кога започва окосмяването по половите органи при момчетата?

  • 14 434
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Моля ви ако темата не ми е за тук нека бъде преместена,но не знам къде да пиша.Сина ми е втори клас и сега му поливах да се измие и какво да видя Shocked тръгнал е да се окосмява от долу ShockedМоля ви майки на по големи момчета за мнението ви PraynigНе е ли прекалено рано???Шашнах се тотално.Той по принцип има по изявено окосмяване.По ръцете и краката ми е направило впечатление ,че има повечко от връстниците,но и по половите органи...знам ли newsm78

# 1
  • Мнения: 17 546
Ами като че ли към 12 години.  newsm78  Но пък ако е по-тъмничко детето, там има повечко мъх по принцип, да не ти се вижда като окосмение, а всъщност да е този по-тъмен и по-изразен мъх? Питай докторът ви за всеки случай. Чула съм, че напоследък се наблюдава по-ранно съзряване и настъпване на пубертета, но все при момиченца са известните ми случаи. Знам ли за момчетата дали важи?

# 2
  • Мнения: 549
и аз така си мисля,поне 12год newsm78 Боже..притесних се.Добре,че е момче EmbarassedАма имам и момиче дано да не е и с нея така че ще откача

# 3
  • Мнения: 17 546
Стига, не се шашкай!  Hug Попитай доктора първо. И се успокой. На майките обикновено страхът ни е повече от реалният проблем, ако въобще има такъв.

# 4
  • Мнения: 549
шашкам се защото знам ,че оправия няма.Казвал ми е -мамо,аз имам най косматите ръце от всички в училище.Децата ме питат защо имам толко косми Confused Ами успокоявам го естественно,казвам му ,че е нормално да има косми,нали е мъж.Ще е ненормално ако няма.И мисленно си викам добре че е момче ooooh!

# 5
  • Мнения: 17 546
Сега неговото окосмение изглежда повече, отколкото но другите деца, но когато вече всички имат достатъчно окосмение, няма да е ненормално повече! Просто има дечица, които са с по-тъмен цвят на кожата и косата, и детският мъх, който покрива кожата на всички, е по-видим.
Намери начин да не се травмира детето ти от това и някак си намери думи да му обясниш, че това е признак, че той скоро ще стане юноша и после млад мъж. Че всичко това са белези на мъжествеността, дори и да не си сигурна, че е така, или самата ти не мислиш така. Много е важно да не расте с мисълта, че това е дефект и ти се притесняваш от това! Говори спокойно за това и не отбягвай въпросите му по темата, но никога не бива да усети твоето притеснение, защото това ще го направи несигурен.  Което ще нарани самочувствието му в тази възраст и ще му създава проблеми и когато порасне.
 Hug

# 6
  • Мнения: 549
Балу,благодаря ти мила  bouquet май само ние с теб си пишем по темата Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 17 546
Нищо, 84 човека поне са разбрали за какво си говорим двете! Laughing
Все на някого може да сме полезни. Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
При дъщеричката на моя приятелка процесът на окосмяване започна и по рано  Rolling Eyes Детето беше първи клас, когато майка му установи, че по половите органи се появява окосмяване. И не мъх, а единични косми. Детето пък е едно бяло и русо  Crazy

# 9
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Моя син е с по-изразено окосмяване, защото по време на бременността ми биеха прогестерон за задържане, а после същия хормон под лекарството Туринал го приемах през устата. Предупредиха ме и ми казаха, дано е момче. Той е втори клас и няма още косми по половите органи, но има лек мъх над горната устна.

# 10
  • Мнения: 549
При дъщеричката на моя приятелка процесът на окосмяване започна и по рано  Rolling Eyes Детето беше първи клас, когато майка му установи, че по половите органи се появява окосмяване. И не мъх, а единични косми. Детето пък е едно бяло и русо  Crazy

 ooooh! oleee ujas

# 11
  • Мнения: 4 585
Не се притеснявай, не е рано. Това е едва началото на пубертета.
Акселерация, и при двамата ми сина долу-горе тогава се появиха.
Той ще ги показва и ще се гордее с тия косъмчета, споко.
Расовите мъже сме космати.

# 12
  • Мнения: 156
Не се притеснявай при всяко дете е индивидуално, някои се развиват по-бързо.

# 13
  • малко градче
  • Мнения: 188
Изобщо не се притеснявай. В днешните години това е съвсем нормално.  Дъщеря ми и излязоха косъмчета в първи клас. Вече забелязвам, че и под мишничките има по- голямо мъхче.  Мирише вече на пот като възрастен.  Вече на момиченцата им идва менструация в 5-6 клас( не като навремето в 7-8клас).  Дъщеря ми също е по- мургавичка и с тъмна коса. Макар, че през бременността си не съм изпила нито една таблетка от каквото и да било лекарство, тя е по- окосмена по крайниците и гръбчето. По - рано ме е питала, но замазвах положението някак си.
   Тока че нормално е и при момченцата този процес да започне по- рано.
 


 П.С.  Аз също имам и момче, така че и мен ме чакат такива неволи.  В днешно време явно съзряването става доста по- рано , отколкото ние сме свикнали това да става.

# 14
  • София
  • Мнения: 748
Не се притеснявай, не е рано. Това е едва началото на пубертета.
Акселерация, и при двамата ми сина долу-горе тогава се появиха.
Той ще ги показва и ще се гордее с тия косъмчета, споко.
Расовите мъже сме космати.
Повиши ми настроението, Вълчо!
Да дам само предложение, предполагам, че и таткото е по-окосмен. Защо не го дадеш за пример и да подчертаеш, че е признак за мъжественост?

Общи условия

Активация на акаунт