Пневмо 23

  • 17 775
  • 36
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Какво ще кажете за тази ваксина? Пред мен е дилемата да я слагам ли на дъщеря си, понеже ще тръгва на градина или не. Има ли смисъл да се товари детето, страх ме е от страничните ефекти на ваксината, но същевременно не искам да боледува често от пневмонии.

# 1
  • Мнения: 1 984
слага се при специални показания и предимно при възрастни.

понеже не ми се повтаря моля ползвайте търсачката на форума!

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
За да пусна темата, значи не откривам нищо с търсачката. Не пускам теми просто ей така, защото си нямам работа или защото ме мързи да търся. Иначе благодаря за отговора, но мислех, че става и за малки деца, все пак съм чула за ваксината от педиатри.

# 3
  • Мнения: 1 984
и аз и Бърди сме отговаряли многократно и пространно с линкове и цитати на въпроса ви...
хайде отново: до 5 г възраст пневмо 23 дава редовно усложнения и не изгражда стабилен имунитет за разлика от превенар. до 2 г. е доказано неефективна.

# 4
  • софия
  • Мнения: 636
Много благодаря за отговора. Извинявам се, че ви карам да повтаряте, но наистина не успях да открия нищо друго за Пневмо 23.

# 5
  • софия
  • Мнения: 636
Да попитам само тогава мога ли вместо Пневмо 23 да сложа Преванар. Досега Елена е ваксинирана по имунизационен календар, само че не с ваксините по касата,а с Пентаксим. Останалите са по ЗК.

# 6
  • Мнения: 1 984
Да попитам само тогава мога ли вместо Пневмо 23 да сложа Преванар. Досега Елена е ваксинирана по имунизационен календар, само че не с ваксините по касата,а с Пентаксим. Останалите са по ЗК.
направете го! една доза ако правилно съм разбрал че сте над 2г. /сега започва грип и ако трябва да пуснете детето - отложете с 10 дни/

# 7
  • Мнения: 4 753
Не съм ваксинирана с нито една от тези ваксини и никога не съм боледувала от пневмония... Чудя се защо дилемата е ваксини или пневмонии!?!    newsm78 

# 8
  • Мнения: 1 984
Не съм ваксинирана с нито една от тези ваксини и никога не съм боледувала от пневмония... Чудя се защо дилемата е ваксини или пневмонии!?!    newsm78 
спокойно ще се разболеете... и ще се излекувате...   bouquet

# 9
  • Мнения: 4 753
Не съм ваксинирана с нито една от тези ваксини и никога не съм боледувала от пневмония... Чудя се защо дилемата е ваксини или пневмонии!?!    newsm78 
спокойно ще се разболеете... и ще се излекувате...   bouquet

Брех, Ванга проговори в теб...   Mr. Green 

# 10
  • софия
  • Мнения: 636
Пуснах тази тема, не за да слушам мнението на тези, които не ваксинират децата си. Това е личен избо, който мен честно казано въобще не ме интересува. Точно тази категория хора непрекъснато опонира на това, което се казва за ваксините, все едно дали е добро или лошо. И ми прави впечатление доста нахакания нагъл тон.....
Благодаря за препоръките-Пневмо 23 няма да слагам. Имам желание за Превенар, прочетох всичко във форума, но моят лекар отказа да постави тази ваксина, тъй като Елена е ваксинирана с Пентаксим и с Превенар ще се пренатовари...Така че аз май няма да слагам тази ваксина, докато няма друга алтернатива на Пневмо 23.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
... Имам желание за Превенар, прочетох всичко във форума, но моят лекар отказа да постави тази ваксина, тъй като Елена е ваксинирана с Пентаксим и с Превенар ще се пренатовари...

Няма такова понятие "пренатовари". Наистина.
Настоявай за Превенар.
 

# 12
  • София
  • Мнения: 337
Няма такова понятие "пренатовари". Наистина.
Настоявай за Превенар.
 

 Peace
направо се чудя на такива "лекари".....
ежедневно организмът ни се среща с повече от 10 000 антигена....от кое ще се претовари Sick. той си се среща с тези антигени така или иначе, просто ще има допълнителен имунитет срещу няколко от тях допълнително.
Дани, една от компонентите в Пентаксим предпазва срещу хемофилус инфлуенца, която в редки случай (7%) причинява менингит. Превенар, както и едно нова ваксина Синфлориск, предпазват от пневмококови инфекци, които са отговорни в 47% от случаите на менингит.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-03-10&article=269845

Пневмококите освен всичко често причиняват пневмонии и отити, които за съжаление освен болка , могат понякога да доведат до оглушаване.
Моят съвет е потърси повече информация от специализирани източници (за съжаление много от нашите лекари, не спадат към тях) Sad

# 13
  • Мнения: 2 652
Може първо да прочетете нещо за Prevnar ето тук, преди да вземете окончателното си решение. Въпреки, че в материала се съветва да се слага Prevnar, има над какво да се замисли човек дали всъщност е необходимо.

"However, there are dozens of OTHER strains of PC bacteria that are not covered by the vaccine, and one particularly nasty strain is now jumping in and replacing some of the vanishing strains. It is called strain 19A. Since the PC vaccine’s use began, 19A has increased from about 3 cases per 100,000 children under 5 to about 11 cases per 100,000. Plus, some areas of the country are reporting that this strain in their area is resistant to most antibiotics "

.........

"The other question is this: Does getting the current PC vaccine (and therefore preventing those 7 strains from living within that child) make that child more likely to have other strains of PC (namely the 19A strain) set up shop in their nose and throat and possibly cause a severe internal infection that may be antibiotic resistant? I don’t think so. Or rather, I hope not. We just don’t know yet. "

# 14
  • Мнения: 2 176
Не съм ваксинирана с нито една от тези ваксини и никога не съм боледувала от пневмония... Чудя се защо дилемата е ваксини или пневмонии!?!    newsm78 
спокойно ще се разболеете... и ще се излекувате...   bouquet

Ами като се лекува, какъв е смисълът от ваксина?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт