Наистина ли гримът ни прави красиви?

  • 3 654
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3


http://www.bellasugar.com/2882584


Има една Белгийска реклама, която е широко разпространена в интернет сега. Тя представя средностатистическата жена ' преди ' и ' след' промяна.
Рекламата е предназначена да продава продуктите на еко козметика, наречена 'Биокорнер'- и посланието гласи : 'Няма нужда да бъдете грозни, спасете планетата.'

Жената изглежда по-добре на снимка номер 2, но със сигурност това не изразява никаква по- дълбока умисъл. Жената на първата снимка е занемарена и 'натурална'.

Харесвам добрите промени и грима, но тази реклама ме озадачи. Предполага, че ние жените имаме нужда от грим, за да бъдем красиви, и това, че без него сме като грозни тролове.
Замислих се и установих, че почти всяка жена около мен носи някакъв грим- червило, сенки или очна линия, и съм склонна да мисля, че това е личен избор, а не някаква социална пропаганда.

Но когато се замисля още по- задълбочено, осъзнавам, че виждам все по- малко и по-малко ' натурални' жени навсякъде. Не мога да си спомня последният път, в който публична фигура се е показала в натуралният си вид, а не с тежък и кукленски грим.
Най-младите тийнейджъри в киното, носят тонове грим и всякакви неща по лицата си, с цел да изглеждат максимално добре, нещо което не мисля, че беше ' модерно', когато аз израствах. Дори и в света на спорта, най-успелите жени се превръщат в модни икони, носещи грим навсякъде, даже и на игрището. Странно е!

Така,че ето моите въпроси: Чувствате ли се красиви без грим? Носите ли всеки ден грим? Мислите ли, че е нужно всеки ден да си с грим?

# 1
  • Мнения: 17 402
Да, чувствам се. Гримът ми включва  коректор, спирала и гланц. Общо взето се причислявам към натуралните Joy

# 2
  • Мнения: 637
Да чувствам се красива и без грим.
Да нося всеки ден грим.
Мисля, че е нужно веки път като излизаме да сме с грим, освен ако не слизаме до кварталния магазин.
Важно е обаче да знаем за кой повод как да се гримираме Naughty

# 3
  • Мнения: 53
Аз пък се чувствам по-красива с грим  Laughing Ползвам ФДТ, пудра руж, спирала и гланц за дневен грим, за вечерен сенки и блясъци. ФДТ-то и пудрата ми са по-тъмнички, защото ходя на солариум и се чувствам добре с подчертан тен  Peace

# 4
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Не,не ни прави гримът по-красиви,но се съгласявам,че е необходим,по различни поводи,различен грим.Аз например и на работа като ходя не се гримирам много:една спирала и гланц ми е достатъчен. Peace

# 5
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Тази реклама използва негативно послание към жените, кара ни да се чувстваме уязвими и ни удря по 'болното' място. Естествено, че ще искаме да бъдем красиви. Никога няма да си купя продукт, чиито лозунг да ме сдухва. Не случайно (примерно) посланието на Л'ореал е 'Защото Вие го заслужавате', тоест позитивно е.

Аз смятам, че жените можем да изглеждаме добре с грим или без грим. Ползвам грим, за да подчертая красивите черти на лицето си, понякога да прикрия някои 'недостатъци'. Забавно ми е да се гримирам, да експериментирам. Почти винаги се чувствам красива след като съм се гримирала, чрез цветовете придавам излъчване и свежест на лицето си, изразявам индивидуалността си. Нямам нищо против понякога да ходя и без грим, не ми пречи, ако на момента изглеждам добре. Иначе се крия зад големи слънчеви очила, малко по-големи от главата ми Mr. Green.

Мисля, че гримът е нещо много индивидуално за една жена (мъж). Въпрос на личен вкус е. Още от древността народите са използвали ритуално грима Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 206
Мисля, че съм хубава и без грим Wink
Но определено се чувствам много по-красива, по-завършена, по - поддържана с грим.
Винаги когато излизам си слагам грим. Даже се старая и в къщи когато съм да съм с грим.
Обичам да се гримирам.
Обичам да срещам гримирани жени.
Много малко процента от жените изглеждат по един и същи начин с грим и без грим.
Не харесвам да се прекалява с грима или да видя тинейджърка, която се е омазала...... Crazy
Но като погледна момиче на под 17 год. нагримирано ми е смешно Laughing


# 7
  • София
  • Мнения: 309
Аз пък не харесвам жени без грим.Аз самата не излизам и да хвърля боклука,дори,без да съм се гримирала.Според мен всяка жена има нужда да подчертае хубавите си черти.Естествено красиви жени много малко има,но дори и те трябва да са с малко червилце и спирала. Wink

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 380
Красива не бих се нарекла, но и без грим съм хубава-стига да съм се наспала, да съм с чиста коса и в добро настроение Simple Smile. За себе си съм установила, че определящо е как се чувствам-всичко ми се "изписва" на лицето. В ежедневието си слагам предимно червило и спирала-т.е.  няма драстична разлика във външния ми вид, когато не съм "гримирана". Не харесвам грима, който е като маска. Два пъти ми се случи да видя свои колежки без грим и в първите няколко секунди не можах да ги позная, имах чувството, че ги е сполетяло някакво голямо нещастие и цяла нощ са плакали. Не бих искала да съм зависима в такава степен от грима. Но пък съвсем без грим си позволявам да ходя много рядко.

