Спонтанен аборт или цветна бременност

  • 3 470
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Нова съм в този форум, но като чета и ви чувствам много близки. Имам Специален ?  бременна съм съвсем в началото може би 3 или 4 седмица, но ми прокървя съвсем нормално както всеки месец. Нямам болки но  ме притеснява ужасно много ходих на лекар и ми казаха, че всичко е наред има бременност вижда се плода. Това ми е 2-ра бременност и ми е непознато защото преди не беше така. Моля, ако някой може да каже нещо  Cry

# 1
  • Мнения: 826
 Имала съм цветна бременност (несполучлива, но поради други причини) и искам само да те успокоя, че се случва по-често отколкото някои момичета си мислят. Това моята лекарка ми го е казвала.
След като лекаря ти те е успокоил и сте видяли плода, значи всичко е наред. Все пак, според мен, трябва да отидеш при друг специалист, за второ мнение. Всяко кървене си има причина все пак. Така ще си сигурна, какво се случва. Почивай си и гледай да не се натоварваш физически. Настрой се положително и всичко ще бъде наред.
  Също така, може би ще ти предпишат нещо за кървенето. При много момичета от моя подфорум беше така, а вече седми месец си носят здрави бебчета в тумбаците.
Успех и здраво бебе на финала. Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не ми се е случвало...Чувала съм,че е възможно леко прокървяване,когато се инплантира зиготата към матката.Но ти казваш,че си в 3-4 седмица.Мисля,че досега трябва да се е прикрепил плода....Кога ходи на лекар преди или след кървенето?

# 3
  • Мнения: 2
Още на първия ден след прокървяването. Док. ми изписа Дуфастон и Фолиева киселина.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Първо - НЯМА цветна бременност. В гинекологията такъв термин НЕ съществува.
Всяко кървене по време на доказана бременност НЕ е нормално. И трябва да отидеш на лекар.

# 5
  • Мнения: 959
Със втората бременност така прокървих, като за цикъл. Еднократно и не се повтори. Лекарката ми обясни, че е някакво хормонално изменение...
След това, не съм имала, никакви пробелим със бремеността.

Фолиевата киселна се пие от всяка бремена жена.  Peace

# 6
  • Мнения: 9 814
Първо - НЯМА цветна бременност. В гинекологията такъв термин НЕ съществува.
Всяко кървене по време на доказана бременност НЕ е нормално. И трябва да отидеш на лекар.
Peace
И дори да бъде т.нар цветна бременност потърси лекар.
 Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Още на първия ден след прокървяването. Док. ми изписа Дуфастон и Фолиева киселина.
В такъв случай,значи наистина всичко би трябвало да е наред.Щом док е сигурен,че има бремнност и всичко е ок,ти също трябва да се успокоиш.Почивай повече и гледай да няма много стрес за теб ....Имаш ли още кървене?Какво е?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 465
Първо - НЯМА цветна бременност. В гинекологията такъв термин НЕ съществува.
Всяко кървене по време на доказана бременност НЕ е нормално. И трябва да отидеш на лекар.


 Peace

# 9
  • Мнения: 1 354
Първо - НЯМА цветна бременност. В гинекологията такъв термин НЕ съществува.
Всяко кървене по време на доказана бременност НЕ е нормално. И трябва да отидеш на лекар.


 Peace и аз така съм чувала
             стискам палци всичко да е наред.

# 10
  • Мнения: 7 723
Имала съм прокървявания, на те са били в 12- 13 г.с.
И трите пъти завършваха със спонтанен аборт.

При тебе, обаче е друго.
Прилича на т.нар. "цветна бременост".
А и щом доктора те е успокоил, би следвало да му се довериш.
Стискам палци всичко да е на ред Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 44 017
цветна бременност не е медицински термин.
цветната е реално застрашена бременност.
може нищо да не стане, но може и да стане.
аз бях така първият месец, дойде ми уж навреме, но по-слабо ту почващо ту спиращо... резултата на 3 ден положителен тест, след седмица и на видеаозона се видя - изписаха ми хормони за  задържане , боскулизин за болката, но почти не ме болеше, всичко се оправи...... по добре е и при наличието на кървене да не правите секс и повечко да се пазиш ти самата.

Та консултирай се с лекар нещо може ли да пиеш и трябва ли....
И успех, дано вс е наред Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз прокървих преди да научва, че съм бременна - помислих че ми е дошъл цикъла, пък то се оказа имплантиране  Laughing . На мен обаче ми стана друго интересно. Как ти установиха бременността преди закъснение, щото така както описваш нещата 3-4 г.с още не ти е дошла датата на цикъла. Никой лекар не може да констатира бременност преди закъснение  Thinking Ти сигурна ли си че това не ти е цикъла?  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 44 017
е как 3-4 седмица да не е имало закъснение...

# 14
  • Мнения: 7 723
.... На мен обаче ми стана друго интересно. Как ти установиха бременността преди закъснение, щото така както описваш нещата 3-4 г.с още не ти е дошла датата на цикъла. Никой лекар не може да констатира бременност преди закъснение  Thinking Ти сигурна ли си че това не ти е цикъла?  newsm78
Може би има предвид 3- 4 седмици, след овулацията? newsm78
 
е как 3-4 седмица да не е имало закъснение...
Обикновено термина се изчислява от датата на последната менструация...
Което значи, че ако има закъснение в момента, то ще е не повече от ден- два Thinking

Общи условия

Активация на акаунт