селен + аспирин - колко?

  • 4 115
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Чета тук в темичките, че при високи нива на антителата ТАТ и МАТ при Хашимото, често изписват освен селен и аспирин. Чудя се дали мога и аз да пия аспирин..Засега пия (без да ми е предписан) селен 100 мг. Но не ми се чака цял месец, за да отида на преглед и да разбера какво точно ще ми изпише док. като види новите изследвания на ТСХ. В момента пия еутирокс 75

Бихте ли споделили, какви дози от селена и аспирина (и кой точно) са ви изписали?
ТАТ ми е 566
МАТ - 311

# 1
  • Мнения: 157
И аз съм с Хашимото, ТАТ и МАТ са горе-долу като твоите. По предписание на д-р Тодорова пия еутирокс 75, аспирин-протект и селен 100 веднъж дневно. Но при мен антителата не се влияят (вече трета година).

# 2
  • Мнения: 526
И аз съм с Хашимото, ТАТ и МАТ са горе-долу като твоите. По предписание на д-р Тодорова пия еутирокс 75, аспирин-протект и селен 100 веднъж дневно. Но при мен антителата не се влияят (вече трета година).


оооо Sad 3та година?!.. а защо тогава се пият? На друг дали е помогнало?

# 3
  • Мнения: 453
Моите се повлияха, незнам дали е от аспирина и селена, но това че са в норма е факт. Пия селен 100 и аспирин протект  пак 100 мг.  Но аз имам проблеми само с ТАТ. Според мен можеш да го започнеш аспирина.

# 4
  • Мнения: 2 423
Аспирина се предписва за тромбофилия... да се разреди кръвта.... аспирин протект по едно сутрин.
Предписа ми го Конова .

Няма да ти навреди ако го пиеш, но най-добре е да не се пият безразборно лекарства без консултация с лекър повярвай ми.

# 5
  • Мнения: 526
Днес звъннах на док да му кажа резултатите (тат, мат). Той освен еутирокс нищо друго не ми е изписал. Питах го дали мога да пия някакви витамини или нещо такова - каза "няма нужда". Питах го и за антителата - каза, че няма какво да пия, не се влияят от нищо. Да си пия само еутирокса редовно и след 45 дена да си пусна пак изследване на щитовидните хормони + ТСХ.
Питах го и дали антителата влияят на бебето (ако забременея). Той каза, че влияят само нивата на щитовидните хормони, антителата не оказвали влияние.

А тук чета че дори преднизолон изписват..изобщо не ми е ясно?!?!.
МАИА този преднизолон само за антителата ли са ти го изписали??

А аспирина се чудя..след като разрежда кръвта дали няма да е вреден за нещо. Аз съм с анемия (таласемия) която ми откриха през бременността, чудя се дали е подходящо за мен да пия аспирин...
Селен обаче пия по 100 мг . Не съм се ровила да гледам какви са пък страничните ефекти от твърде много селен...

# 6
  • Мнения: 453
Аспирин протекта съпътства лечението на Хашимото, но според мен задължително след лекарска консултация. Щом имаш и друг проблем трябва да го  споделиш с лекаря. Може да се консултираш и с друг специалист. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт