си към 16, най-късно 16.30 часа.Но тогава работното ми време позволяваше това.Най-късно до към 17 часа вземаха и повечето от другите деца.
Интересното "откритие" за мен тогава беше че, уж децата се дават на ясла, защото майките им започват работа, а всъщност не е така. И до сега в групата на детето ми има доста неработещи майки /това си е лично тяхна работа, де/, както и на разположение са баби и дядовци и по-големи братя и сестри, за това и когато аз отида към 18 часа рядко има повече от 3-4 деца.

# 2
  • Мнения: 6 031
Масово ги взимат децата и от яслата и от градината от 16,30 до 17,30.Работното им време е до 19,00часа, но когато вземаш детето винаги последно започват да мърморят.
Случвало се е деца от градината в 18,30 да бъдат оставени на охраната.
В яслите винаги има дежурна лелка, при която може да стои детето/тази, която заключва цялата сграда - говоря за ДЯ, а не за ОДЗ/
В интерес на истината всички бързат да се приберат по домовете.

# 3
  • Мнения: 46 434
Разботното време на нашата градина е до 19 ч., на първата родителска среща, Директорката изрично каза, че до този час е наше право детето да е там, вземаме я в интервала 17.30-18.30 ч., до сега не ми се случвало да ми се обаждат.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 333
И нашата ДГ работи до 19 ч. Вземам синът си  м/у 17.30 и 18.30. Никой нищо не ми е казал, нито се е нацупил. Обикновено има 3-4 деца.

# 5
  • Мнения: 959
И в яслата и в градината работното време е до 19.00 ч., но в яслата към 17 ч. деца няма - съответно и аз, гледах да си взема детето до това време. Тъжно ми беше, да го оставям сам, да ме чака.
Сега в градината, го взимаме почти последен към 18ч., и никога не са ни правили проблем.

# 6
  • Мнения: 2 131
Яслата на Алекс работи до 18 ч. Аз го взимам между 17 и 17.20. Съвсем рядко, но се е случвало да е останал сам със сестрата и лелята. В повечето случай, освен него, има още 2-3 дечица.
Но все пак трябва да бъде отчетен и фактът, че има майки, които не работят и за тях не е проблем да си вземат детето още в 16 ч.
Категорично не е редно при фиксирано работно време да се звъни на майката и, ако това се случи, трябва да се сигнализира на директорката на яслата или в съответния отдел вобщината. .

# 7
  • Мнения: 4 290
И нашата детска градина работи до 18.00 часа. Директорката казва, че до тогава трябва да вземем децата, а учителките - ако сме можели, да го правим до 17.30, че след това чистели. Ние го прибираме между 17.00 и 17.15, лятото и по-късно защото са на двора.

# 8
  • Мнения: 299
Нашата ясла е до 19 часа . Случвало се е да го вземем почти на края на работния ден и не са ни правили проблем. Дори му дават да хапва допълнително , защото знаят че го взимаме по-късно.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 548
Нашата ясла е до 18.45 ч. Не ми се е случвало да ми се обаждат, но и не съм го взимала по-късно от 18 часа.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Разботното време на нашата градина е до 19 ч., на първата родителска среща, Директорката изрично каза, че до този час е наше право детето да е там, вземаме я в интервала 17.30-18.30 ч., до сега не ми се случвало да ми се обаждат.
И при нас е така Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
нужно ли е сто човека от София да напишат "и при нас е така", след като работното време на всички ясли и ДГ е едно и също - до 19 часа!



# 12
  • Мнения: 46 434
нужно ли е сто човека от София да напишат "и при нас е така", след като работното време на всички ясли и ДГ е едно и също - до 19 часа!


При авторката също е до 19 ч., значи причината е в персонала, ако се убеди, че навсякъде другаде с това работно време е "така", може би ще се осмели да се изправи с/у натиска (който за сега е още на теория Laughing)

# 13
  • Мнения: 2 476
Когато подписвах нужните документи за приема на сина ми в ясла,директорката ясно ми каза,че работното време е от 7 до 19 ч.Дори след 19 ч до 19:30ч се прави сборна група,за деца,чиито родители са попаднали в задръстване или имат някаква друга причина да закъсняват.А до колко часа в действителност могат да се вземат децата,незнам,синът ми вече е ходи на ДЯ.

# 14
  • Мнения: 90
И на мен директорката на ДЯ ми каза, че работното време е до 19 часа, но ми звънят по телефона около 18ч (+-10 мин). Затова гледам да я взема преди този час, но е последна, в повечето случаи, и  ни чакат на вратата.

Общи условия

Активация на акаунт