Имам мляко, а не яде

  • 1 186
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
 За последния месец бебето е наддало 200гр. Като се замислих, отдавна забелязвам, че вече не суче както преди. Беше лакома искаше да яде постоянно, а сега като я сложа на гърдата пищи и се дърпа. На моменти има апетит и суче добре, но не  винаги. Храня на поискване през цялото денонощие и не давам друго. Забелязвам, че си лапа ръцете и настървено ги смуче, а гърдата не иска. Не използвам аромати или нови сапуни. Не мога да си обясня защо го прави. И памперсите не са много. 1-2 до 3 много напишани за деня. Акането 1 път или през ден. Вчера на консултацията беше напълно здрава, и гърлото и дишането, всичко е наред. Роди се 3150, а сега е 6кг. не казвам, че е малко, но ме притеснява неяденето напоследък. А мляко има, цедя малко преди да започна да и давам, за да не се дави от силната струя. Като се нахрани, рядко гърдата е напълно омекнала. На какво може да се дължи липсата на апетит, как да я накарам да суче както преди.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
А залъгалка ползвате ли? От колко време се държи така? Ушичките проверихте ли на консултацията? Колко често суче през деня? А през нощта? При заспиване не суче ли по-дълго?
Начин да увеличиш кърменията и продължителността им е да му даваш да суче докато спи. Поднасяш го към гърдата и заради вече установения рефлекс бебето започва да суче.

# 2
  • Мнения: 2 755
Ушите не са гледали, а през деня суче на  3 понякога може и 4 часа, ако поиска и по рано давам. Но снощи не беше яла 3 часа и мислех, че добре ще хапне след къпане и преди сън, а започна един истеричен рев, като я сложа на гърдата. Накрая заспа без да е яла и стана за хранене в 3, после 5 и 7. Обикновено това е режима през нощта. Опитвала съм докато спи, но стиска устата и не захапва. Ако захапе, то е само зърното и го ползва като беберон. Залъгалки не давам.

# 3
  • Мнения: 2 070
Ами наваксала си е през нощта явно
Прилича малко на кърмаческа стачка, в Библиотеката има статии по въпроса
Моето дете беше така за известно време, също така и тотално отказа да суче навън

# 4
  • Мнения: 2 755
Не си е наваксала защото суче много  малко. За 12ч. през нощта не пълни един памперс.

# 5
  • София
  • Мнения: 263
Ще се възползвам от вече пуснатата тема, защото и моят проблем е със същото заглавие като на acer.Ако не е уместно, моля пишете на ЛС- ще изтрия поста.
При Мария, която е на 12 дни, мисля че проблемът идва от поспаливостта и ползването на биберон. Но без тях въобще няма да яде.
Ето и подробности. През деня я будя на около3-4 часа и все нещо успява да хапне, но това е за кратко, след което се унася. Правя всичко, което прочетох за събуждане на бебета- щипя, говоря, не съм пробвала да я събличам гола още, но и това съм замислила. Освен това,не иска да суче, а само смуче...-не се получава онова налапване на почти цялата ареола, което се описва в статиите. По около един час се борим, с издърпване, поставяне. А където пише да се погали със зърното по долната и по горната устна, за да отвори уста - няма нищо такова при моята бебка- не реагира!!!
През нощта аз самата не се събуждам и бебето спи по около 6 часа, а ако не я събудя, сигурно и до 8 часа сън ще си докара!!!! Ужас!
За да се успокоя, че се засища прибягвам до даване на шише с изцедена кърма  Embarassed, но до 2 пъти в денонощие. Също така, като сложа силиконово зърно, мисля че по- добре й влиза и повече суче... Едната гърда не може да я поема без силиконовото зърно.
Мисля, че наистина е притеснително това спане, защото на някои поставания на гърда има по 5 мин. макс активно сукане.
Пелените иначе са зацапани винаги, макар и не добре пълни.
Още не сми ходили на теглене, за да знам дали е ОК с теглото.

