Повръщане на цялото количество мляко?

  • 933
  • 7
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Въпросът ми е следният. След като дъщеря ми повърна цялото количество мляко което изпи ( 60мл.), 30 минути след това го повърна, след дълго хълцане. Трябва ли да й дам ново мляко сега да яде или да изчакам следващото хранене?

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Едва ли може да прецениш точно колко е повърнала. Съмнява ме да е всичко. Понякога изглежда внушетелно като количество, но е малко на практика. Като гледам  бебчето е мъничко. Нормално е да връща. Не разбрах кърма ли даваш на бебето. Нямам опит с АМ, но ако е кърма, то тогава е най-добре да храниш на поискване. Ако покаже признаци на глад дай й пак. Обикновено ако поемат малко повечко и после връщат "излишното".

# 2
  • Мнения: 496
Едва ли може да прецениш точно колко е повърнала. Съмнява ме да е всичко. Понякога изглежда внушетелно като количество, но е малко на практика. Като гледам  бебчето е мъничко. Нормално е да връща. Не разбрах кърма ли даваш на бебето. Нямам опит с АМ, но ако е кърма, то тогава е най-добре да храниш на поискване. Ако покаже признаци на глад дай й пак. Обикновено ако поемат малко повечко и после връщат "излишното".
  Peace
И аз нямам опит с АМ. Случвало ми се е да повърне много (според мен) кърма, а да огладнее чак след 3-4 часа. Храни на поискване.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Ами давам и кърма и АМ поради други причини, но в случая повърнатото мляко беше само АМ.

# 4
  • Мнения: 9 467
Изчакай да огладнее.
От скоро ли даваш това АМ...да не би то да е проблема? /евентуално друга мярка?/

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Ами давам Фризовом от 5 дни,преди това давах Милумил, мо лекарката ми  каза да започна с него заради коликите и запека (нямаме запек де). Много добре си го изпива според мен. До сега не беше повръщала толкова много?

# 6
  • Мнения: 496
slancetoo, ръководя се от детето и в този случай бих му дала кърма (и АМ), когато то си поиска.
Не знам до колко точно на око може да се определи повърнатото количество. Чела съм, че петно с размера на длан е около 10-15 мл. Ако е с цвят и мирис на мляко, едва ли има повод за тревога.
Наблюдавай го, дай му да хапне на поискване, а ако нещо те тревожи - чуй се с лекаря ви.

# 7
  • Мнения: 873
хълцането при моето бебе винаги завършваше с повръщане-явно хълцането и повръщането имат връзка newsm78
другото,което си мисля-да не би АМ да му е в повече на бебето.това,че си изпива АМ след кърмене,не означава,че е гладно-ти му тикваш биберона и то пие,няма друг избор.може би има моменти,в които повечко си хапва кърма и АМ е излишно,затова го връща Thinking
след като върне,е нормално скоро да поиска да суче,така че му дай,но само кърма-това си мисля аз Peace

Общи условия

Активация на акаунт