С молба за малко помощ

  • 1 122
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,
поразгледах форума и виждам , че повечето теми са доста сериозни, затова наистина се надявам, че моя проблем няма да раздразни някого с тривиалността си. Вероятно е и да  е обсъждано нещо такова преди, но не успях да намеря мнения по въпроса. Дъщеря ми ще стане скоро на година и 8 месеца. Първото зъбче излезе на 4 месеца и противно на реакцията при повечето деца ние се позапекахме. С по твърди изпражнения си е от тогава, вече почти година и половина но последните месеци проблема се задълбочи. Досега се справяхме с повечко плодове, овесени ядки и изобщо неща с натурално естство, съобръзени с възрастта и. Последните няколко месеца обаче проблема е друг - -болката от изхождането и това да я гоня за да я държа в седящо положение за да се изака по лесно си казаха думата и детето се страхува ! Вместо да се напъне тя неистово се стиска и всякакви молби от моя страна и опити за намеса са съпроводени с писъци , мятане и плач. Лошото е че тя е доста силна за възрастта си и като я вложи тази сила в това да стиска дупе нещата стават грозни...става червена, задъхва се, сърцето и ще изкочи, едни вени изпъкват и по вратле и по челце, скимти, опъва се като струна, отмята едни глави назад рязко..започвам да се плаша вече, защото е малка и няма как да и обясня че не трябва така! педиатърката ни, а и други доктори ми казват да и давам храна която да я разхлаби, но проблема е че изпражненията дори не са толкова твърди вече, тя просто отказва да се отпусне и или аз ще я нараня без да искам в опита си да и помогна да се отпусне или тя ще си направи нещо с това неистово стискане..знам че проблема на фона на настина сериозните заболявания които обсъждате тук е едва ли не смешен , но наистина не знам вече какво да правя и ако някой има опит  с такъв проблем ще се радвам да ме посъветва. Благодаря предварително...

# 1
  • Мнения: 673
  Не мисля ,че проблемът ти е за подценяване. Защо не я оставиш сама да се справя? Дори и да се наака - какво от това! Детето сигурно се страхува от болката ,която очаква да изпита. Мисля ,че просто трябва да я оставиш насаме , когато и се приходи. Не знам...

# 2
  • Мнения: 496
  Не мисля ,че проблемът ти е за подценяване. Защо не я оставиш сама да се справя? Дори и да се наака - какво от това! Детето сигурно се страхува от болката ,която очаква да изпита. Мисля ,че просто трябва да я оставиш насаме , когато и се приходи. Не знам...
  Peace
Дани13, говорила ли си с психолог за съвети как да се преодолее състоянието? След като изпражненията са нормални и явно не съществува физически проблем.

Наше познато момиченце на около 2 - 2,5 г. се завиваше с одеалце през глава, за да се усамоти докато е на гърнето (често го караха да ходи до тоалетна и детето протестираше).

# 3
  • Мнения: 1 484
Остави  я  сама  когато почне  да  върши  работата.При  моя  син  помага,той например  не  обича  да  ходи  когато  има  хора  покрай  него.Когато   не  е  ходил  повече  от  2  дена  и  като  го  усета  излизам  от  стаята,да  се  усамоти.Няма  значение  че  ще  пера  гащи  но  по  добре  да  се  изходи.Не я  насилвай  така  ще  я  стресираш  повече.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Може би тази тема ще ти бъде полезна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230932.0
И моята дъщеря мина през това-всъщност още не сме се измъкнали,но се надявам с израстването все повече да се подобрява.

# 5
  • Мнения: 1 820
Едно че детето не трябва да се насилва,и друго че според мен това е фазата в която рано или късно минават всички.Страха от куку,и съпротивляването с него.Остави я да се справи сама,ако трябва временно върни памперса.
Ама за
  Не мисля ,че проблемът ти е за подценяване. Защо не я оставиш сама да се справя? Дори и да се наака - какво от това! Детето сигурно се страхува от болката ,която очаква да изпита. Мисля ,че просто трябва да я оставиш насаме , когато и се приходи. Не знам...
  Peace
Дани13, говорила ли си с психолог за съвети как да се преодолее състоянието? След като изпражненията са нормални и явно не съществува физически проблем.

Наше познато момиченце на около 2 - 2,5 г. се завиваше с одеалце през глава, за да се усамоти докато е на гърнето (често го караха да ходи до тоалетна и детето протестираше).
психолог на 1год и 8 мес ми се струва налудничево и глупаво,меко казано  ooooh!

# 6
  • Мнения: 961
Дани, самата ти казваш, че детето ти се страхува и бяга от теб! Защо толкова държиш да се изака по твоя начин! Имай малко повече търпение към детето и й остави малко повече пространство! На година и осем месеца не е фатално детето да продължава да се изхожда в гащите. Ако продължаваш така проблемът може да се задълбочи повече и много по-трудно да намерите изход! Това което описваш си е насилие над детето!
психолог на 1год и 8 мес ми се струва налудничево и глупаво,меко казано  ooooh!
Консултацията с психолог би била полезна за майката, в която да обсъди начина си на комуникация с детето!  Peace

