Дали не е време да я пратя вече на детска градина?

  • 1 466
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Здравейте,
В голяма чуденка съм,вече съм към края на бременността си,а и все още си гледам вкъщи бъдещата кака.
Виждам обаче,че вече и става скучно,сама си казва,че иска да ходи на градина,но аз започвам да се чувствам леко гузно,че ще я пратя...Тя е послушно дете,излизаме на разходки,помага ми доста,не разхвърля,занимава се самичка,но все си мисля,че няма да има това внимание и след като се роди бебето.А и мисля,че ще и е по интересно вече на детска градина,но пък и се притеснявам ,че най вероятно ще боледува,с което може да зарази и бебето  Tired
Гризе ме една съвест тука,защото и доста съм свикнала с нея и не знам как да постъпя,а няма кой да ми помага и след като се роди бебето,със всичко ще трябва да се оправям сама.
Забравих да отбележа,че и на баби не мога да разчитам,защото свекърва ми заяви ,че не може да се оправя с нея,а и тя самата не иска да остава  Tired

# 1
  • Мнения: 5 577
Опитай да, заведи я.  Смятам, че е по-добре.
Сред себеподобни, и ако е контактно дете ...

# 2
  • Мнения: 202
Заведи я.Още повече,че и тя самата го желае.Там ще и е интересно.И без това като родиш няма да имаш същото време за нея,а така ще можеш да и осигуриш разнообразие през деня.

# 3
  • Мнения: 9 814
Колкото по-рано преди да се роди бебето я заведеш, толкова по-добре.
Нека тръгването на ДГ да не съвпадне с раждането, защото може да устави у детето впечатлението, че го "отстраняваш".
 Peace
Моето дете също само поиска да тръгне на ясла, никога не е плакали и винаги ходи с удоволствие.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 09:29 от Франческа Салиери

# 4
  • Мнения: 118
Детето ще се чувства много по добре ако ходи но градинаи така ще ревнува по-малко бебето.

# 5
  • Мнения: 4 362
Нека тръгването на ДГ да не съвпадне с раждането, защото може да устави у детето впечатлението, че го "отстраняваш".
 Peace

Именно за това са и моите угризения,че по добре сега,иначе после е възможно точно такова впечатление да и остане,че  пречи...

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Колкото по-рано преди да се роди бебето я заведеш, толкова по-добре.
Нека тръгването на ДГ да не съвпадне с раждането, защото може да устави у детето впечатлението, че го "отстраняваш".
 Peace
И аз съм на това мнение. Peace

# 7
  • Мнения: 4 555
Колкото по-рано преди да се роди бебето я заведеш, толкова по-добре.
Точно това щях да кажа и аз.

# 8
  • Мнения: 476
И моето мнение е, че там ще и е много по-интересно, ще учи нови неща, ще създава приятелства, ще играе с други деца и  че в крайна сметка ще и харесва. А за боледуването, не е сигурно че ще почне да боледува, още повече, ако я пуснеш сега март, вече е минал грипния сезон. Пък и винаги можеш да я спреш, ако боледува често!  Hug

# 9
  • Мнения: X
На ставащите кака/батко дечица, градината се отразява добре, защото там си имат свой социален живот, свои приятели, занимания, абе хубаво е. Когато са вкъщи залепени за бебето и майката малко в повече им идва. Поне при нас беше такъв случая. Ревността беше много за кратко, а вече, когато и малката порастна са неразделни и много се търсят.

# 10
  • Мнения: 2 448
Да, разбира се, че ще и е интересно сред връстници. И по добре сега да я прати, отколкото като се роди бебето, защото тогава може да го свърже с неговата поява и да се почувства едва ли не предадена и изолирана. В смисъл, че я пращаш на градина, за да не пречи на бебето. За това мисля, че преди раждането е по добрия вариант, стига да имаш градина под ръка, където ще я вземат сега. В повечето случаи приемат децата на есен.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 284
За мен детската градина има огромен брой предимства, които вече са изброени по-горе, и само един, но огромен недостатък - боледуването.
Не се заблуждавай, че детето няма да боледува, ще боледува и ще заразява и бебето. Има шанс бебето да е по-защитено, докато го кърмиш, но след това няма спасение. Няма да разказвам конкретните си патила, но аз също ги гледам сама и кошмарът е голям, когато болната кака трябва да седи затворена в една стая, за да не е в контакт с малката. И не ме питай как сама майка се грижи и контактува с болно дете и със здраво бебе. Да ДГ би била чудесно място, ако там не водеха и болни деца

# 12
  • Мнения: 7 831
ОФФ

А защо изолираш голямото като е болно? Какво толкова, че ще зарази и малкото, ще се излекува.
Едно време мен така ме изолираха за да пазят сестра ми, чувствах се като прокажена  Rolling Eyes . И до сега го помня.
Никога не съм изолирала моите, обикновено първо боледува единия и тъкмо като се излекува ляга другия. Не е лесно, но като са с малка разлика така ще е и какво толкова  newsm78?!? И Варицела изкараха един след друг и куп други болести, но с времето боледуват все по-малко, да не кажа изобщо (чук чук).

# 13
  • Мнения: 2 587
Мисля че е по-добре да я пратиш на градина.От болестите едва ли ще избягате.По лични наблюдения те са си почти задължителни(винаги има и изключения)

# 14
  • Мнения: 1 240
Дея, щом детето само иска на ДГ, пусни я. Пробвай как ще тръгне, но наистина е по-добре да стане преди раждането.
В момента, в който започнахме да работим за второ бебче, пуснах първото ми дете на ДГ (а имаше кой да я гледа). Адаптира се много бързо, чувства се добре там, а и не се разболява.

Общи условия

Активация на акаунт