Къде държите бутилката с газта???

  • 4 097
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
  здр, вчера пристигнаха кухненските ми уреди и платих капарото за кухнята, но вечерта "семейният съвет" изумувахме нещо друго което ме притеснява......
  до момента сме ползвали винаги котлон на газ и сега си взех плот двойка газ и отдолу ще да е фурната, а до фурната ще бъде местото на бутилката на газта и дефакто ще ги дели една дървена плоскост, а до сега там имаше стена на циментовата мивка
  дали е опасно да са  толкова близо фурната и бутилката с газта, че цяла нощ само това умувам, а вече съм платила и капарото за този проект.....???
 благодаря за съветите ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 459
Готвим.
Но при нас котлона е на терасата и бутилката е под него. Фурната е вътре в апартамента.
Аз лично не бих сложила бутилката в близост до фурната.

# 2
  • Мнения: 77
сега се сетих, че не ви написах, че има вариант до фурната да сложим механизма за бутилките а после да е бутилката с газта.....

# 3
  • Мнения: 721
при този вариант няма да има проблем

# 4
  • Мнения: 2 047
   Преди години имаше едно изискване, газовата бутилка да е оградена с метален или дървен шкаф. Така е моята в момента. На терасата е и е близо до печката, но ги дели метален шкаф.
Скоро имаше  препоръки по тв на производител на газови бутилки и той каза същото. Според мен ще е хубаво ако попитате какви са изискванията за безопасност при поставяне на газова бутилка.

# 5
  • Мнения: 4 111
Нашият газов котлон е върху фурната, а газовата бутилка е на около 50 сантиметра от фурната, но се намира в един от кухненските шкафове и пробивахме дупка за маркучето. Така че ги делят 2 дървени плоскости за тези 50 см.

# 6
  • София
  • Мнения: 639
Моята газова бутилка се намира в шкаф до фурната и я делят две плоскости от нея. Аз не мисля, че тези бутилки са толкова лесно избухливи или запалими /да не дава Господ  Praynig /. Все пак фурната ако издава такава топлина настрани, нали първото нещо което ще бъде засегнато е шкафа в който е вградена, така че не се притеснявай  Peace

# 7
  • Мнения: 77
утре вечер ще ходим пак до момчето което ни прави кухня и ще умуваме....

# 8
  • Мнения: 2 261
Хайде за спокойствие сложете един азбест  и  смело напред.
Аз също съм с бутилка, деляща я една дъска с фурната.
Да чукна на дръвце,нямам проблем засега и да нямам дано.

# 9
  • Мнения: 689
И при нас ще е така - бутилката с газ и фурната ще са разделени от дървената плоскост, която се пада страница на шкафа, в който ще е газовата бутилка.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 354
Азбестът не е ли отровен?

# 11
  • Мнения: 77
момичета, всеки път ли отваряте и затваряте винтила на бутилката
на стария ни котлон винаги работехме и със самия винтил не само копчето на котлона, но сега новият, който ще слагаме (плотовете) дали има някакви защити допълнително и може винитът да е отворен(което не знам дали е правилно)???

# 12
  • Мнения: 606
Като работиш с бомба, правилното е да вземеш максимум мерки за безопастност, въпреки вярата в чистата си карма.

# 13
  • Мнения: 274
Не се шашкайте, пропускате една много важна подробност: фурните за вграждане са топлоизолирани и НЕ излъчват никаква топлина настрани. Така че две ПДЧ-та са напълно достатъчни. Друг е въпросът, че бутилката трябва да е НАПЪЛНО изрядна /най-добре я занесете на професионалист да ви я провери/ - гумичката трябва е нова, вентилът също. Не я препълвайте при зареждане. Аз самата ползвам газова бутилка от 15 години, но винаги ползвам самия вентил на бутилката за затваряне, не разчтитам само на копчето на котлона.  Peace

# 14
  • Мнения: 4 111
И аз винаги спирам газта от бутилката, може да е нова, с нова гумичка всичко да е наред, но съм по-спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт