хранене през нощта на 3.5 месечно

  • 1 483
  • 16
  •   1
Отговори
здравейте, споделете вашия опит дали хранете бебето на 3.5 месеца през ноща ако е гладно и плаче и не приема вода. Имаше около 2 седмици през които се събуждаше на 3 часа гладно. При тегленето на 3-тия месеца беше станал 7.5кг, но той се роди и едър (4.4кг). Педиатъра каза, че е доста едър, т.е. в горната граница е по тегло и дължина за бебета на тази възраст. Дали е притеснително това?
Благодаря за мненията.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 08:46 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Не виждам нищо притеснително в едно здраво, нормално и папкащо бебе. А ти?  Wink
Бебетата се хранят на поискване и нощно време дотогава, докато те самите се откажат. Водичка не се дава, нито ги храни. Бебето плаче от глад, не от жажда. Практиката с даване на вода, за да си почивало стомахчето му, е крайно погрешна и неправилна.
Синът ми ядеше нощно време до 2 годинки. Никога не съм си и помисляла да го спирам. Имам предвид, че до 2 годинки ставах да му давам аз. Сега продължава всяка нощ да изпива по 200-300мл плодово кисело мляко, но вече се обслужва сам   Grinning
Храни си и следвай детето си и не се притеснявай, всичко е нормално  Hug

# 2
  • Мнения: 577
Храни го, щом се буди значи е гладен. Сина ми от 7-мия месец разреди нощното хранене понякога яде в 4часа друг път в 7часа.

# 3
  • DE
  • Мнения: 521
Моето бебе е приблизително със същите мерки и на същата възраст като твоето (не че има особено значение), от известно време не се буди нощем, но се случва да се пробуди около 3 часа и съответно му давам да яде. След като се нахрани го полюлявам и заспива - очевидно именно това е от което има нужда, за да се успокои. Така че не мъчи детето, щом си иска, значи трябва да хапва Wink

# 4
  • Мнения: 57
Мисля,че не трябва да се притесняваш.Щом е гладно детето си му давай.От нощното хранене сам ще се откаже.Моят син се отказа от него към 3 месец,а до тогава се будеше на всеки три часа.А за мерките-родих го 2700кг.,а сега 8100кг и ние сме извън нормата,но мисля,че това с течение на времето ще се нормализира.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се притеснявай, давай му да яде щом е гладен. Той сам ще се откаже когата му дойде времето. Когато проходи/пролази, ще спре да качва по толкова мн.

# 6
  • Мнения: 4 433
Не мисля,че е притеснително.
Ако си плаче за мляко давай му.

# 7
  • Мнения: 284
Щом е гладен-давай му нощем мляко.

# 8
  • Мнения: 46 434
Теглото само по себе си нищо не значи, гледа се съотношение ръст/тегло. Храни на поискване, детето самО ще си покаже.
Дъщеря ми се роди 3.600 кг., на 3 месеца беше 7 кила и никой не ми е давал безумната идея да й режа от храненията  Crazy

# 9
  • Мнения: 9 973
давай да яде,аз още ставам по 2-3 пъти и ме давам

# 10
  • плевен
  • Мнения: 644
Някак си се разбрах с моя син и още от новороден не е ял нощем.Не съм имала среднощни проблеми Grinning

# 11
  • Мнения: 1 512
Щом като става и плаче от глад му давай да яде.С вода ще постигнеш само още по -озверяло от глад дете.То само ще се откаже от нощното хранене когато му дойде времето. А относно килограмите не се притеснявай.В първото тримесечие е нормално детето да удвой килограмите си от раждането.С напредване на възрастта и особено когато започне да пълзи и съответно да ходи няма да качва толкова рязко килограми.

# 12
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Моят бебо има периоди,когато се буди и такива,когато не го прави.Но заплаче ли нощем му давам да суче и се успокоява сравнително бързо,после заспива докато суче.Така че давай му да папка,може и малко да е,но ще го успокои.

# 13
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Някак си се разбрах с моя син и още от новороден не е ял нощем.Не съм имала среднощни проблеми Grinning

И при нас ситуацията е подобна,но не се буди от месец и нещо нощем вече.Макар да има и редки изключенийца Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 128
В колко часа му е последното хранене преди да заспи ? И кога заспива де ?

Общи условия

Активация на акаунт