Обрив от топлината

  • 47 561
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте мами. От една седмица дъщеричката ми е обрината от слънцето, жегата, мръсотия и т.н. Първо беше само около вратлето, а сега целия корем и гърба. Лекарката ни изписа "triclobacter". Прави се един разтвор от това и се полива. От вчера го правим ама за сега нищо. Явно трябва да мине малко време. Ако някои има същия проблем или знае нещо по въпроса моля пишете. Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 955
Тези обриви са от изпотяване и претопляне. Сина ми има около вратлето и нашта педка ни предписа Елком, но той е много силен и го избягвам. Мажа с Бочко и има подобрение. Ако се поливате с този разтвор не виждам нищо лошо да я мажеш и с Бочко, той е със смрадлика и както знаем всички помага. 

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 77

Здравей
И ние се обринахме в началото на седмицата, изписаха ни Псило-Балсам, но намястото където намазах силно се зачерви. нещо не го понесхме и нашата педиатърка ми препоръча да му слагам пудра за да може талка да попива потта. Така правех до вчера и вече нямаме обрив.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нели също имаше гаден обрив от топлото на тила и свивките на ръцете. И аз преоткрих бебешката пудра, тъй като досега съм използвала само веднъж такава. За няколко дни положението значително се оправи.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И при нас се появява понякога от изпотяването по вратлето и раменцата, мием юнака, подсушавам добре и мажа с Бочко - облекчава. Сега ще пробвам и с пудра...

# 5
  • Мнения: 3 663
И на Таня и се появиха топлинни пъпчици от жегата миналата седмица. Но аз този проблем го реших като започнах да я къпя и на обед, но без шампоани и козметика
само плацикане в хладка водичка за около половин час
вечер пак, но с всичките му там такъми и процедури, мажа я с масажно мляко, не с олио
и разбира се максимално съблечена (имаше дни, в които е стояла само по пампа) и никакви изкуствени материи
само тънки и проветриви дрешки - основно бодита потници, никакви панталонки не съм слагала
гледах даже да не я гушкам много, за да не я затоплям допълнително
мисля, че няма нужда да се третират с нищио тези пъпки
като се оправят температурите си изчезват самички
доколкото знам не сърбят

# 6
За изприщването мога да пиша до утре защото Дани има големи проблеми с това изприщване. Изписаха ни Елоком наистина е ефикасен още от първото намазване но трябва да внимаваш маже се много по малко. Нашия обрив е по цялото тяло(ръцете, краката, гърба, корема, вратлето и навсякъде) другият вариант е калиев хиперманганат той ена кристали и се прави разтвор в бутилка слага се лъжичка от него и вода докато стане наситено розово-това е концентрат от не го се слага във водата в която къпеш бебчо през деня.

# 7
  • Мнения: 3 663
Елоком-а е кортикостероид и не се маже без лекарско предписание!
освен това е за по-тежки обриви и едно обикновено обриване от топлина не се третира с такъв препарат
за калиевия перманганат също не съм много убедена, че е подходящ... малко да се концетрира разтвора повече от необходимото и може да се изгори чувствителната бебешка кожа
Tedy_baby , явно при вас проблемът е по-сериозен и затова се третирате с такива препарати
предполагам, че се касае по-скоро за запушени мастни и потни жлези, а не толкова за топлинен обрив
по принцип, нормален топлинен обрив не се "лекува"

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ние също имахме обрив от много ситни пъпчици по гърдичките и гърба, но започнах да я оставям по потник и те от самосебеси изчезнаха.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 605
От миналата седмица имаме точно същия проблем с голямото дете. Водих го 2 пъти при личната лекарка и накрая по моя инициатива на дерматолог, но и двамата ми казват само, че обривът е от жегата. (Аз се бях заинатила, че е нещо заразно, защото половината деца от групата в детската градина имат същите оплаквания) Предписаха ми противоалергичен сироп, мазане с Елоком (по принцип и аз го избягвам това лекарство) и да поливам вечер с разтворена хлебна сода във водата. Казаха ми също да избягваме шоколад и яйца, докато е топло.
Моята съседка пък маже обрива на детето си с Адвантан. Ако не се оправим до няколко дни и аз ще започна.
Мислех си да взема Триклобактер, ама вече се охарчих много. Нормално е иначе Триклобактер  да не подейства за два дни. Не се притеснявай!

# 10
  • Мнения: 102
Zdravejte,

I nie se obrinahme ot jegite. Majem se s Bochko i pomaga. Tia dni kato se zahladi i  obriva izchezna. Taka, che si mislia che niama smisyl da maja malkata s drugi lekarstva.

# 11
  • Мнения: 1 645
Синът ми получи обрив когато бяхме на море - по гърба и гърдите.Същият обрив беше получил и миналата година,но само по лицето,и мога да кажа че не му мина от самосебе си.Заведохме го на лекар, останови се че е от жегите и ни предписа Locoid Lipocream 0.1%.За 2 - 3 дни мазане му изчезна обрива и вече не се появи - то тази година на морето.Отново го намазах със крема,и обрива изчезна,пак за 2-3 дни(намазах го след консултация със лекар)
Самият обрив беше от много ситни червени пъпчици разположене много на гъсто.

Даниел - 21.04.2004г.

# 12
  • Мнения: 4 458
Може да се "мие" мястото с отвара от лайка
Пероксид (течен) също действа добре.

Бебешка пудра  Thinking. От градината са казали на децата да занесат пудра за да ги мажат ама аз нали нещо не съм много ЗА тези неща и не съм занесла Embarassed Май ще е добре да купя и да занеса да ги мажат, щом и вие казвате, че действа newsm78

# 13
  • Мнения: 2 529
по принцип, нормален топлинен обрив не се "лекува"

И аз така знам от нашата лекарка. Между другото на Емил 2 пъти му се случва да се обрине леко някъде и точно за един ден е изчезнало обривчето без да мажа с нищо. Просто го обличам по-лекичко и само с памучни дрешки и гледам да го държа на по-хладно Simple Smile

# 14
  • Мнения: 6 315
Топлинен обрив се лекува като бебето се облече с по-леки дрешки. Последният обрив на Йоан беше направо жесток, ама човечето си е с чувствителна кожа като мен. Нямаше накъде да го събличам повече, просто като захладня той се оправи.

Не мажете с кортикостероди децата без това да е предписано от лекар - това са сериозни лекарства!

Общи условия

Активация на акаунт