много съм объркана

  • 610
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 961
Здравейте, мами,
Кърмя вече година и девет месеца и се радвам на едно пристрастено кърмаче, което не мисля, че е готово да се отбива. Самата аз не си представям, как ще се случи това, не и към настоящия момент. От друга страна вчера бях на преглед и имаме зелена светлина с таткото да бебеправим, което само по себе си е прекрасно и желано от доста време. Ужасно се притеснявам, че това ще ни принуди да прекъснем кърменето в момент, когато и двете не сме готови за това. От друга страна не ми се отлага бременността поради доста причини.
Доста четох за кърмене по време на бременност и в интерес на истината малко се притеснявам, защото първата ми бременност беше проблемна, с контракции почти от началото, лежах за задържане... притеснява ме, че съпроводена от кърмене може да се усложни повече...
Много съм объркана, изобщо не мога да си изясня, кое ми е по-приоритетно. Таткото не ме натиска, но знам, че той е готов и иска да правим бебе още отдавна, а досега все отлагах по една или друга причина.
Ужасно ми е объркано и ми е много мъчно. Мисълта да приключим с кърменето ми е болезнена, а все някога това ще трябва да се случи.
Има ли други мами като мен и как се справихте с подобна ситуация?

# 1
  • Мнения: 346
Здравей!
Страхотен стаж с кърменето имате с малката ти госпожица! Поздравления!
Пред труден избор си изправена, разбирам те напълно! Преди време и аз бях пред същата дилема, аз се оставих обстоятелствата да решат вместо мен. Аз трябваше да спра да кърмя малко след като забременях, тъй като имах проблеми, НО познавам и съм чела за много други майки, които са кърмели по време на бременността. Това важи в случаите, когато бременността е безпроблемна. Доста натоварващо е за организма на майката хем да кърми, хем да износва друго дете, в напреднала бременност намалява и кърмата, но тя природата си знае работата, все пак дъщеричката ти вече е на възраст, в която кърмата не е основната храна.
Моят син също беше силно пристрастен към кърменето и ужасно се притеснявах как ще се отбие, защото трябваше да го направя за един ден, но нямаше големи катаклизми.
Успех! Каквото и да решиш, ще е правилно.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравей!
Поздравления за дългия ти кърмачески стаж!
Наистина ти ще трябва сама да направиш избора си. Дъщеричката ти е достатъчно голяма, за да опиташ постепенно да разредите кърменията и да тръгнете по пътя на отбиването. Може пък, изненадващо за теб, да се окаже по-подготвена за края на кърменето.
Вариант е да се консултираш отново с гинеколог за причините и как би се отразило кърменето.

Успех! Каквото и да решиш, ще е правилно.

# 3
  • Мнения: 9 467
Привет и поздрави за кърменето!  bouquet
Няма гаранция че и втората бременност ще е проблемна Wink Не го мисли така Hug
Аз също кърмих, бременна с второ /сина ни беше на 2г и 6мес/, а и ти явно не си готова още да приемеш отбиването-така че ако искаш разреди кърменията и виж как ще се съвместят с бременността.
Така ще можеш да реагираш и при двете евентуални ситуации-ако има проблем с бременността да спреш кърменето, или ако няма-да увеличиш броя им Peace
Успех  Hug

# 4
  • Мнения: 961
Благодаря ви, момичета!  Hug Много сте мили, ако знаете само, колко хубаво ми стана, като прочетох посотовете ви!  Hug

# 5
  • Мнения: 2 829
Подкрепям напълно всички съвети, които са ти дали момичетата, искам само да добавя, че понякога нещата се случват от самосебе си, така че не е нужно да се тревожиш за проблема преди да е възникнал. Аз забременях докато още кърмех сина си. Обаче първите месеци зърната на гърдите ми бяха чувствителни, което някак ме накара да съм по-готова за отбиване. После пък вкуса на кърмата се променя, количеството намалява и детето само е по-склонно да се откаже да суче. А това че ще ти липсва кърменето-ами на каквато и възраст да отбиеш все ще ти липсва... Но когато си бременна се приема много по-леко, защото знаеш че не спираш да кърмиш, а само прекъсваш временно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 273
Да ти кажа и моето дете не беше готово за отбиване, но така се стекоха обстоятелствата, че трябваше да го отбия от раз на 1г и 10м.  Нямаше никакви проблеми. Те вече на тая възраст са доста разумни. Не знам дали е съвпадение или не, но аз забременях точно месец след отбиването.   Успех каквото решиш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт