в ръжения хляб има ли глутен?

  • 8 008
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Рових се и никъде не открих информация дали ръжтта съдържа глутен.Имам съмнения,че моя бебок има непоносимост към глутена и временно съм спряла да му давам всичко което го съдържа.Ако някой знае нека напише,че вече незнам с какво да  храня бебешора newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, има.
По-малко, отколкото в пшеницата, примерно, но се съдържа и в ръжта.

# 2
  • Мнения: 5 940
Vivi вече ти е отговорила конкретно на въпроса. Би могла да даваш царевични питки,  правят се така - царевично брашно се смесва с малко вода и сол и се замесват питки. Не се слага мазнина. Пекат се в тиган, за да станат по-мекички и се задушават в съд с капак или влажна кърпа.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ръженият хляб е с други брашна-примеси, не е чиста ръж, тя е почти негодна за ядене в чисто състояние  Sick

# 4
  • Мнения: 236
Прочети повече за цьокалията и  после подлагай детето на диети. Посъветвай се със специалист.Има  бърз тест за определяне дали детето е с такова заболяване. За всеки случай знам,че детето трябва да се храни с обща храна за да може да се проведе теста. Детето ми го тестваха и става точно за 10мин. Ако искаш повече информация пиши на лични.

# 5
  • Мнения: 284
Има.Ориз и царевица не съдържат глутен.
Посъветвай се с лекар!
Много е важно да се установи дали е непоносимост,важна е и диетата,начина по който ще се храни детето.
Малката ми дъщеря прояви алергия към глутен ,когато беше на 8 месеца.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 529
Цитат на Косе Босе:
По съдържание на глутен: овес -> ръж -> ечемик -> пшеница
Ръжта наистина има ниско съдържание на глутен, освен това той е в по-неустойчива форма от пшеницата. Но това е общият случай. Самият хляб има различно съдържание на протеини и глутен в зависимост от вида на зърното и коя част от него е използвана.
Край на цитата

# 7
  • Мнения: 1 512
Преди мене са ти казали за ръжения хляб,но аз ще ти кажа за да не си правиш експерименти с детето на базата на твой съмнения да го заведеш на лекар и да направиш изследвания.

# 8
  • Мнения: 1 725
Без глутен са също и просото и гречката (елда). Гречката е по-вкусна. Потърси в Библиотеката темата за приготвянето на каши от тях. Както и от кафяв ориз. Зърната се изпичат на бавен огън - 1 час на 100 градуса (или по-малко беше  newsm78), смилат се в кафемелачка, по-желание брашното се накисва от предната вечер (гречката може и по-малко) с цел по-пълноценно усвояване на веществата (накисването неутрализира фитиновата киселина, която съдържат пълнозърнестите), на другия ден се вари и готово. Може да се добави мъничко масълце на края и малко обезсолено сиренце за вкус или както аз давах на Настя кашите вечер - с плодово пюре.
Пиши какво е станало с детенце относно глутена, много майки ще се заинтересуват, за да са подготвени.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 00:54 от desi_sunshine

# 9
  • Мнения: 4 000
Аз бих имала съмнения дали в ръжения хляб има ръж, а не дали има глутен  Wink

Общи условия

Активация на акаунт