Плащате ли на персонала в ДЯ/ДГ, за да са мили с детето ви?

  • 4 591
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
         Синът ми преживя истински кошмар в ДЯ, от която в последствие се отказахме. Трябваха ни няколко месеца, за да възстановим психическото му равновесие.  Предстои ни записване в друго детско заведение и се чудя как да постъпя, за да не допусна отново да се държат грубо с него.           
         Връщайки "лентата" назад си мисля, че вероятно са ми правени деликатни намеци, но аз бях прекалено притеснена, за да се досетя...
         Е, сега си мисля, дали е нормална практика да си платим, за да осигурим нормалното пребиваване на децата си в детско заведение?
Как се прави това? На кого се плаща?  Каква сума се смята за приемлива?
         Моля ви родители, дайте ми съвет как да постъпя, за да не допусна отново грубо отношение.
         Ще съм благодарна, ако получа съвет и от педагозите, работещи в ДГ/ДЯ, които посещават форума.

# 1
  • Мнения: 959
Не съм давала пари, за да купя  добро отношение.
Недей и ти, да го правиш. 
Ако разбереш, че се държат лошо с детенце, има други начини да се справиш, но с пари недей.

А, и нали ще бъде в ново ДЗ. Там едвали ще се държат по същия начин. Бъди спокойна и уверена, за да бъде такова и детето. Peace

# 2
  • Мнения: 202
Няма такава практика в дет.заведения.Много е лошо,че детето ти е изживяло травма там.Нали го местите в друга ясла,не се притеснявай.Сега го подготви за там и го настрой положително за новите добри лелички и г-жи и дечица.Обяснявай му колко хубаво е там и т.н.Успех

# 3
  • Мнения: 9 814
Не, не съм давала пари на персонала за по-добро отношение към детето си и мисля, че е абсолютно нередно и поредната порочна практика.
Няма и гаранция, че то ще получи внимание, давайки подкупи.
Никога не съм имала притеснения за това как се отнасят към детето ми в ДЯ/ДГ.
Една от причините е това, че говореше доста добре, когато тръгна на ясла.

# 4
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Не плащам под никаква форма.
За Коледа подаръка за персонала бяха ръчно изработени
от нас коледни картички .
Не ми допада носенето на кафета, луканки, лютеници  Mr. Green и т.н.

# 5
  • Мнения: 1 479
НЕ! NaughtyОще на пьрвата родителска среща директора каза следното:"Персональт няма право да взима пари "на рька" от вас родителите!Ако хвана някой,то ще бьда принудена да се разделим с човекьт,взимащ подкуп!"  Grinning

# 6
  • Мнения: 9 973
не бих платила

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не, не съм плащала и не мисля да го правя.
За мен доброто отношение към детето ми в ДГ не се купува с пари.
В една градина не случихме на добри моля другарки и просто я преместих в друга. Не съм си и помисляла, че ако персоналът е финансово мотивиран ще промени отношението си.

# 8
  • Мнения: 7 821
Не съм плащала и не бих плащала.

# 9
  • Мнения: 8 999
Не, никога не съм плащала за това, децата ми да бъдат обгрижвани по-добре. Винаги, и в ДЯ, и в ДГ са попадали на безкрайно мили и добронамерени госпожи. Затова, че са били внимателни с моите чудовища, съм поднасяла малки и нескъпи подаръчета за Нова година, за 8ми март и за края на уч. година. И цветя, разбира се!
Но това в никакъв случай не е определяло отношението нито към моите, нито към другите деца.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не плащам.
Но ми стана любопитно, какъв "истински кошмар в ДЯ" е изживяло детето...?

# 11
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
не, тук  това е недупостимо.....
Не е прието дори да се 4ерпи на рожденния ден на детенце...
цветя и подаръци не се дават на перосонала по никакъв повод....

ако родител се опла4е се прави проверка, ако оплакването е основателно, за 4астна вземат лиценза, а за държавна  сменят персонала

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Само за подобна безумна практика не бях чувала  Sick

# 13
  • у дома
  • Мнения: 965
Имам позната, която плаща на лелката - детето е облечено, нахранено. Но на възпитателките не плаща.
Не бих платила, мисля, че ако демонстрирам искрено уважение към хората, на които съм поверила детето си, ще постигна повече, отколкото ако им плащам. Слава богу, за сега учителките се представят като големи професионалисти и това уважение го заслужават.

# 14
  • Мнения: 299
Не плащам и не бих плащала. Ако се държи лошо с детето ми , най-вероятно се държи така и с другите деца. Което значи , че е по-добре да си потърси друга работа и аз бих и помогнала , а не да и плащам още.

Общи условия

Активация на акаунт