# 6
  • Мнения: 899
oki4, честито бебче! Понеже сте съвсем новобранци с Мария  Simple Smile може би най-удачно е да потърсиш домашно посещение от консултантките по кърмене. Не мога да цитирам телефона на кабинета, където можеш да звъннеш, нямам го записан, но може да пишеш ЛС на Хедра, viv4o мисля също е от София, има и други момичета. От наскоро преживяното от мен самата знам, че имаш десетки въпроси и притеснения, на които би могла да отговори една опитна кърмачка, специално обучена да помага на такива като теб и мен. Освен това ще види кое как правиш и ще ти даде конкретни съвети как да продължите и какво да промените   bouquet

# 7
  • Мнения: 220
Телефона на кабинета по кърмене към майчин дом е 0896 418 488. Консултантките са много мили и свестни жени. Почти съм убедена че ще ви помогнат  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
acer, погледнете за всеки случай ушичките и устата за млечница (по лигавицата), за да се изключат физиологични причини.
А опитвала ли си наскоро да й даваш в сънно състояние - в началото бебетата не го правят и им трябва известно време, за да го изградят като навик. И другото е да използваш моментите, когато заспива - тогава обикновено сучат по-дълго. Виж и идеите в статиите за стачка - кърмиш разхождайки се, на тъмно, изобщо опитай различни варианти Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 2 755
Опитвала съм всякак да кърмя, всякак реве истерично като доближа гърда до устата и. Права, легнала, във всички случай. Мисля дали може да не и харесва млякото. Ако продължаа так дали ще трябва да сменя храната?

# 10
  • Мнения: 990
acer,  и според мен е стачка, прочети в Библиотеката повече... От мен съвета е да имаш нерви да издържиш, не се отказвай, ще го изживее и този период, при мен 2 пъти се случи, за последно точно през петия месец, после всичко си тръгна като по вода изведнъж, чак и аз не разбрах как стана...  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Не, не става въпрос за "харесване". Всъщност вкусът на кърмата е разнообразен в зависимост от поеманата от майката храна, за разлика от АМ, където може да се получи "омръзване". В много редки случаи бебето може да реагира по подобен начин на нещо в кърмата, което му причинява дискомфорт, заради хранителна чувствителност или алергия, но това обикновено е придружено с характерни други симптоми - повръщане, газове, диария, обриви, течащ нос и др.

# 12
  • София
  • Мнения: 95
здрасти,
моят хубостник кара 5-ти месец и сме само на кърма.И при него от време на време има дърпане от гърдата и пищене, тогава се изцеждам и му давам със шише, на следващото хранене все едно не се е случвало.Смятам, че понякога е нервен или прекалено гладен и иска си лесното-от шише.А ако е в леко полусънно състояние даже не разбира какво съм му пъхнала в устата и няма мърдане Laughing

# 13
  • Мнения: 2 755
Сетих се, че може и да е прекалено уморена за ядене - спи само веднъж през деня. Баткото не оставя повече, въпреки че се старая да не е около нея постоянно. Жал ми е, вече няма пръстенчета по крачетата както преди, притеснявам се от отслабването. Дали е възможно млякото ми да е рядко, воднисто и непълноценно? Сигурно ставам досадна с въпросите си, ама кърмя за първи път, въпреки че имам две деца. С първото успях 2 седмици и от "добри"съвети млякото ми спря. Беше ми  много криво. За това сега искам да кърмя максимално дълго и се страхувам да не се обърка пак нещо.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 22:32 от acer

# 14
  • Мнения: 990
acer, сигурно е преуморена както казваш и се изнервя детето, защо не може да спи от баткото, в една стая ли стоите? Колко е голям? Измисли му някакво тихичко занимание, на нашия батко му пускам някакво филмче да гледа или го карам да оцветява нещо докато дребния спи... А за рядката кърма и т.н. изобщо не си ги мисли - няма такова нещо, кърмата си е кърма!  Hug

Сега видях в подписа ти колко е голям баткото, ти ли го гледаш?  Няма ли кой да помага? Сега като е топло излизайте с количката навън там ще спи със сигурност! Пък и до сега как си е спяла на шум или на тишина?

Общи условия

Активация на акаунт