# 9
  • Мнения: 22 343
При мен се редуват периоди...
има такива, в които ходя изцяло без грим (харесвам се, чувствам се добре), такива в които винаги излизам гримирана. ))

# 10
  • Мнения: 1 298
"За" грима, но "против" рекламите, които се опитват да ни кажат, че сме грозни!

Бих стояла гримирана нон стоп, ако не беше вредно за кожата. И без грим, в добрите си дни, съм си ок, и това е заслуга на бялата козметика, поддръжката, добрия козметик.  Но гримът ми позволява да съм блестяща всеки ден, независимо от капризите на кожата си. Лично аз се гримирам навсякъде - на планина, леко и на плажа, във фитнес центъра, на семейни сбирки, вкъщи понякога... Не смятам, че само защото някой ми е близък роднина или приятел, заслужава да има съмнителното удоволствие да ми гледа уморената и минорна физиономия. Дори и аз самата не обичам да се гледам, когато изглеждам кофти. В такива моменти даже работоспособността ми спада.
Обичам да виждам поддържани хора, стилни и гримирани жени. Създавайки красота, се създава позитивна енергия. Още повече, че в социалния свят е изключително важно жената да изглежда поддържана и обичаща себе си - околните несъзнателно те третират с по-голямо уважение и т.н., колкото и да е нечестно.
За натуралната жена, приемам я също, стига да изглежда горе-долу естетично.  Не говорим за космата, брадата и т.н., нали?

# 11
  • Мнения: 12
Направи ми впечатление, че рекламата е белгийска, защото точно в момента съм там и мога да заявя, че толкова много прелестни жени без грим на едно място не бях виждала  omm Аз, която с моя коректор,лек руж, безцветен  балсам за устни  и лека вишнева спирала (имам невидими руси мигли, какво да правя  Blush ) в България минавам за "натурална", тук се чувствам като 'намацана'  Rolling Eyes  Независимо дали по улиците, в метрото, или на заседание на Европарламента, виждам уверени жени със съвсем натурален вид и по отношение на грим, и на прическа. Гледам и се уча, дано успея за престоя си тук да им разгадая тайните.  Flutter

Конкретната реклама е абсурдна - жената на първата снимка е окарикатурена до безобразие (да не зачекваме и намекa, че щом си environmentalist, изглеждаш като клошар). На втората снимка виждам една отегчена от живота млада дама, която безмилостният Фотошоп е лишил от врат (кога и той излезе от мода?  newsm78 ). Посланието пък е the icing on the cake, няма нужда от коментар просто.

Самата аз, както споменах, нося - макар и минимален - грим, когато излизам по работа. Ако можех без него (тоест, ако имах естествена руменина по бузките и плътни черни мигли, а и хипер-безупречна кожа), щях с радост да го пропускам.  Peace Но дори като се гримирам се старая да изглежда така, сякаш съм без грим, иначе някак си ме състарява.

P.S. В повечето случаи на първа среща ходя без грим (освен ако не съм имала много тежка вечер преди това и не съм се наспала). Така поне няма изненадани после ... като отидем на плаж примерно  Heart Eyes Познавам хора, които с новите си гаджета ходят на плаж гримирани, вижда ми се леко побъркано, да си призная.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 19:15 от Myriad Canaan

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Не изпадам в крайности. Когато съм гримирана, то е премерено. Не се притеснявам и без грим да изляза, но навикът ме кара все пак да положа усилия, за да се поосвежа. Все пак, ако трябва да избирам - ще заложа на лекия, непретенциозен грим, по-скоро като щрих, отколкото като тотално прекрояване.

# 13
  • Мнения: 6 607
Винаги съм имала тъмни кръгово под очите ,сега имама и петна от бременността ,а и 8 шева на челото /не изглажадм чак на такъв изрод какъвто си представяте Mr. Green!
Естествено за мен изравнения тен е най-важния от грима.ФДТ и руж задължително слагам.
На въпросите-Чувствате ли се красиви без грим?-не
Носите ли всеки ден грим?-да
Мислите ли, че е нужно всеки ден да си с грим?-да
Най-красива се чувствам обаче ,когато съм щастлива и спокойна.

# 14
  • Мнения: 12
Винаги съм имала тъмни кръгово под очите ,сега имама и петна от бременността ,а и 8 шева на челото /не изглажадм чак на такъв изрод какъвто си представяте Mr. Green!

Никой не би си помислил нещо такова!  Hug
За протокола - аз съм с пукната на челото глава, непоправимо сцепена дясна вежда и лунички, които са най-сигурният показател, че е дошло пролетното слънце  Crazy И аз намирам, че съм по-по-най като съм се наспала, наяла и посмяла  Peace

Общи условия

Активация на акаунт