Moraxella catarrhalis при 4-месечно бебе

  • 2 716
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте, д-р Слънчева.
Дъщеря ми, която е на 4 месеца в момента, е с леки сополки, но доста хърка през нощта и през деня, неспокойна е, има разстройство от доста време, понякога придружено и със слуз. Преди месец пак беше със сополки, по предписание на личната лекарка и капахме Гаразон 2 пъти дневно по 2 капки и спрей Тетрисал 3 х 1, за разстройството каза, че е от зъби. Носленцето и мина за около седмица, но след десетина дни отново се появиха сополки. При прегледа не се установи нищо сериозно - гърдите и бяха чисти, гърлото спокойно, само нослето и тече, за разстройството отново каза, че е от зъбите (все още няма зъби). По мое настояване направихме изследване на носен секрет и на акото също. Днес излязоха резултатите от изследването на носен секрет - изолирана е Moraxella catarrhalis. Бихте ли ми казали нещо повече - какво представлява, опасно ли е, как се лекува, трябва ли да се правят и други изследвания, могат ли да настъпят усложнения, свързано ли е с разстройството и слузта? И още един въпрос - ако се вземе гърлен секрет резултата различен ли ще е, възможно ли е да се изолират и други бактерии, или няма значение от къде е взет секрета?
Само да уточня, че дъщеря ми не е захранена все още.
Благодаря ви предварително за отговора.
Сега е времето и за третата ваксина Пентаксим, трябва ли да изчакаме да отшуми инфекцията?

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 10:17 от viv-miv

# 1
  • Мнения: 5 760
Moraxella catarrhalis. е често срещана бактерия в секретите на децата и до 2 год. възраст около 80% от тях имат антитела. Причинява възпаление на носната лигавица, пневмонии, но много често се изразява и само в носителство. http://immuno.health-ua.com/article/69.html/color]

# 2
  • Мнения: 164
Благодаря ви за отговора
Лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт