НоВ ДоМ

  • 14 632
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 504
Предстои ми нещо колкото прекрасно, толкова и притеснително.... Преместване в нов дом. Естествено нов маршрут до работа, май и нова детска за детето... А човек привиква към средата и малко се стресира при промяна  Simple Smile
Много искам всичко да е идеално, а когато едни приятелки ми пуснаха мухата положението вече стана неконтролируемо - препоръчаха ми да се нанеса на новолуние или първа пролет. Та сега съм хвърлила всички усилия по подготовката. Знаете ли нещо по въпроса, имате ли съвети към новодомците? Някакви суеверия?
Благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 77
мисля, че това са глупости. но аз не съм суеверна де... ако това ще те накара да се чувстваш по-добре, съобрази се с мнението на приятелките си.

с.

# 2
  • Мнения: 504
И аз уж не съм суеверна newsm78
Като малка се местех доста, изобщо не ми правеше впечатление. Никога не съм чувствала дадено място дом. Но сега... Сега, когато всъщност хората около мен го правят такъв ми се ще да е перфектно всичко.
Мислех си и за освещаване. Знаете ли как и кога се прави?

# 3
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Не съм спазвала никакви суеверия или ритуали.
Скоро се въртеше такава тема в подфорум Нашият дом.
Защо не ползвате търсачката преди да пускате нови теми?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349992.0

# 4
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не съм спазвала такива суеверия,още повече че това не ни е първото ново жилище и със сигурност не е последното.

# 5
  • Мнения: 96
Аз бих те посъветвала да си направиш освет,не съм сигурна обаче дали по време на пости може.Скубиду,не разбирам какъв е проблема с новите теми,все пак никой не ни задължава да разглеждаме дадена тема нито да даваме отговори.

# 6
  • Мнения: 504
Защо не ползвате търсачката преди да пускате нови теми?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349992.0
Ползвах, мила, просто резултатът от едно търсене зависи много от думичките, които ползваш. Просто не е излязло съвпадение.  Peace

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Защо не ползвате търсачката преди да пускате нови теми?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349992.0
Ползвах, мила, просто резултатът от едно търсене зависи много от думичките, които ползваш. Просто не е излязло съвпадение.  Peace
О.К. поне ще ти е полезна, имаше обяснено и за фазите на луната.  Peace

# 8
  • Мнения: 592
Хубаво е според старите хора това да стане в средата на седмицата - хубав, работен ден. Първата вечер когато смятате да спите цялото семейство в новия дом за първи път всички се вика поп да го освети - само семейството. После банкети колкото искате! Един отец преди години го каза това!

# 9
  • Мнения: 1 844
и ние преди два месеца се нанесохме в нов дом.не сме спазвали разните му суеверия за пълнолуния и т.н.събрахме се роднини,викнахме свещеник,освети апартамента,хапнахме,пийнахме и така.. Laughing

# 10
Аз се сещам за нещо, което съм чувала, че се прави - при окончателното "влизане" в новия дом (освещаване, купон, или каквото ще правите, важното е да имате близки хора там), един от близките ви трябва да направи пътечка от стотинки от входната врата към някоя от стаите в жилището и сумата на стотинките трябва да е 77 (не като брой, че голямо събиране ще падне, а като сума - примерно 2 х 10, 1 х 20 и нататък - по 5, 2, 1, както му хрумне). Вие, съответно, излизате от жилището, докато той я подреди, после влизате и си ги събирате, започвайки от входната врата в посока навътре.
Идея нямам защо се прави - вероятно, за да влизат пари в дома, но дори и да няма "файда", ще ви е забавно и ако си ги запазите тия монетки, когато ги видите след години, ще се сетите за хубавите емоции и вълнението.  Peace  
(Не търсете нищо в "анонимността" ми, просто не съм регистрирана по принцип Simple Smile)

# 11
  • София
  • Мнения: 888
И ни ще се нанасяме в нов дом тия дни. Вчера ми казаха, да не внасям пръст(разбирай саксиите) в новия дом преди да сме преспали там. Така и не можаха да ми обяснят защо.

# 12
  • Мнения: 504
Наистина много интересни неща споделяте. Такива, каквито не съм чувала преди. Тъкмо мислех да слагам вече сандъчетата с пръст на балкона, обаче ще изчакам още малко.
Старата тема също е страшно любопитна, снощи не можах да я дочета и сега продължавам.
Явно ще се чудя от кой ритуал да започна  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 803
Не съм спазвала такива суеверия! Не бих се съобразявала с това.

# 14
  • Мнения: 2 123
Ние си извикахме отец и той освети домът ни PeaceЗадължително ти оставя и от светената вода, но забравих за бройката дни, които трябва да я ползваш!

Общи условия

Активация на акаунт