Генитална инфекция при бебе на 2 месеца

  • 2 244
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте Д-р Слънчева,

Имам момиченце на 2 месеца, което има следния проблем : Преди около десетина дни забелязах нещо като белезникаво и слузесто течение излизащо от влагалището. Взех от секрета за микробиологично изследване и резултата е следния :
Вид материал : влагалищен секрет

Изолирани микроорганизми :
1. ESHERIHIA COLI /масово/
2. CANDIDA ALBICANS /масово/
 
Антибиограма :
- Amoxicillin /Amopen/, Ospamox - R
- Ampicillin - R
- Cefoxitine - S
- Cefuroxime/Zinnat - I
- Amoxiclav/Augmentin/Curam - S
- Cefotaxime - S
- Ceftrazydime - S
- Gentamycin - S

От няколко дни измиваме дупето със смрадлика, включително вечерно време киснем по няколко минути в легенче с отвара. Дали е станало замърсяване от акото? А гъбичната инфекция дали има нещо общо с факта, че детето е родено със секцио, след това няколко дни е било на антибиотици, както и аз, в момента е на АМ (Аптамил) и кърма, ако това има значение. По време на бременноста страдах много от гъбични инфекции, но преди да родя успешно се бях преборила с тях. От няколко дни отново имам проблеми, назначиха ми Гиназол и Гинодактарин. Какво лечение бихте препоръчали за бебето и дали се налага перорална освен локална терапия. Мога ли да продължа да му давам кърма? И кога бих могла да пусна контролно изледване за да видя дали са изчистени бактериите и гъбичките.
Предварително Ви благодаря за отговора.

# 1
  • Мнения: 5 760
При бебето най-вероятно е замърсяване външно от изпражненията, а не инфекция на влагалищато. Това което сте предприели е достатъчно.
Можете спокойно да кърмите. Вашето лечение на пречи .

# 2
  • Мнения: 12
Много Ви благодаря за отговора.
А дали е необходимо да взимам контролен секрет след време? Притеснява ме факта, че вместо да намалява, с времето  течението като че ли се засилва. Лекар ми препоръча и мазане с Гентамицин-крем.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 20:46 от dayzy

# 3
  • Мнения: 5 760
Изчакайте поне 20 дни. Този секрет от влагалищато е нормален. Можете да се консултирате с доц. Сираков в Майчин дом. Всеки ден преглежда срещу направление от здравната каса в детскоюношвския кабинет от 9-12 ч.

Общи условия

Активация на акаунт