# 7
Благодаря за отговорите, нямах възможност да ги прочета по- рано и май съм ви оставила с малко погрешно впечатление за естеството на проблема - -аз не държа тя да се изхожда без памперс, дори и в гащичките да го прави ще съм щастлива. Опитите ми да и помогна  не се дължат на това че искам да стане по моя начин, а защото не става по никой начин, за съжаление...Оставям я сама и с памперс и без памперс и дори и на килима да свърши каквото трябва все тая , важното е че ще освободи тоя товар..Но проблема е , че тя се страхува не от мен а от болката от по твърдото ако и неистово се стиска..иначе сама търси присъствието ми, не е като от мен да бяга..вика ме иска да стоя до нея и да  я държа за ръката...започва да се дърпа  и да ме избягва само ако усети че   се опитам да  я хвана и да седне в мен за да не се стиска така сама..идеята ми беше по скоро за съвети как чрез някаква игра даже да обясня на толкова малко дете, че ако се отпусне ще я боли по малко...защото смятам че по отношения на храната и течностите се справяме, проблема е единствено в нежеланието и да се отпусне..оставяла съм я сама и се правя че не и обръщам внимание , при което те прекарва целия ден през 20 ина мин в неистово стискане защото и се ходи но не дава..и така по 2 -3 дни през които постоянно и се ака но не иска да се отпусне, защото сама казва - -дупе,ако, боли Sad бих могла наистина да се допитам до психолог по какъв начин да го изиграя ако трябва за да и помогна да не се стиска смаа така, защото реално тя не преминава през фаза на страх от акането, супер щастлива е всеки път катоя  свършим тая работа, а се страхува от болката...благодаря все пак за мненията

# 8
  • Мнения: 1 820
Дани, самата ти казваш, че детето ти се страхува и бяга от теб! Защо толкова държиш да се изака по твоя начин! Имай малко повече търпение към детето и й остави малко повече пространство! На година и осем месеца не е фатално детето да продължава да се изхожда в гащите. Ако продължаваш така проблемът може да се задълбочи повече и много по-трудно да намерите изход! Това което описваш си е насилие над детето!
психолог на 1год и 8 мес ми се струва налудничево и глупаво,меко казано  ooooh!
Консултацията с психолог би била полезна за майката, в която да обсъди начина си на комуникация с детето!  Peace

права си  PeaceНо и един добър педиатър може да свърши в случая същата работа,според мен.Не ми се струва уместно от допълнителни травми  Naughty

# 9
  • Мнения: 468
Дани13 скоро имах същия проблем с малката.И се надявам вече да сме го преодолели.Аз също питах какво да правя.Повечето майки съветват да я оставиш.Да ама аз също като теб я държа на гърнето само и само за да се изака.Не може няколко дни да не ака.Ще я заболи коремчето.Повечето явно не разбират , че ги "мъчим" на гърнето , за да свърши поне нещо.(не упреквам никой).Малката така се стискаше ,че главата и се потеше все едно съм я къпала.Ужасно е да гледаш детето си как се мъчи.От няколко дни започна да си върши работата в памперса, както трябва.(пу пу) Дано никога не се връщаме назад.
Извинете  ,че ми е малко разбъркан поста.Но е трудно за обяснение.

# 10
  • Мнения: 1 820
Дани13 скоро имах същия проблем с малката.И се надявам вече да сме го преодолели.Аз също питах какво да правя.Повечето майки съветват да я оставиш.Да ама аз също като теб я държа на гърнето само и само за да се изака.Не може няколко дни да не ака.Ще я заболи коремчето.Повечето явно не разбират , че ги "мъчим" на гърнето , за да свърши поне нещо.(не упреквам никой).Малката така се стискаше ,че главата и се потеше все едно съм я къпала.Ужасно е да гледаш детето си как се мъчи.От няколко дни започна да си върши работата в памперса, както трябва.(пу пу) Дано никога не се връщаме назад.
Извинете  ,че ми е малко разбъркан поста.Но е трудно за обяснение.


Значи детето не е готово за гърне,просто,тъпо,но факт  PeaceЗащо си правите експерименти със децата си,защо ги травмирате  ooooh!Виждаш ли аз я научих,бива ме?Това  ли  Sick

# 11
  • Мнения: 961
В случая не става въпрос за приучване към гърне! Проблема започва след болезнено изхождане от запек, а не от опит за приучване към гърне! Говоря за случая на Крисис!  Peace
Крисис, извинявай, че си позволих да отговоря вместо теб!  Hug
Дани, съжалявам, ако съм те засегнала с отговора си. От това което прочетох, останах с такова усещане и така ти отговорих! Разбира се ти си знаеш най-добре ситуацията и можеш да прецениш, от каква подкрепа имате нужда с малката!
На първо място според мен трябва да се изключи вероятността още да е болезнено изхождането. Говори с педиатър, консултирай се  с психолог, слушай малката и се старай да я подкрепяш толкова, колкото и за самата нея е добре, т.е. да не пресичаш границата, в която тя започва да го преживява като насилие!
Успех!  Hug

# 12
  • Мнения: 468
червенокоса вещица...припряна - аз не я насилвам на гърнето.Не е никакъв експеримент , но не може да не ака с дни и да се стиска , държах я от време на време ,само  и само ,за да се изходи. Ето от няколко дни си върши всичко в памперса , нямам нищо против и съм доволна , че се изхожда без проблем. Въобще нямам намерение да парадирам с каквото и да било.
pochti_bezobidna няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт